- 73482
Неоплачувана хатня праця: скільки насправді коштує робота жінки/чоловіка, які «просто сидять вдома»
Work.ua підрахував, який економічний внесок робить один член сім’ї, якщо він сам виконує всі хатні обов’язки, щоб забезпечити комфортне життя родини.
Яна Кривобок, редакторка сайту Work.ua
Раніше Work.ua розповідав про жінку з Іспанії, яка відсудила в ексчоловіка «зарплату» за 25 років неоплачуваної хатньої праці. Сума, яку чоловік повинен відшкодувати колишній дружині, складена на основі мінімальної заробітної плати в Іспанії й сягає 204 624 євро.
Нам стало цікаво, який економічний внесок робить один член сім’ї в Україні, якщо він сам виконує всі хатні обов’язки. Тому ми вирішили дослідити і розібратися, скільки насправді коштує забезпечення всіх побутових потреб сім’ї.
Скільки коштує праця найманих фахівців
Основну хатню роботу зазвичай виконують три окремі фахівці — це домробітник/-ця, няня та кухар/-ка. Порахуємо, скільки коштуватиме щомісячне наймання цих спеціалістів. Але зауважимо, що вартість може різнитися — залежатиме від кількості годин роботи, регіону проживання, квадратури квартири/будинку та інших факторів.
Домробітник/-ця
Якщо у вас приватний будинок, до хатніх справ додається догляд за садом/городом. Для виконання цих обов’язків необхідно винаймати окремого професіонала — садівника.
Тепер порахуємо. Усю хатню роботу можна розділити на декілька груп: щоденне, щотижневе, щомісячне та щорічне прибирання.
За умови, що ви самостійно щодня миєте посуд, застеляєте ліжко, прибираєте й чистите кухонні поверхні, допомога вам потрібна буде 1-2 рази на тиждень (якщо маєте дітей або домашніх тварин, кількість днів виросте до 3 або навіть 4). Додаткова щотижнева робота це: прання та прасування одягу, миття ванної кімнати, заміна постільної білизни та рушників, прибирання підлоги, пилу, бруду на варильній поверхні й опціональних завдань (миття мікрохвильовки, духовки та іншої техніки).
Уявімо, що допомога вам потрібна якраз лише двічі на тиждень (бо з щоденними завданнями ви справляєтеся самостійно).
Дивимося, скільки в середньому заробляє домробітник/-ця за місяць — це 19 000 грн.
Але нам не потрібна допомога щодня. Так, ми беремо середню зарплату в 19 000 грн, ділимо на кількість робочих днів у місяці (у травні, наприклад, 23 робочі дні): 19 000 / 23 = 826 грн — це середня сума, яку отримує домробітник/-ця за день. Допомога нам потрібна 2 рази на тиждень, а це 8 разів на місяць: 8 днів * 826 грн = 6 608 грн.
Якщо зазвичай у вашій сім’ї всі щоденні, щотижневі, щомісячні та щорічні обов’язки по прибиранню оселі перебирає на себе тільки одна людина, то вона б отримувала на офіційній роботі за такі ж обов’язки в середньому 19 000 грн на місяць, але мала б чіткий графік та умови праці.
Отже, якщо ви ладні виконувати щоденні завдання з прибирання, та потребуєте допомоги в більш складному прибиранні, вона вам обійдеться в 6 608 грн. Якщо ви звикли, що ваш партнер, дружина або чоловік, щоденно відповідають за абсолютно все хатнє прибирання, то мали б платити йому або їй в середньому 19 000 грн.
Няня
Зауважимо, що няня не надає послуг домогосподарки, тому це два окремі спеціалісти з різними завданнями. Те, що може робити няня по дому — це приготувати їжу дитині, доглянути за її одягом та прибрати іграшки.
Зазвичай няні працюють у сім’ях погодинно впродовж буднів та іноді на вихідних, або вахтовим методом (7 днів через 7 тощо). Зарплати нянь дуже різняться залежно від регіону й графіку роботи, іноді винагорода досягає 50 000 тисяч й більше. Але спробуємо порахувати, у скільки обійдеться няня сім’ї, де батьки вдвох працюють 5 днів на тиждень, а ввечері та на вихідних можуть самостійно доглядати за дитиною.
Тож послуги няні знадобляться у робочі дні, наприклад, з 9:00 до 20:00 (робота починається з 10:00 й закінчується о 19:00 + 2 години на дорогу вранці та ввечері). Виходить 11 годин на день.
Ми переглянули вакансії на сайті Work.ua й вивели приблизну оплату години послуг спеціаліста — це 100 грн (залежно від знань й навичок сума підвищується). Якщо няня доглядає за дитиною 5 разів на тиждень по 11 годин, рахуємо: 11 годин * 100 = 1100 грн, 1100 грн * 23 робочі дні (у травні) = 25 300 грн.
