- Файл
Дарина
Медичний представник
- Вік:
- 22 роки
- Місто:
- Рівне
Контактна інформація
Шукач вказав телефон.
Прізвище, контакти та світлина доступні тільки для зареєстрованих роботодавців. Щоб отримати доступ до особистих даних кандидатів, увійдіть як роботодавець або зареєструйтеся.
Отримати контакти цього кандидата можна на сторінці https://www.work.ua/resumes/7498214/
Завантажений файл
Файл містить ще 5 сторінок
Версія для швидкого переглядуЦе резюме розміщено у вигляді файлу. Ця версія для швидкого перегляду може бути гіршою за оригінал резюме.
Серозний менінгит
Гнойний менінгит
Вирусний енцефалит
Черепно-мозкова травма
Пухлина мозку.
2. Хвора 30 років поступила до лікарні зі скаргами на сонливість , запаморочення, шум в вухах, порушення смаку, ламкість волосся. У аналізі крові Нв 80 г/л, еритроцити 3,6 1012/л, кольоровий показник-0,65, лейкоцити-7,6 1012/л, ретикулоцити 0,8%, тромбоцити 300109/л , ШОЕ 24 мм/год. У мазку крові – анізоцитоз, пойкілоцитоз, гіпохромія еритроцитів. Для якого типу анемії характерні наступні показники?
Залізодефіцитна анемія
Гемолітична анемія
Гостра постгеморагична анемія
12-фолієво-дефіцитна анемія
Апластична анемія
3. При мікроскопічному дослідженні мазку крові жінки 30 років виявлено: мегалобласти, еритроцити з тільцями Жоллі, кольцями Кебота, базофільна зернистість. Для якого захворювання характерні подібні зміни?
В12 - фолієводефіцитна анемія
Залізодефіцитна анемія
Гемолітична анемія
Таласемія
Апластична анемія
4. У хворого чоловіка 29 років при мікроскопії дуоденального вмісту у порціях А і Б виявлена велика кількість кристалів холестерину, кальцію білірубінату та мікролітів. Для якого захворювання характерні ці ознаки?
Жовчнокам’яна хвороба
Гострий холецистит
Цироз печінки
Гострий холангит
Дуоденит
5. У хворого 52 років з діагнозом хронічний гломерулонефрит має місце ізогіпостенурія. Який метод дослідження треба призначити для діагностики цього патологічного процесу?
Проба Зимницького
Метод Нечипоренко
Метод Каковського –Адиса
Мак-Клюра-Олдрича
Галли-Майнини
6. У хворого 49 років при проведенні лабораторного дослідження мокротиння виявлені зміни: спиралі Куршмана, кристали Шарко-Лейдена ,еозінофіли. По характеру мокротиння було безцвітне, тягуче, склоподібне. Яке захворювання у пацієнта?
Бронхіальна астма
Пневмоторакс
Крупозна пневмонія
Набряк легень
Пневмосклероз
7. У хворого 46 років діагностовано гострий мієлобластний лейкоз. Яка з перерахованих цитохімічних реакцій характерна для цієї форми лейкозу?
На мієлопероксидазу
На глікоген
На лужну фосфатазу
На неспецифічну естеразу
На сукцинатдегидрогеназу
8. У пацієнта в клінічному аналізі крові виявлено лейкоцитоз (до 30109/л, кількість лімфоцитів збільшена до 50%, в крові бластоподібні мононуклеари (7%). Попередній діагноз – інфекційний мононуклеоз. Який ще тест дозволяє підтвердити діагноз?
*Позитивна реакція Пауля-Буннелля (визначення гетерофільних антитіл)
Позитивна реакція Ваалера – Роузе (реакція аглютинації)
Мієлограма
Визначення гексуронових кислот
Визначення рівня глікопротеїнів
9. В клініку госпіталізовано пацієнта П., 50 років, з діагнозом пневмонія. Після проведеного лікування через 2 тижні самопочуття хворого дещо покращилось, проте повного видужування не відзначалося. Показники лейкограми були майже в нормі (в межах референтних величин, проте деякі в межах верхніх, а деякі в межах нижніх границь). Лейкоцитарний індекс інтоксикації (ЛІІ) становив 0,7 од. Про що свідчить такий ЛІІ?
