День національної поліції

Поліцейський

Поліцейський — це хранитель правопорядку, уповноважений державою на те, щоб захищати закон, запобігати злочинам або усувати їхні наслідки. Загалом, поліцейський робить так, щоб справедливість перемагала (в рамках закону).

57
вакансій
20 300
середня зарплата
задоволеність

Що робить поліцейський

Головне завдання поліцейського — стояти на сторожі правопорядку. Поліцейський служить в органах виконавчої влади, завдання яких — забезпечувати охорону прав і свобод людини, протидіяти злочинності, підтримувати громадський порядок і безпеку.

Основні обов’язки поліцейського:

  • стежити, щоб ніхто не порушував закон;
  • запобігати порушенню закону;
  • проводити розшук і затримання порушників правопорядку.

Особливі обов’язки поліцейського залежать від того, в якому підрозділі він працює. В Україні існує шість таких підрозділів:

  1. Патрульна поліція, основне заняття якої — стежити за правопорядком на вулицях міст і сіл.
  2. Кримінальна поліція, крім іншого, займається розшуком злочинців.
  3. Поліція охорони — супроводжує державно-важливі вантажі, охороняє людей.
  4. Органи досудового розслідування розслідують всі види правопорушень, збирають, досліджують і оцінюють докази.
  5. Поліція особливого призначення, яку залучають в особливо небезпечних, надзвичайних, ситуаціях (наприклад, під час масових зібрань).
  6. Спеціальна поліція працює на об’єктах особливого значення або в місцевостях, які постраждали від стихійних лих.

При цьому всі поліцейські повинні бути трішечки медбратами і медсестрами і в разі необхідності надати потерпілому першу допомогу.

Скільки отримує поліцейський

Зарплата поліцейського складається з посадового окладу, виплати за звання і преміальних. Основний вплив на розмір зарплати справляють саме преміальні й виплата за звання. Також зарплати можуть відрізнятися в залежності від підрозділу, де служать поліцейські.

Середня зарплата
20300 грн
Розподіл зарплат
17 000 грн
33 000 грн

В середньому «Поліцейський» в Україні заробляє 20300 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 114 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Поліцейський» і за схожими запитами-синонімами «Детектив», «Слідчий», «Криміналіст» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні поліцейському

Існують цілком конкретні вимоги до тих, хто хоче вступити на службу до поліції. Серед них:

  • Мотивація і прагнення до якісної зміни життя.
  • Вільне володіння українською мовою.
  • Наявність водійських прав категорії «В» (якщо прав немає, надається можливість пройти курс навчання водінню).
  • Повна середня або вища освіта.
  • Відсутність судимостей.

Також краще мати такі особистісні якості: комунікабельність, ввічливість, вміння аргументовано висловлювати свою думку, дисциплінованість, відповідальність, вміння приймати рішення в екстремальних умовах.

Додамо, що майбутньому поліцейському слід також мати відмінне здоров’я і бути у гарній фізичній формі, мати навички психолога й уміти надавати першу медичну допомогу, знати Конституцію України, Закон про Національну поліцію, Закон про протидію корупції та інші закони, які відносяться до забезпечення правопорядку. А ще стати поліцейським може тільки повнолітній шукач.

Переваги та недоліки в роботі поліцейського

    • Затребуваність.
    • Повний соціальний пакет та інші переваги держслужби.
    • Реальна можливість кар’єрного росту.
    • Рання пенсія.
    • Унікальний досвід роботи в небезпечних ситуаціях.
    • Щоденна небезпека для життя.
    • Спілкування з асоціальними або небезпечними особистостями.
    • Не дуже високий рівень зарплати.
    • Можливо велика кількість паперової роботи.
    • Ненормований робочий день і непередбачуваний графік.

Як самі поліцейські оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи поліціянтом.

Кар’єрне зростання

4.5

Зарплата

1.0

Задоволеність професією

4.5

Безпека

0.5

Баланс між роботою та життям

1.5

Наскільки затребувані поліцейські

Держава завжди має потребу в охоронцях правопорядку і потребуватиме доти, поки або суспільство не досягне ідеалу і стане повністю пацифістським, або на сторожі правопорядку не стануть роботи-поліціянти.

57
вакансій на сайті

Де вчитися на поліцейського

Приєднатися до правоохоронних органів України можна трьома способами:

  • Потрапити до молодшого складу поліції через Управління кадрового забезпечення ГУНП: пройти конкурс (заповнити анкету, пройти медкомісію, тест особистісних характеристик і т. д.), а потім закінчити спеціальний курс молодого бійця. Детальніше про це можна прочитати в статті Work.ua «Як стати новим поліцейським».
  • Спочатку закінчити академію, університет або інститут внутрішніх справ в будь-якому місті України, а отримавши диплом, претендувати на посаду в поліції.
  • Подати на спеціальному порталі для кандидатів заяву про те, що хочете навчатися на поліцейського за державний рахунок і потім вступити на службу. Попередньо потрібно перевірити, чи підходите ви за всіма параметрами, а також вибрати вуз для навчання.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Няня

Няня

Няня — це людина, яка піклується про чужих дітей та може відповідати за їх виховання, освіту та розвиток, в залежності від обов’язків, які на неї покладено.

Мерчендайзер

Мерчендайзер

Мерчендайзер — це той, хто контролює наявність всього асортименту компанії на полицях магазину і розташування товарів або рекламних матеріалів про них в найпривабливіших для покупців місцях.