День працівника фондового ринку

Фінансовий аналітик

Фінансовий аналітик — фахівець, до якого звертаються, коли потрібно купити акції. До нього біжать, коли падає біткоін, коли потрібно проаналізувати економічні показники підприємства, спланувати фінансову діяльність та збільшити її ефективність.

359
вакансій
30 000
середня зарплата
задоволеність

Що робить фінансовий аналітик

Фінансовий аналітик бере активну участь в управлінні фінансами. Він оцінює ризики і потенційну вигоду для кожної конкретної ринкової пропозиції, допомагає вибрати перспективні напрямки інвестицій, оцінює фінансовий стан клієнта або ринкової галузі. Іншими словами, це фахівець, який допомагає іншим грамотно управляти їх фінансами.

Роботу фінансового аналітика можна розділити на кілька етапів. Після постановки завдання він займається пошуком інформації, яка дасть відповідь на всі поставлені замовником питання. Потім він проводить аналіз ринку, виявляє тенденції його розвитку. Всю отриману інформацію фахівець систематизує, відзначає важливі економічні показники.

Найбільш відповідальна частина роботи аналітика — складання прогнозів. Тут вкрай важливо все зробити правильно, оскільки через помилку клієнти можуть втратити великі гроші.

Скільки отримує фінансовий аналітик

Аналітики в галузі економіки і фінансів — високооплачувані фахівці. Але їх заробітна плата залежить від декількох факторів. По-перше, це регіональна приналежність. По-друге, на зарплату фінансового аналітика впливає рівень підготовки і знань фахівця. Якщо вам пощастить влаштуватися на роботу в велику корпорацію, то у вас є всі шанси отримувати великі гроші.

Середня зарплата
30000 грн
Розподіл зарплат
16 000 грн
56 000 грн

В середньому «Фінансовий аналітик» в Україні заробляє 30000 грн. Це на 25% більше, якщо порівнювати з вереснем минулого року. Медіана заробітних плат розрахована за даними з 475 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Фінансовий аналітик» і за схожими запитами-синонімами «Financial analyst», «Фінансист», «Financier» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні фінансовому аналітику

Хороший фінансовий аналітик повинен вміти збирати величезні обсяги інформації і працювати з ними. Постійно бути в курсі подій у фінансовому світі. А також:

  • мати міцні знання з економічних дисциплін;
  • володіти макроекономічною теорією;
  • знати особливості досліджуваної галузі, тенденції розвитку, показники прибутковості;
  • вміти працювати з бухгалтерською та фінансовою звітністю, знати порядок складання рахунків;
  • володіти аналітичним складом розуму, щоб проводити комплексний аналіз вигідності конкретних угод.

Переваги та недоліки в роботі фінансового аналітика

    • Сучасна перспективна професія, яка затребувана на ринку праці.
    • Можливість отримувати високу заробітну плату.
    • Цікавий, активний рід діяльності.
    • Широкі можливості для розвитку та підвищення кваліфікації.
    • Підвищена відповідальність при роботі з фінансами інших фізичних та юридичних осіб.
    • Необхідність постійно бути зосередженим і сконцентрованим.
    • Імовірність стресових станів.
    • Ненормований робочий графік.
    • Малорухлива робота.

Як самі фінансові аналітики оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи фінансовим аналітиком.

Кар’єрне зростання

4.5

Зарплата

3.5

Задоволеність професією

4.5

Безпека

4.5

Баланс між роботою та життям

4.0

Наскільки затребуваними є фінансові аналітики

В останні кілька років послуги аналітиків в області фінансів стають все більш актуальними. Оскільки багато компаній і фізичних осіб орієнтовані на примноження свого капіталу, ці фахівці стають все більш затребуваними.

359
вакансій на сайті

Де вчитися на фінансового аналітика

Для початку фінансовому аналітику вистачить тільки вищої освіти, але потім бажано закінчити магістратуру, а в ідеалі програму MBA, ну і наостанок — необхідно буде регулярно відвідувати семінари, тренінги та курси підвищення кваліфікації.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Кур’єр

Кур’єр

Робота кур’єра нині дуже популярна. У часи пікової зайнятості люди користуються послугами кур’єрів для доставлення найрізноманітніших речей — від їжі до ділових паперів.

Продавець-консультант

Продавець-консультант

Продавець-консультант — ідеальна робота для тих, хто любить спілкуватися з іншими. Вона вимагає відмінних комунікативних навичок та вважається гарним варіантом для старту кар’єри.