*Хронизацію запального процесу та розвитку стану вторинної імунної недостатності
Гострий запальний процес
Розвиток бронхоектазу
Плеврит
Рак легень
10. У новонародженої дитини діагностовано гемолітичну хворобу. У новонародженого знижений рівень гемоглобіну, підвищений вміст непрямого білірубіну. Яка проба підтвердить наявність.ізоімунних антитіл на еритроцитах дитини?
*Пряма проба Кумбса
Непряма проба Кумбса
Тимолова проба
Проба Вельтмана
Проба Реберга
11. У жінки з Rh– перша вагітність протікала нормально, не дивлячись на те, що дитина була Rh+. Друга вагітність закінчилася втратою дитини. Жінка знову завагітніла. Яку пробу необхідно провести жінці для підтвердження наявності чи відсутності в її крові антитіл до антигенів дитини?
*Непряма проба Кумбса
Пряма проба Кумбса
Тимолова проба
Проба Вельтмана
Проба Реберга
12. До лікаря звернулася пацієнтка зі скаргами на погіршення самопочуття, свербіж після прийому назначеного антибіотику. Який тест може бути проведено в КЛД для підтвердження лікарської алергії?
*Агломерація лейкоцитів крові
Загальний клінічний аналіз крові
Визначення рівня альбуміну
Взначення ШОЕ
Визначення групи крові
13. У пацієнтки С., 30 років, після перенесеного грипу зявилася на обличчі червона пігментація у вигляді «метелика», що дало підставу для постановки діагнозу «червоний вовчак». При дослідженні лейкоконцентрату LE-клітини не виявлені. Яке дослідження може підтвердити діагноз?
*Антинуклеарні антитіла
Концентрація сироваткових імуноглобулінів
Фагоцитарна активність нейтрофілів
Кількість еритроцитів в крові
Концентрація гемоглобіну
14. В клініку госпіталізовано пацієнтку Г., 37 років. В анамнезі звичні втрати плода. Лабораторно: активація системи гемостазу (підвищення рівня Д-димеру), тромбоцитопенія. Підозра на антифосфоліпідний синдром. Які лабораторні тести необхідні для підтвердження діагнозу?
*Визначення рівня антикардіоліпінових антитіл
Визначення ШОЕ
Загальний клінічний аналіз крові
Загальний клінічний аналіз сечі
Визначення гемолітичної активності комплементу
15. Хворий Т., 53 роки, скаржиться на зростаючу слабкість, підвищену температуру, пітливість. У клінічному аналізі крові спостерігається прогресуюча анемія нормохромного характеру (еритроцити – 2,91012/л, Нb =130г/л), лейкоцити - 5*109/л, лейкограмма з мієлобластами та поодинокими еритробластами, у пунктаті кісткового мозку велика кількість еритробластів, мегалобластів, міелобластів. Який Ваш лабораторний діагноз?
* Еритромієлоз
Гострий лейкоз
Еритремія
Лімфогранулематоз
Хронічний моноцитарний лейкоз
16. У хворої Т., 53 роки, у мазку з піхви на тлі лейкоцитів і нормального епітелію виявлені поліморфні клітини зроговілого епітелію з гіперхромними великими ядрами, розташовані окремо, групами і частково у вигляді атипових цибулин (перлин) і стрижневих утворень. Який Ваш лабораторний діагноз?