Тобто послуги няні тільки в робочі дні, щоб дорослі могли повністю приділити час роботі, обійдуться у 25 300 грн на місяць.
Це в 1,5 раза більше, аніж середня заробітна плата в Україні, тому зазвичай у більшості сімей обов’язок догляду за дитиною лягає на плечі жінки, але знову ж таки, матір працює без вихідних та чіткого графіка. Тому якщо порахувати 24 години на день 31 день на місяць, догляд матері за дитиною обійдеться в 74 400 грн. Приголомшлива сума.
Також деякі сім’ї зранку відводять дитину до садочку, а вже в обід дитину забирає няня й доглядає за нею до вечора, поки батьки повернуться з роботи. Порахуємо, скільки отримує няня, яка працює з 14:00 до 20:00, тобто по 6 годин на день, 5 разів на тиждень. Рахуємо: 6 годин * 100 = 600 грн, 600 грн * 23 робочі дні (у травні) = 13 800 грн.
Кухар
Середня зарплата кухаря на місяць становить 15 500 грн. Цю суму ділимо на 23 робочі дні, виходить 674 грн на день. Візьмемо цю суму за середню вартість послуг кухаря на день, оскільки на сервісах пошуку домашнього персоналу вартість коливається від 500 до 3000 грн (що вища кваліфікація фахівця, то більша оплата). Уявімо, родина віддає перевагу домашній українській кухні й потребує послуг фахівця 3 рази на тиждень для приготування страв на декілька днів.
Рахуємо: 12 днів на місяць * 674 грн за день = 8 088 грн, і це без урахування закупки продуктів. Якщо додати ще й таку опцію, додаємо до 674 грн ще 100 грн, виходить 774 грн * 12 днів = 9 228 грн на місяць.
Якщо в сім’ї звикли щодня смакувати свіжі страви три рази на день, рахуємо так: 31 день на місяць * 774 грн за день = 23 994 грн на місяць.
Скільки коштує добробут сім’ї
Тепер порахуємо повну вартість послуг 3 фахівців на місяць:
- Послуги домробітника/-ці (прибирання 8 разів на місяць) — 6 608 грн.
- Послуги няні (по 11 годин за 23 робочі дні / по 6 годин за 23 робочі дні) — 25 300 грн / 13 800 грн.
- Послуги кухаря (12 днів на місяць + закупка продуктів) — 9 228 грн.
Отримуємо 41 136 грн. Така вартість послуг основних фахівців, які допоможуть вести побут родини. І це без урахування менеджера, який би вів облік доходів та витрат родини, планував та реалізовував усілякі активності, наприклад, проведення днів народжень або відпусток, вільного часу на вихідних тощо. Також це розрахунок вартості працівників з чітким графіком роботи.
Зауважимо, що сума значно зменшується, якщо няня забирає дитину з садочка й доглядає за нею по 6 годин на день — до 29 636 грн на місяць. Але додається садочок. Хоча державні заклади в Україні безплатні, якщо родина віддає перевагу приватному дитячому садочку, то має за нього віддати від 5 000 грн до 20 000 грн.
Якщо тільки один член сім’ї перебирає на себе всі основні обов’язки (догляд за дитиною, домогосподарством, приготування їжі), його/її робота обійшлась би в 117 394 грн на місяць:
- Послуги домробітника/-ці (щомісячня середня зарплата) — 19 000 грн.
- Послуги няні (24 години на день впродовж усього місяця) — 74 400 грн.
- Послуги кухаря (щоденно протягом усього місяця + закупка продуктів) — 23 994 грн.
Навіщо ми підрахували вартість хатньої роботи
Згідно з результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг» у 2021 році, більшість українців досі вважають, що готування їжі, догляд за дітьми та житлом — це обов’язок жінок, а заробляння грошей — чоловіків.
Так, 64% респондентів частіше називали готування їжі «жіночими обов’язками», як і хатні справи (56%). 30-40% зазначили, що цю роботу виконують як чоловіки, так і жінки. Лише 3% сказали, що за виконання цих обов’язків відповідальні чоловіки. 41% респондентів відповів, що догляд за дітьми частіше лежить на жінках.
Ці цифри вказують на те, що в сімейній сфері зберігається «традиційний» розподіл ролей, де жінка відповідає за добробут, а чоловік за фінанси. Останні відчувають загрозу власній маскулінності в тому, щоб виконувати нібито «жіночі» обов’язки, які є рутиною і неоплачуваною працею й мало ким цінується, зазначено в опитуванні.
