Що робить рієлтор
Рієлтор виступає посередником між продавцем/орендодавцем і покупцем/орендарем.
Але для того, щоб звести цю пару, консультанту необхідно скласти, а потім постійно поповнювати базу нерухомості, вміти її рекламувати. Також він проводить огляди, перевіряє історію операцій, які проводилися з нерухомістю та консультує з усіх питань.
Рієлтор допомагає оформляти угоди:
- їздить на об’єкти і проводить оцінку нерухомості;
- вирішує конфліктні питання;
- при необхідності бере завдаток;
- укладає договір.
Скільки отримує рієлтор
Рієлтор може працювати в різних галузях, наприклад, покупка-продаж квартир, будинків, оренда довгострокова або подобова, робота з комерційною нерухомістю. Крім сфери, рівень зарплати буде залежати і від кількості угод, оскільки рієлтори отримують відсоток від успішно закритої справи.
for april 2025
*according to 1 009 job postings
Salary distribution
Change in average salary
«Риэлтор» in Ukraine
Які навички потрібні рієлтору
Оскільки це робота з людьми, рієлтору необхідно володіти комунікабельністю, вміти слухати, володіти тактом і гнучкістю, цілеспрямованістю. А так як це — продажі, то і вмінням переконувати і вести переговори.
З професійних якостей варто виділити:
- обізнаність у ринку нерухомості — які зараз ціни, на що великий попит, якою є пропозиція;
- навички в оцінці нерухомості, щоб правильно визначити її вартість.
- вміння укладати угоди;
- вміння оформляти різні види договорів, розбиратися в документації.
Наскільки затребувані рієлтори
Рієлтори завжди будуть затребувані, тому що ринок нерухомості зростає. Але варто відзначити, що конкуренція між посередниками досить висока, тому треба заробити ім’я, перш ніж ганятися за великими сумами винагороди.
Number of job postings
«Риэлтор» in Ukraine
Де вчитися на рієлтора
Для того, щоб працювати рієлтором немає необхідності закінчувати університет або коледж, адже немає такої спеціальності. Можна закінчити факультет менеджменту, де дають знання з роботи з людьми. Всі головні навички доведеться отримувати на практиці.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Share this material with your friends, post it on your social media pages, and tell your loved ones who are still unsure about what profession to choose. Everyone deserves to have a job of their dreams!
Other professions

Експедитор
Експедитор — той, хто супроводжує вантажі під час доставки у місце призначення, відповідає за них та стежить за збереженням цілісності вантажа під час транспортування.

Ревізор
Ревізор — це той, хто проводить перевірку господарчо-економічної діяльності конкретної установи, підприємства або підрозділу. При чому ревізор лише оглядає та дає оцінку, не видає розпоряджень та наказів.