* Плоскоклітинний високодиференційований рак з ороговінням
Плоскоклітинний, помірнодиференційований, поліморфно-клітинний рак з частковим ороговінням
Плоскоклітинний низькодиференційований рак
Аденокарцинома високодиференційована
Аденокарцинома низькодиференційована
17. У хворої М., 48 років, при досліджені мазку виявлені атипові епітеліальні клітини, що характеризуються значним поліморфізмом: круглі, овальні, змієподібні, булавоподібні, неправильної форми, у вигляді ракетки, стрічкоподібні. Клітини переважно містять гіперхромні ядра, спостерігаються жирова дистрофія і часткове ороговіння цитоплазми. Який Ваш лабораторний діагноз?
* Плоскоклітинний, помірнодиференційований, поліморфно-клітинний рак з частковим ороговінням
Плоскоклітинний високодиференційований рак з ороговінням
Плоскоклітинний низькодиференційований рак
Аденокарцинома високодиференційована
Аденокарцинома низькодиференційована
18. Хвора К., 34 роки, скаржиться на біль та виділення з піхви, особливо після статевого контакту. При досліджені у мазку виявлені круглі і овальні клітини великих розмірів, з великими, інтенсивно забарвленими ядрами. Нерідко присутні "голі" ядра великих розмірів з одним або двома ядерцями. Ознаки ороговіння в цитоплазмі цих епітеліальних клітин майже не виражені. Який Ваш лабораторний діагноз?
* Плоскоклітинний низькодиференційований рак
Плоскоклітинний високодиференційований рак з ороговінням.
Плоскоклітинний, помірно диференційований, поліморфно-клітинний рак з частковим ороговінням
Аденокарцинома високодиференційована
Аденокарцинома низькодиференційована
19. Хворий Ф., 64 роки, скаржиться на біль при сечовипусканні. При досліджені виділень з уретри були зроблені мазки. У мазку виявлені залозоподібні структури, що складаються з клітин із збільшеними гиперхромними ядрами та ознаками вакуолізації в апікальній частині цитоплазми. Ядра розташовані рядами, а клітини у вигляді груп, що нагадують "розетки". Який Ваш лабораторний діагноз?
*Аденокарцинома високодиференційована
Плоскоклітинний високодиференційований рак з ороговінням
Плоскоклітинний, помірно диференційований, поліморфно-клітинний рак з частковим ороговінням
Плоскоклітинний низькодиференційований рак
Аденокарцинома низькодиференційована
20. Хворий Х., 62 роки, хворіє 3 роки. Скаржиться на затримку сечовипускання, тупий біль у низу живота. У мазку виражений клітинний поліморфізм. Характерно наявність тісно згрупованих груп атипових клітин. Який Ваш лабораторний діагноз?
*Аденокарцинома низькодиференційована
Плоскоклітинний високодиференційований рак з ороговінням
Плоскоклітинний, помірно диференційований, поліморфно-клітинний рак з частковим ороговінням.
Плоскоклітинний низькодиференційований рак
Аденокарцинома високодиференційована
21. Хвора М., 28 років, скаржиться на слабкість, млявість, нудоту. При досліджені мазку крові було виявлено різноманітні патологічні включення в еритроцитах: базофільна пунктація еритроцитів, наявність в них тілець Жоллі і кілець Кебота, поряд з характерними овальними макроцитами зустрічаються еритроцити нормального розміру, мікроцити і шизоцити, пойкіло- та анізоцитоз. Який Ваш лабораторний діагноз?
* В12- (фоліево-) дефіцитна анемія
апластична анемія
залізодефіцитна анемія
мікросфероцитарна анемія
22. Чоловік, 56 років, скаржиться на свербіж і лущення шкіри, її різке почервоніння, набряклість, інтенсивне лущення (симптом «червоної людини»). Набряк шкіри особливо різко виражений на обличчі. В аналізі крові значний лімфоцитоз, лімфоцити виглядають атипово, мають ядра середніх і великих розмірів неправильної форми, ядра бобовидні з петлистим «скрученим» хроматином, цитоплазма лімфоцитів базофільна. Для якого захворювання характерні такі зміни?