Але вище ми підрахували суму праці найманих працівників, які б виконували хатню роботу та доглядали за дітьми. Стверджувати, що їхні послуги «дешеві» та «мало цінуються» некоректно, бо грошова винагорода для окремих фахівців в 2,5, а то і в 7 разів вища за середню зарплату в Україні. Напрошується висновок, що якщо в сім’ї на жінку лягає вся відповідальність за дім та дітей, то чоловік просто би не зміг оплатити «послуги дружини», оскільки заплатити довелось би щонайменше 41 000 грн (якщо з графіком) або більш як 100 000 грн на місяць (якщо хатня робота 24/7 та 31 день на місяць без вихідних та свят).
Нашою головною метою було показати, що хатня робота цінна й повинна визнаватися як «повноцінна робота», оскільки також само як і звичайна, вимагає фізичних та емоційних зусиль (але без чіткого графіка та умов праці). Також виконання хатніх обов’язків це:
- Вклад у побутове благополуччя: приготування їжі, прибирання дому, прання одягу, догляд за дітьми і багато інших аспектів, які вимагають часу, енергії і зусиль. Все це важливо для забезпечення комфортного та здорового життя сім’ї.
- Економічний внесок. Виконання хатньої роботи дозволяє економити кошти, які б інакше були витрачені на найм працівників. Вартість найму персоналу для виконання всіх обов’язків, пов’язаних з побутом, буде значною (ми її підрахували). Тому, наприклад, якщо один член сім’ї виконує всі ці обов’язки, він забезпечує значний економічний внесок у сімейний бюджет.
Таким чином ваші дружина або чоловік у декреті, які займаються домогосподарством, працюють набагато більше, ніж ви на роботі. Тому не варто складати всі домашні обовʼязки на одного члена родини. У післяробочий також приділяйте увагу хатнім обов’язкам, займайтеся дітьми, розвантажуйте партнера й визнавайте, цінуйте їхній вклад у родинний добробут.
Сподіваємося, після прочитання цього матеріалу багато хто по-новому подивиться на домашні обов’язки й сприйматиме їх як повноцінну та важливу роботу 🤞😊
237 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
А якщо серйозно то ця стаття це приниження чоловіків. Виходить що вклад чоловіка зовсім нічого не коштує. Я практично не знаю сім'ї де б чоловік тільки сидів склавши руки. Всі і з дітьми і прибирають і готують. А тут 117 тисяч нащитали, давайте, я згоден, до кого мені йти? Буду за таку сумму прибирати/готувати/дітей глядіти. Авторка статті пишіть свою адресу, я за таку сумму буду у вас працювати 24/7, нема проблем.
От уже оцінили домашню працю в грошовому виразі. Нарахувати раз в рік суму податку для сплати, питань не буде, як і штрафувати за їх несплату ніяких проблем. Дивіться чуть ширше на такі статейки, і чуть з осторогою.
- Де мені брати додаткові кошти щоб з нею розрахуватися?
- Що залишиться мені після розрахунку з таким працівником?
- Хто платитиме мені за чоловічу роботу? Ремонт сантехніки, оргтехніки, меблів, винос сміття та ще багато іншого чого дружина не робить, а робить суто чоловік.
- Хто платитиме мені коли прибирання ми робимо разом, коли я готую їсти, коли я проводжу час з дитиною?
- А ще хто буде платити мені за те що я теплу пору року я працюю на дачі і вирощую овочі/фрукти/ягоди нам на цілий рік і доставка їх додому?
P.S. Із задоволенням посиджу вдома за такі гроші - нехай дружина працює.
Мета статті не в тому, щоб ви почали платити дружині/чоловіку за хатню працю, а як мінімум зрозуміли цінність того, скільки одна людина виконує обов'язків по дому й скільки це коштує на ринку праці.
Ми транслюємо ідею, що треба цінувати роботу одне одного, підтримувати й найкраще за все — розподіляти домашні обов'язки, щоб кожен член сім'ї мав можливість розвиватися й будувати кар'єру.
В тексті писали про партнера, не саме про жінку! Але так як в нас дуже розпоширений стереотип, що всі побутові обов'язки виконує жінка, ви й самі собі почали суперечити.
Автор статті хотів звернути увагу тих людей, які кажуть,що догляд за будинком, дитиною та добробутом сім'ї, це легка робота і нічого не варта.
Суто "чоловічі" справи виконуються не кожний день. Я не вважаю, що Ви кожен день встановлюєте сантехніку чи подібне.
Да і якщо дивитьсь на це з такої сторони, багато жінок в приватних будинках самі і колять дрова.
