Сили оборони шукають різних спеціалістів

Вакансія від 8 травня 2024

QA Automation Engineer

  • 100 000 – 140 000 грн
  • Focus IT

      IT
    • Дистанційна робота
    • Повна зайнятість. Досвід роботи від 5 років.
    • Англійська — просунутий, німецька — середній
    Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
    • JavaScript
    • Java
    • Python
    • Відповідальність
    • Selenium
    • Дизайн
    • Написання тест-репортів
    • Ведення звітності
    • Автоматизоване тестування
    • Урегулювання конфліктів
    • Appium
    • Тестування ПЗ
    Показати всі навичкиЗгорнути навички

    Опис вакансії

    Job Title: High-Level Automated Tester

    Location: Remote

    Job Type: Full-Time

    Responsibilities:

    Design and execute automated tests for software applications.

    Collaborate with cross-functional teams for comprehensive testing coverage.

    Report defects and ensure timely resolution.

    Continuously improve testing processes and methodologies.

    Qualifications:

    Minimum 5 years of experience in automated testing.

    Proficiency in testing frameworks like Selenium, Appium, or similar.

    Strong scripting skills in languages such as Java, Python, or JavaScript.

    Fluent in English (mandatory); knowledge of German is highly welcome.

    Strong analytical and problem-solving skills.

    Схожі вакансії

    Усі схожі вакансії