*Синдром Сезарі
Синдром Шегрена,
лімфома Брілла-Сіммерса
В-кліткова лімфома шкіри
Плазмоцитома
23. У хворого Б. 55 років, в загальному аналізі крові: ознаки анемії, збільшення ШОЕ, лейкопенія, нейтропенія, абсолютний моноцитоз. В загальному аналізі сечі – щільність 1032; еритроцити, білок і циліндри. В мієлограмі велика кількість плазматичних клітин (більше 15%). Для якого захворювання характерні такі зміни?
*мієломна хвороба
остеопороз
хвороба Реклингхаузена
лімфома Беркітта
лімфома Брилла-Сіммерса
24. Хворий П. 75 років, скаржиться на свербіж шкіри, який посилюється після купання в теплій воді, а також на короткочасні нестерпний пекучий біль в кінчиках пальців рук і ніг. В загальному аналізі крові: еритроцити 6×1012 /л, кольоровий показник 0,7, лейкоцити 12×109 /л , тромбоцити 500×109/л. ШОЕ 1 мм/год. В'язкість крові підвищена. Для якого захворювання характерні такі зміни?
*істина поліцитемія
В-клітинна лімфома
плазмоцитома
синдром Сезарі
синдром Шегрена,
25. У хворого Г., 68 років, підозра на абсцес легені. Які зміни в клінічному аналізі мокротиння підтвердять цей діагноз?
*Мокротиння гнійне зі смердючим запахом, мікроскопічно -лейкоцити (багато), еластичні волокна, кристали жирних кислот, холестерину, різноманітна флора.
Мокротиння - клійке, слизисто-гнійне, мікроскопічно - макрофаги, лейкоцити, еритроцити, кристали гематоїдину, пневмококи.
Мокротиння слизисте, невеликої кількості, мікроскопічно - еозинофіли, циліндричний епітелій
Мокротиння слизисто-гнійне, мікроскопічно - еластичні волокна, кристали жирних кислот, холестерину, тетрада Ерліха.
Мокротиння гнійно-слизисте , рясне, мікроскопічно - лейкоцити (багато), кристали жирних кислот, холестерину, пробки Дітріха.
26. Хворий З., 49 років. Скаржиться на загальну слабкість та болі у попереку. Об'єктивний огляд виявляє бліді, холодні і сухі на дотик шкірні покриви, обкладений язик, збільшення розмірів живота, гепатомегалію, набряки. У загальному аналізі сечі відносна щільність 1030, лейкоцитурія, циліндрурія, наявність в осаду кристалів холестерину і крапель нейтрального жиру. Для якої патології це характерно?
*нефротичного синдрому
цукрового діабету
гострого гломерулонефриту
гострого пієлонефриту
сечокамяної хвороби.
27. Хвора А, 58 років, скаржиться на гурчання в кишечнику, надмірне виділення газів, рідкі пінисті випорожнення, слабко забарвлені. При копрологічному аналізі виявлено: велика кількість клітковини, мікроорганізмів йодофільної флори, кристалів органічних кислот, крохмальних зерен. Реакція калу різко кисла.
Для якої патології це характерно?
*бродильної диспепсії
гнільної диспепсії
жирової диспепсії
гепатогенної диспепсії
гастрогенної диспепсії
28. В пунктаті кісткового мозку хворого Л. 37 років, при лабораторному дослідженні виявлено збільшення загальної кількості мієлокаріоцитів, еритробластів, підвищений відсоток базофільних і ацидофільних елементів, а також мегакаріоцитів. Про яке захворювання можна думати ?
*хронічний мієлолейкоз
мієлофіброз
лейкемоідну реакцію мієлоїдного типу
еритремію
апластичну анемію
29. Чоловік 40 років знаходиться у відділенні інтенсивної терапії з приводу гострої ниркової недостатності, що розвинулася внаслідок синдрому тривалого здавлення. Лабораторні дані: сечовина становить 30,1 ммоль/л; креатинін – 850 ммоль/л; калій – 7,5 ммоль/л; гемоглобін – 75 г/л; гематокрит – 0,27; еритроцити – 2,5х1012/л. Яке ускладнення може розвинутися у хворого?
