Всесвітній день туризму

Менеджер з туризму

Менеджер з туризму — це професіонал в плануванні та організації подорожей.

139
вакансій
23 500
середня зарплата
задоволеність

Що робить менеджер з туризму

Менеджер з туризму у всьому допомагає клієнтам, які мріють про подорож:

  • купує квитки;
  • організовує трансфери;
  • бронює житло;
  • орендує авто;
  • знаходить екскурсії.

Крім того, полегшує бюрократичні муки мандрівникам: заповнює анкети, збирає документи, відправляє документи в посольства, оформлює страховки та візи.

Грамотний фахівець в сфері туризму вільно орієнтується у величезних обсягах інформації та бліскавично комбінує різноманітні варіанти відпочинку. А також може відповісти на будь-яке запитання клієнта, не заглядаючи в інтернет або якісь каталоги: вартість квитків різних авіаперевізників, надійність страхової компанії, навіть прогноз погоди на курорті, опис турів, рейтинг готелів та пов’язані з цим відмінності в обслуговуванні.

Скільки отримує менеджер по туризму

Найчастіше зарплата менеджера з туризму складається з ставки і відсотків від прибутку агентства. Прибуток агентства — це комісія туроператора, яка вже врахована у вартості туру. Тому величина доходу менеджера з туризму безпосередньо залежить від нього самого і прибутку, яку він приносить агентству.

Середня зарплата
23500 грн
Розподіл зарплат
14 000 грн
42 000 грн

В середньому «Менеджер з туризму» в Україні заробляє 23500 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 261 вакансії, розміщеної на Work.ua із заголовком «Менеджер з туризму» і за схожими запитами-синонімами «Tourism manager», «Менеджер з продажу туристичних послуг», «Travel manager» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні менеджеру з туризму

  • Чітка та грамотна мова, бажано не тільки рідна, а й ще одна іноземна.
  • Вміти слухати та розуміти бажання клієнтів, вирішувати конфлікти та бути дипломатичним.
  • Відмінне знання географії, курортів, основні уявлення про культуру, релігію та звичаї різних країн.
  • Досвід планування подорожі.
  • Вміння швидко аналізувати ситуацію та приймати рішення.
  • Знати законодавчу бази, яка регулює роботу туристичних компаній.
  • Знати основи маркетингу, менеджменту, туристичного обліку та документообігу.

Переваги та недоліки в роботі менеджера з туризму

    • Перспективність галузі і постійна затребуваність в кадрах.
    • Можливість побувати в багатьох країнах як частина роботи або за гарячими путівками та спецпропозиціями.
    • Можливість впливати на свій дохід, адже він напряму залежить від вашого вміння продавати.
    • Багатопрофільність професії менеджера з туризму дозволяє працювати з будь-яким рівнем освіти та досвіду, робота знайдеться для будь-якого.
    • Сезонність професії, а від того і зарплати. Крім того, власний відпочинок в літні місяці, а також в травні і вересні стає скрутним — це найгарячіший сезон роботи туристичних компаній.
    • Високий рівень відповідальності та стресу, адже менеджер відповідає за всі етапи відпочинку, а кінцевий результат залежить не тільки від якості його роботи, а й від багатьох зовнішніх чинників — роботи посольств, аеропортів та адміністрацій готелів.
    • Багато важливих дрібниць, про які потрібно завжди пам’ятати: зміна часових поясів, можливі проблеми при пересадках, побажання клієнта до розміщення і багато іншого.

Як самі менеджери з туризму оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи менеджером з туризму.

Кар’єрне зростання

4.0

Зарплата

3.0

Задоволеність професією

5.0

Безпека

4.0

Баланс між роботою та життям

3.5

Наскільки затребувані менеджери з туризму

Роботи в індустрії туризму, незважаючи на всі сайти з бронювання квитків та житла й чат-боти, поки не меншає, скоріше навпаки. Чим більше люди заробляють, тим більше подорожують, причому сучасні відпочивальники воліють постійно відкривати нові напрямки.

Тревел-агенти, універсали, здатні розробити і організувати тур під конкретного клієнта, сьогодні особливо затребувані. У світі активно розвивається бізнес-тревел — організація відряджень та корпоративного відпочинку протягом бізнес-поїздок в інші країни. І попит на справжніх професіоналів цієї справи чималий.

139
вакансій на сайті

Де вчитися на менеджера з туризму

Отримати базові знання можна на спеціальних курсах, які займаються підготовкою фахівців у сфері туризму. Як правило, це курси тривалістю від декількох тижнів до двох-трьох місяців.

Але для кар’єрного зростання необхідно відмінне знання іноземних мов, географії, історії, маркетингу, готельного бізнесу, специфіки продажів. Такий багаж знань надають тільки у вищих навчальних закладах.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

Всесвітній день туризму

27 вересня, п’ятниця

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Відеооператор

Відеооператор

Відеооператор — це людина, очима якого ми бачимо світ, коли дивимося відео на комп'ютері, телевізор або фільм у кінотеатрі. Оператор відеокамери бачить реальність по-особливому і завжди знайде потрібний ракурс, щоб так само показати її глядачеві.

Хореограф

Хореограф

Хореограф — це людина, яка займається вивченням і викладанням танцювального мистецтва, а також постановкою танцювальних творів.