Так що, прочитайте ще раз статтю, та спробуйте зрозуміти, що саме автор хотів донести до читачів. Гарного дня!
По-друге, не всі палять дровами, а тим паче у квартирах в містах. І так, на селі справді більше домашніх обов'язків як для чоловіків, так і для жінок, але за статистикою більшість українців живе у містах, а не в селах, тому дрова потрібні далеко не кожній жінці! У місті в чоловіка значно менше обов'язків, а ті, які є і так часто делегуються спеціалістам, тому можна і залучатися в побут більше, у чому проблема?
А ще, поява дитини це набагато складніший побут і дуже некоректно говорити про "сидить дома і нічого не робить", бо багато чоловіків не витримують навіть кілька годин посидіти з дітьми, але так легко знецінюють жіночу працю.
Вас же теж жінка виростила, просто мама вам не розкаже як їй важко було...
Хоча зараз, на щастя, є хороша тенденція залученості батька в сім'ю і побут, діти теж щасливіші, коли тато проводить з ними час, а мама має можливість відпочити. У виграші усі
Щодо виносу сміття, - о так, дуже важка робота, прям окремого спеціаліста треба наймати.
Зробили з чоловіків рабів, на роботі пашуть і вдома ще те ж саме. Потім коли вже всім забезпечив можна і розвестись заодно забрати 75% майна !))
Точно так во всех сферах. Бухгалтера. Это вообще жесть. на 1 вакансию 10 бухгалтеров. Что происходит? -Зарплата мизер и ноги об тебя.
Нет надстроечных институтов по распределению РАБОТЫ И ПРОФЕССИЙ!!!
По поводу образования пед. Медика не беру . Все педагоги ( проститутками могут быть, если нет псих. барьера,потому что владеют азами психологии). Быть учителем-это призвание. И может быть любая мудрая по знаниям личность , и культурная. Например, это может быть инженер-мужчина на пенсии! С 2 высшими образованиями.
Это что - после моей смерти ? А женщина сама не стареет ? Или вы тоже верите в этот бред,что сможете отхватить 30-ти летнего красавца - атлета, когда вам самой стукнет 70 ?
Так вы его тоже не потянете финансово - вы же не Шер, а обычная [образа видалена модератором Work.ua].
а всі інші чоловіки просто ущемилися. Згідна з Олександром, працювати повинні обоє, а всі справи по дому робити або по черзі, або по домовленності, з партнером треба ГО-ВО-РИ-ТИ і тоді не треба буде гроші рахувати. А якщо партнер на контакт не йде, то це не ваша людина. Жінкам радила би замислитися, а не самооцінку собі піднімати за рахунок цієї статті.
звернись до психіатра - у тебе вавка в уявленнях )))
По-перше, якщо Вам не подобається інша думка,то не потрібно ображати людей як тут інші "Шарікови" й переходити на особистості, якщо Ви психологично грамотна особа,на що я також маю сумління. ВІтікає це з вашої неграмотності по українській мові. Це ж читати жахливо. Або по-россійски пишить,а бо вже якось редактуйте.
По-друге, знову за психичними відхиленнями. Ви Доктор по психичному стану,я так розумію? Й знаеєте ,як налагодити стосунки між жінками та чоловіками? Та мега-спеціаліст по цим питанням? Але я не побачила й цого. "ГО-ВО-РИ-ТИ"( до речі, стиль такого Корнегівського стилю с "дефісом" й говорить, що у Вас психологиний розлад в кубі, ( я Вас на Ви називаю, прошу звернути увагу). Вибачте не знаю вашу Гендерність и вважаю,що ви- ВОНО! Якщо Ви-жінка,напишить,я вибачуся))).
По-третє, говорити треба було до "весілля" ,а не о тут лекції читати та повчати жінок.
Якщо б Ви чоловік були, ( та хто його знає ) я б ще Вас зрозуміла. А жінку- то ні. Пише Вам типова жінка. А там писала ємоційна жінка, яка може збиралася все охваити,та надати приклад інших стран та законодавства. А ви не знаєте й нашого всі,то так. Правильно там все написано, мають бути соціальні заклади та інститути захисту прав людей. Безграмотна Альона.
Ведь для состоятельной семьи с доходом на двоих 120к+ вполне неплохой вариант домработника?
Может, с рассчетами где-то что-то не так, или такого не может быть?
По вашим же словам, труд повара меньше ценится чем нянька или поломойка. Не абсурдно ли?
все ж, чому ціну інтиму не включили у чек? ))
чи так і далі шукаєш роботу тут на сайті? )))
Сімейний побут, домашній затишок, виховання дітей... Тепер за це потрібно платити своїй дружинi - (читай - співмешканка) ))
Я рекомендую чоловікам придивитися до філіппінських жінок. Вони не вважають домашню працю якоюсь роботою, яку потрібно оплачувати. Для них це цілком нормально і не викликає будь-яких хвилювань.