*Гіперкаліємічна зупинка серця
ДВЗ-синдром
Гемічна гіпоксія
Респираторний дистрес синдром
Пневмонія
30. Пацієнтка у терміні вагітності 32 тижні звернулася до акушерського стаціонару зі скаргами на загальну слабкість, запаморочення, стомлюваність. Об’єктивно: загальний стан задовільний, шкіра та слизові бліді. Артеріальний тиск 115/75 мм рт. ст., пульс 96/хв. Пологова діяльність відсутня. Серцебиття плоду ясне, ритмічне 142 уд/хв. Гострої хірургічної патології на момент огляду не виявлено. Лабораторні показники: гемоглобін – 81 г/л, еритроцити – 2,9х1012/л, кольоровий показник – 0,7, швидкість осідання еритроцитів – 20 мм/год. Сироваткове залізо – 8,5 ммоль/л. Яку патологію слід запідозрити у вагітної?
*Залізодефіцитна анемія ІІ ступеню
Авітаміноз вагітних
Постгеморагічна анемія І ступеню
Гіпопластична анемія ІІІ ступеню
Мегалобластична анемія вагітних
31. Хвора, 26 років, доставлена каретою швидкої допомоги до гінекологічного стаціонару. Скарги на раптовий різкий біль внизу живота упродовж години, кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Остання менструація була 2 місяці тому. Об’єктивно: тіло матки збільшене, різкий біль при зміщенні за шийку, лівий придаток збільшений, болючий. Симптом Щьоткіна-Блюмберга позитивний. Лабораторні показники: гемоглобін – 99 г/л, швидкість осідання еритроцитів – 30 мм/год, лейкоцити – 6,5х109/л. Який найбільш імовірний діагноз?
*Порушена позаматкова вагітність
Лейоміома матки
Гострий апендицит
Ектопічна вагітність, що прогресує
Аборт в ходу
32. Пацієнтка, 56 років, що знаходиться у хірургічному відділенні скаржиться на біль у правому підребер’ї, нудоту, гіркоту в роті. Об’єктивно: живіт м’який, болючий у правому підребер’ї. Симптоми Ортнера, Мюссі-Георгієвського позитивні. УЗД: конкременти у жовчному міхурі. В аналізі крові: лейкоцитоз, нейтрофілез. Який найбільш імовірний діагноз?
*Гострий калькульозний холецистит
Печінкова коліка
Гострий панкреатит
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки у стадії загострення
Гастродуоденіт
33. До хірургічного стаціонару доставлена пацієнтка зі скаргами на біль в епігастральній ділянці, нудоту, блювоту, здуття живота, слабкість. Об’єктивно: стан хворої важкий, шкіра бліда. Пульс 102 уд./хв, артеріальний тиск 100/50 мм рт. ст. Язик сухий, з нальотом. Живіт м’який при пальпації, роздутий. Симптоми подразнення черевиної порожнини слабо позитивні. Лабораторні показники: лейкоцити – 261012/л, амілаза – 44 од./л. Який попередній діагноз:
*Гострий панкреатит
Перфоративна виразка шлунку
Гострий холецистит
Гострий апендицит
Порушена позаматкова вагітність
34. Хвора 36 років скаржиться на часте, утруднене, болюче сечовипускання. Захворіла раптово, після перехолодження. УЗ дані: стінки сечового міхура набряклі, помірно потовщенні. Лабораторне обстеження: у клінічному аналізі сечі лейкоцити – 40 у полі зору, білок – 0,3 г/л, еритроцити – незмінені 5-6 у полі зору. Який найбільш імовірний діагноз?
