Що робить інженер
Основні обов’язки будь-якого інженера — це проектування, збірка, обслуговування і ремонт різних девайсів, які винайшов сам спеціаліст або його колеги.
Інші обов’язки інженера залежать від його спеціалізації:
- інженер-конструктор вигадує, конструює, випробовує і виправляє техніку;
- інженер-технолог займається обслуговуванням і поліпшенням різних пристороїв;
- інженер-програміст створює програмне забезпечення для автоматизації різних процесів;
- військовий інженер займається військовими розробками, збіркою військової техніки, її випробуванням, поліпшенням і впровадженням;
- фізик-інженер застосовує свої знання у фізиці, щоб налагодити та оптимізувати роботу різних пристроїв;
- інженер-біолог пропонує вирішення завдань технічного характеру, застосувавши свої знання в області біології тощо.
Також будь-який інженер пише експертні висновки і веде документацію.
Скільки отримує інженер
Зарплата інженера залежить від декількох факторів. По-перше, від спеціалізації інженера, його кваліфікації та досвіду роботи. По-друге, від підприємства, на якому працює інженер, — фахівці, задіяні на небезпечних, складних або важливих виробництвах, отримують більше. По-третє, від посади — що вища посада, то більше відповідальності, відповідно, вищий оклад.
for april 2025
*according to 508 job postings
Salary distribution
Change in average salary
«Engineer constructor» in Ukraine
Які навички потрібні інженеру
- Вичерпні профільні знання, які може дати тільки завершена вища освіта.
- Повне розуміння сфери діяльності, в якій задіяно інженера (наприклад, інженер в будівельній фірмі повинен розбиратися в особливостях будівельної справи).
- Здібності до математики, логічного мислення.
- Аналітичні і технічні навички.
- Творчі здібності (просторове мислення, талант до малювання і креслення, креативність).
- Посидючість і акуратність.
- Відповідальність, ініціативність та інші лідерські якості.
Наскільки затребувані інженери
Оскільки інженери різних спеціалізацій потрібні на безлічі підприємств — від фабрик з виробництва харчових продуктів до ракетобудівних заводів, а виші, на жаль, випускають все менше фахівців, двох думок про затребуваність інженерів бути не може. Попит на цих фахівців високий і найімовірніше продовжить зростати.
Number of job postings
«Engineer constructor» in Ukraine
Де вчитися на інженера
Професія вимагає великого масиву знань, тому інженерну освіту можна отримати тільки у виші.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Share this material with your friends, post it on your social media pages, and tell your loved ones who are still unsure about what profession to choose. Everyone deserves to have a job of their dreams!
Other professions

Продавець-консультант
Продавець-консультант — ідеальна робота для тих, хто любить спілкуватися з іншими. Вона вимагає відмінних комунікативних навичок та вважається гарним варіантом для старту кар’єри.

Актор
Актор — людина, завдання якої змусити глядача повірити: все, що відбувається на сцені або на екрані — реальне. Талановиті актори змушують сміятися і плакати, злитися і радіти, заздрити і почуватися щасливим. А іноді й самі забувають, що грають роль. Стати актором — отримати шанс прожити не одне, а десятки різних життів.