Одна філіппінська дружина за морально-етичними якостями замінює 100 українських жінок.
Якщо жінка просить у тебе оплачувати домашню роботу, то найправильніший варіант це просто виставити її за поріг дверей.
Гарного всім настрою.
Якщо чоловік не цінує твою роботу по дому та вважає що допомогти тобі - це вище його гідності, то найправильніший варіант це просто виставити його за порог дверей. Бо нащо він тобі треба, якщо ти і гроші заробляєш, і по дому пораєшся, а він тільки думає про те як здобути філіппінську рабиню.
Не пишите вещей в которых не разбираетесь. В остальном - Вы правы.
Никто вас держать не будет это 100%
перестань писати феміністичну дурню - ти виглядаєш, як [образа видалена модератором Work.ua] )))
чудовий приклад, як мислять жінки в 70 років )))
Пример: ей 70 лет выглядит на 60. ему 60-65,выглядит на 75). Я таких полно знаю. У них обязанностей друг перед другом. Они наслаждаются собою 1-100 раз. НЕ нравится что-то-меняют. Если Вы не понимаете в своем "юном возрасте" ,то тогда и говорить не о чем. У вас может любовница была англичанка,итальянка, француженка, азиатка? как у кого-то?))) нет. Но любят-любят порассуждать
А на сайтах знакомств ? - то даже при всех их хороших качествах - как общаться ? По английски ? который не родной ни для них , ни для нас .
Там же по інерції чоловік має важелі впливу на поведінки своєї дружини/дружин (сидіти вдома, народжувати дітей, підкорятися, інколи навіть бити (згідно аятів Корану)).
В Україні ж - для жінок свобода, нічні клуби, чайлдфрі, абьюз тощо.
[образа видалена модератором Work.ua]
невже хтось відбирає їх роботу і їх гроші вдома? ₴ )))
Або Ви не вмієте обирати чоловіків, або Ви доводите чоловіків до такого стану, що їм просто хочеться розслабитися.
Спасибо Ворку ! А вам бы только пахать надо ?
Жизнь не остановилась
А поскольку общепринятая мера измерения работы - это деньги, то автор статьи перевел ее в эту плоскость. Просто чтобы показать объем "ничегонеделанья" женщины
Еще раз - спасибо!
PS был очень удивлен, как некоторые поплавленные люди способны перекрутить посыл статьи в своей бедной больной голове :)
Согласно статье твой вклад, чтобы ты не сделал, равен 0(нулю). А вот нажатие на кнопку стиральной машины оценивается как работа опытного инженера, только потому что госпожа нажала. Поищи на сайте вакансии с такими зарплатами. Даже в европе столько не платят. Сиделки которые и стирают и убирают и готовят и с медицинским образование по 600-800€ получают. А ты "дякуй" что тебе счёт в 3000$ предъявили, раз с интеллектом не сложилось.
- Если мужчина зарабатывает 5-7 тыс. долл. в мес., разница - очень неплохой вклад в семью.
Сиделки даже у нас просят 400-800 грн. за 12-часовую смену. А это 600-1200 евро в месяц.
Очень приятно видеть, что кто-то правильно понял посыл статьи.
А также, главного вывода, что это всё блеф, т.к. по сути, если мы исходим из принципов равенства и справедливости, то где же "челядь" сыскать всем?
Уважаемые, спуститесь на землю, любите свои НОРМАЛЬНЫЕ семьи! и будет вам счастье!
фемінзм - це для персонажів несповна розуму )))
В селі багато жінок працюють вдома,особливо після 50 років. Роботи не має. М да...
Яна Кривобок (авторка статті), будь ласка, не пиши таку маячню в майбутньому - це принижує жіночу діяльнсть і жіночу гідність. )))
ця стаття - про сексистський професійний перекос (фемінзм) і невеличку премію за написання цієї маячні )))
Не зовсім розумію, що ви маєте на увазі під сексистським професійним перекосом, оскільки професії кухаря, няні й домробітників/-ць не мають гендеру. Представниками цих професій можуть бути як чоловіки, так і жінки. Ми взяли цих спеціалістів для порівняння, оскільки вони забезпечують найголовніші складові затишку й добробуту сім'ї: їжа, чистота, виховання дітей.
Куховарити та прати можна легко - лише натискаючі кнопки на пральній машині чи куховарці.
- водіїв таксі
- охоронців
- аніматорів
- банкоматів
- туроператорів
- вантажників
- сантехніків
- різноробочих
- психологів
Наше суспільство "заточене" звертати увагу лише на проблеми жінок, але ніхто не звертає уваги на проблеми чоловіків.