*Гострий цистит
Гострий сальпінгоофорит
Уретероцеле
Новоутворення сечового міхура
Камінь сечового міхура
35. Хворий госпіталізований у хірургічне відділення зі скаргами на спрагу, почуття втоми, запаморочення. Діагностовано гостру кишкову непрохідність. Об’єктивно: хворий апатичний, тургор шкіри та м’язів знижено, язик сухий з тріщинами. Пульс – 110 уд./хв., артеріальний тиск 90/60 мм.рт.ст. Діурез – 450 мл/добу. Лабораторні показники: гематокрит – 0,6, натрій – 140 ммоль/л, калій – 4,9 ммоль/л, сечовина – 9 ммоль/л. Який вид порушення водного балансу?
*Ізотонічна дегідратація
Гіпотонічна дегідратація
Гіпертонічна дегідратація
Гіпотонічна гіпергідрація
Гіпертонічна гіпергідратація
36. В клініку госпіталізована пацієнтка Р., 31 років. Протягом 4 років є вегетаріанкою, останній рік практично не вживала тваринні та рослинні жири. У хворої діагностовано дистрофічні зміни з боку скелетної мускулатури, спостерігаються порушення менструального циклу. Недостатність якого вітаміну може бути однією з причин подібних змін?
*Вітамін Е
Вітамін В
Вітамін РР
Вітамін Д
Витамін А
37. У хворого Ю. , 49 років, скарги на загальну втомлюваність, слабкість, відсутність апетиту, болі в місцях протягання нервових каналів (поліневрит). Дефіцит якого вітаміну може викликати подібну клінічну симптоматику?
*Дефіцит вітаміну В1
Дефіцит вітаміну С
Дефіцит вітаміну Д
Дефіцит вітаміну В6
Вітамін РР
38. У хворого Н., 57 років , виявлено підвищення активності ферментів АсАТ, ЛДГ1, 2, КФК. З патологічним процесом в якому органі це може бути пов’язано?
*В серцевому м'язі (міоцитах)
В скелетних м'язах
В печінці
В простаті
В кістках
39. У хворого Г., 69 років , після вживання молока спостерігаються диспепсичні розлади (нудота, блювання, діарея). При вживанні в їжу молочнокислих продуктів диспепсичні розлади проходили. Недостатність якого ферменту викликає зазначену патологію?
*Недостатність лактази
Недостатність амілази
Недостатність мальтази
Недостатність сахарази
Недостатність ліпази
40. У пацієнтки К. 50 років із надмірною вагою при профілактичному обстеженні встановлено підвищений рівень глюкози в крові натще (8,0 ммоль /л). Яке дослідження в першу чергу необхідно провести для уточнення діагнозу цукрового діабету?
*Тест толерантності до глюкози
Визначення ацетонових тіл в сечі
Визначення рівня інсуліну в крові
Визначення рівня креатиніну в крові
Визначення рівня мочевини в крові
41. У пацієнта 57 років, з нормальним індексом маси тіла, при профілактичному медичному обстеженні встановлено підвищені рівні тригліцеридів, холестерину ЛПНЩ та ЛПДНЩ, концентрація СРБ становить 4,2 мг/л. Про що можуть свідчити подібні результати?
*Підвищений ризик розвитку атеросклерозу
Жовчокам'яну хворобу
Схильність до ожиріння
Порушення функції печінки
Цироз печінки
42. У пацієнта П.,47 років, спостерігається жовтяничне забарвлення шкіри та слизових оболонок, свербіж шкіри і знебарвлений кал. У плазмі крові підвищений загальний білірубін, переважно за рахунок прямої фракції; в сечі присутній прямий білірубін. Для якої патології характерні вказані ознаки?
*Обтураційна (механічна, підпечінкова) жовтяниця
Паренхіматозна жовтяниця
Гемолітична анемія
Цироз печінки
Хронічний холецистит
Схожі кандидати
-
Медичний, торговий представник
41000 грн, Рівне -
Медичний представник
30000 грн, Рівне -
Лікар, медичний директор, представник, менеджер
Рівне, Івано-Франківськ , ще 3 міста -
Медичний представник
Рівне -
Медичний представник, менеджер
25000 грн, Рівне -
Медичний представник, фармацевт
Рівне