Це гендерна нерівність проти чоловіків.
Ви мені ще скажіть, що Ви прочитали "статті з психології", де кажуть, що "жінка має надихати чоловіка, а чоловік вкладали у "свою"(?) жінку".
Люди надивляться телевізора, начитаються статей копірайтерів, а потім живуть згідно цього )))
Не можу з вами погодитися щодо однобокості та виявлення сексизму в даній статті, оскільки в ній зауважено, що виконувати хатні обов'язки можуть як жінки, так і чоловіки. У висновку матеріалу сказано, що якщо один член родини (це може бути як чоловік, так і жінка) самостійно несе повну відповідальність за побутову складову сім'ї — ця робота повинна визнаватися та цінитися.
Головна теза матеріалу — ми маємо цінувати працю партнера/-ки, якщо він/вона несе повну відповідальність за побут і за можливості, розділяти його на двох, щоб кожен мав можливість розвиватися та будувати кар'єру.
Проте чомусь старанно обходите той факт, що жінки чомусь НЕ хочуть працювати охороницями, водійками таксі, вантажницями, автослюсарками й, відповідно, Ви не вираховуєте вартість праці чоловіків.
Жінки теж мають вкладатися у ремонт сімійного автомобіля, жінки теж мають дбати про безпеку, жінки теж мають носити важкі речі, жінки теж мають вміти замінити кран чи розетку.
Чи феміністичні "аксіоми" не дають Вам поглянути на світ з іншого боку та вийти за рамки нашої суспільної античоловічої "Матриці"?
К чому це базікання? Хоче жінка за свою працю винагороду, вона обгрунтовує( бере десь з чого опиратися,базу) у статті, які проблеми? Ви тут хворі всі чи що? Як собаки
После 50 лет( до пенсии еще 15 лет) человек "выброшены за борт. И нужно переквалификация в Центрах Занятости. Так ,можно было получить, когда организация ликвидирована, стать на учет, оббегать организации, они пишут, что не подходит человек . Он(безработный) становится на учет. Ему платится от государства по уменьшающейся прогрессии ,полгода, а если ликвидация( кажется и до года) пособие и через полгода предлагаются курсы: швея, бухгалтер, курсы английского, цирюльник. очень сейчас хорошая профессия программист. И я так делала давно, когда у меня был такой статус 3 раза. Но во время войны- это не возможно. Можно, если есть деньги самим пойти и оплатить в учебные центры. Нужно учиться до смерти. Учиться,учиться.
на такі послуги. Послуги домогосподарок, нянь, кухарів тощо створюють комфортні умови для відпочинку працівникам виробничих та інтелектуальних сфер, результатом праці яких є відповідна продукція, виражена в грошовій формі і без якої неможливе фізичне існування інших осіб суспільства в цілому, досягнення необхідної самодостатності та рівня розвитку держави і її захисту.
На роботі відчуваєш себе людиною, а не додатком до плити, пральної машини та дитини.
Повірте. Просто повірте - працювати НАБАГАТО легше, ніж сидіти вдома. І морально і матеріально і фізично. Відчуття вільної людини, яка краще заплатить за послугу з прибирання раз на тиждень, ніж буде рачки проводити вихідний.
1. Годувала грудьми декілька разів на день, тече молоко з грудей ,дурно та й боляче,мастопатія, дивилася за стан дитини, зараз за мить можна загубити дитину з нашими болячками, вірусами.
2. Є такий стан у жінки, що як би вона не бажала, їй потрібен час для відновлення. Бо пологи- це не тільки високий психологичний емоційний стан, але з приводу накшталт операції. Також під час пологів виникають дуже багато ускладнень. Ріжуть жінок,ой-ой. Й діти народжуються хворими,такий час, така екологія.
3. З п. 2. вітікає ще довготривала( або хворіє хтость іноді) хвороба матері й дитини. А рооботодавець хоже таку трудівницю???
4. Таке законодавство та соцальні тривалі лікарняні було зазанечене ще за час,як Ви народилися, Мінздравом та іншими інстанціями.
5. Бо її чоловік та й жінки заробітна платня не може задовольнити деякий час потребу няні ( в такому році як 1-3 роки такса становить 25-30-40 тисяч на 1 дитину за добу).
6. І гарантій нихто не дає, що з дитиною буде все окей, та не буде "тікучка" кадрів.
Та що сама няня з себе представляє- в енергетичному плані,поки дитина не окріпла. Це 5-6 років.
Тому,висновок,такий, що Ви не праві. Ви ,мабуть не народжували),або не хворіли,а бо не сиділи ,не співчували рідним. шкода ваших рідних, дружину,якщо такая мається))). Робот,а не людина.
За кордоном таке є,й в нас. Капіталізм рулить. , Вонамати може йти на свою працю як ФОП, високого рівня роботу. А надавати мігрантам з Укріїни( Філіппин,як тут пишуть) 0,6 ставки мін. з-ти той країхни,що по законодавству навіть може відсудити. Але йдуть мігранти судитися? У є захист правовий?
У нас в Україні є захист правовий? Зараз в час війни, платять 0,5 роботи та мінималки образно))). Люди не можуть роботу знайти! Стаття для тих, хто й без роботи залишився, але йде психологична атака, чоловіків на жінок, та відповідно.
Я. Про себе. Ходила на роботу вагітна, ще й були підбори( не шпілька), на іншій день поїхала на трамваї до пологового будинку з мамою, мене там добу отримували, під час пологів лікарі не забрали "дітяче місце ,така пьонка, пішов абсцесс, молоко пропало за місяць. Дитина почала хворіти,а саме дізбактеріоз. Бо не натуральне молоко,та її шлунок не зміг магазинні витримати. Працювали надалі ВІддаленно ,та коли моя мати була вдома , я ходила на роботу, відвідувала. Це тоді була робота бухгалтера. Здавала звіти всіх інстанцій в трьох містах района міста.Готувала,прала. Мати допомогала. Чоловік ,ну 20%.
Розлучилася я не за те, що він там не допомогав.
За інше.
І так він не одружився.
Одружуся я? ще? А може й ні.
Але кохання та дитину ще раз -так. І це можна зробити без оцього всього,що ви тут всі пишете. Але, є одне Але.
Дитині потрібна сім"я повноцінна. Й турбота. А не чоловіку. Якщо йому потрібна турбота від мне- о, обговорюємо також.
ІВ мене обговорене вже таке питання. Як буде жити дитина,як будемо мінятися, як будемо приїзжати, приходити один до одного. Як я буду давати свою дитину йому, як дитина буде навчатися .
Ще таке, якщо всі читають, висловлюють психологічний навіть стан. Прошу мені не писати тут усяким тут Шаріковим( що нижче я прочитала,це жах) , свої послуги не пропонувати. Я чоловіка сама находжу з обоюною сімпатією. В кожного нас є своя думка. Не подобається- не їжте.
Взагалі, Дмитро, є багато нюансів. Культура сім"ї. Так шалон,матриця, як вихована жінка та чроловік в своїх предків. Хактер роботи, їх тип в психології, наслідки та причини( війна) "понад структури локальної"
Уяви собі, що українські жінки просто психологічно НЕ здатні заплатити у ресторані за себе та за коханого хлопця, або жінки просто психологічно не здатні взяти та відремонтувати водопровідний кран чи автомобіль.
Й навіть більшість чоловіків за такий стан речей, коли жінки сидят на шиї чоловіків. Феміністки одобряють.
1.незалежні та сильні в психологічному стані, в фізичному -ні , якщо порівнювати в середньому з типовою жінкою та чоловіком.
2. Є праця , яку може здолати жінка й вона її робить. Історично вже жінка ходить в штанах ,курить, літає, працює тяжко (відносно!!!). Багато вже заміню автоматизація ,машині. НТП.
3. Права повині бути не тільки у жінок,а у дітей, людей з обмеженими здібностями( інвалід), гендерними особливостями. А не обзивати тут людей. Не можете нормально спілкуватися, де там зрозуміти свою жінку. (Це я не до Вас пишу, Павло,а до усіх)
ТВАРИН.РИБ, ДЕРЕВ , ПРИРОДИ- це для дуже духовно розвинутих людей ,вони й так розуміють.
А не для більшості тут.
За всі свої дії кожен буде відповідати.
Образа жінки велика- це Карма. Якщо Чолоівка-також. То ж дивиться всі тут.
Якщо мене чоловік поважає, я його також ціную. Так,в нас можуть бути свої "таракани",а не те, що мені можуть зараз написати ось тут люди,які в житті ( гірше за мене, так воно й є). Й питання ,що описане в статті вирішується культурно. Якщо сім"я є офіційно,то взагалі повинно бути розділено за столом або в суді,або в констиутції. Якщо українська Конституція добра дуже,але не працює, бо всі такі мудрі, то воно "таки нет"))). Якщо живуть окремо...- це питання до наших людей ще зарано, я вважаю))).
Всім бажаю мудрості, спокою, окремим особистостям лікуватися також
"... українські жінки просто психологічно НЕ здатні заплатити у ресторані за себе та за коханого хлопця" - є посилання на психологічні дослідження?
"... жінки просто психологічно не здатні взяти та відремонтувати водопровідний кран чи автомобіль" - краще доручити це професіоналам.
Але трошки плутанина з підрахунками. Наприклад 826 грн — це середня сума, яку отримує домробітник/-ця за день. Допомога нам потрібна 2 рази на тиждень. Але в реальності ніхто не прибирає вашу хату цілий день. Така уборка займає 1-3 години (залежить звісно від квадратури). І зп домробітника буде такою, якщо він працює 9-10 годин в день на різних об'єктах. Тобто прибирання родині обі'деться в 200-400 грн за раз (від регіона залежить). Так само з послугами няні, ніхто не винаймає няню 24/7. Тому загальні суми завищені в 2-3 рази.
Головне в таких підрахунках не дійти до абсурду, бо можно наприкалад рахувати 100грн кожен раз за відвізти власних дітей до школи (бо таксі так вартує), або погуляв з собакою - 100 грн і так далі.
Значить, одного разу я й моя мати вирішили підробити . Така реклама від знайомої, начеб то дуже гарна робота та й вигідна. Бла-бла. Прибирати 2 квартири (подобові). Прийшли, розповіла така собі Сара Фільдшмен,як й що робити, показала як працює пральна машина. Що потрібно було робити?
- Прибрати,помити підлогу, посуд грязний, змінити пакет в сміт. бачку, вана та тулет крани повинні бути блищати на них не має бути слідів від води. Ліжко ,повністю змінити білизну, попрати , попрасувати рушники. Прасування не сильно вимагалося, але не пожоване. Винести смиття на вулицю.
І ось ми прийшли. По-перше відчуття гидоти,якщо там був секс на 1 ніч. По-друге , запах, смиття, обкурене все. Бутилки іноді. Дуже грязний туалет. Посуд, один раз ми мили 2 години, бо пригорів плов на 2 см до алюмін. кастрюлі. Волосся, я дуже брезглива. Хоча й прибирала в рукавицях. Ми вдвох прибирали 2-3 години. Тому що машинка працює по циклу 1-2-3 години. Іноді белизни не вистачало, вона не встигала просохнути. Ми доставали ,й чекали, щоб була трохи вогка хоча б. Знаєте скільки нам платило агенство ???-75 грн . за 1 квартиру 1 кімнатну.
Оскільки у нас був контракт,що нам заплатять за місяць. Ми зачекали. 1 бонус був й ми "молилися" на ц: якщо заїхали люди й в квартирі проживають 3-4 днів, прибирати ходити не потрібно було. Тільки при віїзді.
Так що, той хто не зна ,що таке праця по дому, не зможе зрозуміти. До речі,у мене вища освіта.
Про село- це інша тема. Там дуже тяжко,зрання. тварини якщо, ще гірше. Город вимагає праці не тільки жінок,а чоловіків. Але люди з села легко пристосовуються в місті! Але є ледачкуваті. В мене 12 братів та сестер було двоюр. , багато з сіл, і вони не хотіли працювати. З села виїджають.
Так ось, коли люди будуть поважати один одного,та тварин, такі питання між чоловіком та жінкою не будуть виникати. І в Україні взагалі будуть поважати цей труд як від сторонньої людини, ФОП. А якщо у нас так до людей взагалі відносяться, чоловіки тут ображають жінок, то стаття не про це повинна бути. А чому в нас таке життя, війна? Що ми доброго зробили один одному. А не тут ображають. Вибачте за ремарку. Тема закрита.
Ця стаття показує цінність хатньої роботи. Очевидно, що жінки це підтримують
Досить вже жінкам займатися віктімблеймінгом та звинувачувати чоловіків-жертв жіночої агресії (фізичної чи психологічної).
Сейчас равноправие и равенство.
А если серьезно, то я согласен с автором, что любой труд должен цениться. Вот только ненадо сильно переоценивать свой труд, и тем более пытаться когото убедить в этом. И помнить правило: свой труд всегда кажется более значимым а чужой всегда - менее значимым. И незабывать в своих выводах делать поправку на это.
И да. Это касается обоих партнеров. 😉
Розрахунки виглядають так ніби за всю хатню роботу має сплатити партнер що її не виконує. Але це не так. Половину нарахованих сум має компенсувати виконавець/ця цієї роботи. Адже він/вана також є рівним користувачем всих цих послуг по хатній роботі. Відповідно для другого партнера суми будуть вже не 41к та 117к, а 20,5к та 58,5к відповідно.
Це в жодному разі не відміняє високу цінність цієї роботи. Але і розрахунки треба проводити відповідально, якщо вже взялись рахувати.