- 54207
5 питань, які потрібно поставити, перш ніж погоджуватися на роботу
Вам запропонували роботу? Не поспішайте відкривати шампанське. Вам знадобиться ясна голова для того, щоб все гарненько обміркувати й оцінити пропозицію. Work.ua радить замислитися над кількома ключовими питаннями.

Ви нарешті отримали пропозицію, на яку так довго чекали? Або вас раптом вирішила переманити інша компанія? Перш ніж погодитися, зупиніться й подумайте. Зміна роботи — насправді, дуже сміливий крок. Перш ніж підписувати новий контракт, отримаєте відповіді на наступні питання.
1. Яким буде мій робочий день?
Перше, про що слід запитати, — це робочий графік. Коли починається і закінчується робочий день? Можливо, люди, у яких ви збираєтеся працювати, мають звичку турбувати своїх співробітників навіть у вихідні та під час відпустки або затримують їх на робочому місці допізна.
Чи відповідає опис роботи тому, чим ви дійсно будете займатися? Перед ким ви будете звітувати? Нехай роботодавець чітко окреслить коло ваших обов’язків, пояснить, яким чином будуть оцінюватися результати роботи, а також опише, як у його уяві виглядає успішний співробітник. Так ви зможете уникнути майбутніх конфліктів і розчарувань.
2. Це та компанія, в якій я буду рости і розвиватися?
Кар’єрні експерти радять одразу запитати роботодавця про можливості подальшого навчання та професійного зростання на робочому місці — таким чином ви не тільки продемонструєте зацікавленість у роботі, але і відразу зрозумієте, за якою кар’єрною траєкторією будете рухатися в цій компанії. Це особливо важливо, якщо ви збираєтеся затриматися в ній надовго.
3. Чи будуть мене влаштовувати цінності і робоча атмосфера в компанії?
Не менш важливо і те, наскільки вдало ви зможете влитися до майбутнього колективу і ритм роботи. Щоб скласти загальне враження про робочу атмосферу в компанії в цілому, ви можете спитати рекрутера або роботодавця: «Якби ви попросили одного зі своїх працівників описати вашу компанію, що б він сказав?»
Спробуйте дізнатися про те, що говорять про компанію та настрої в ній інші люди. Але вивчаючи відгуки і інтернеті, пам’ятайте, що вони далеко не завжди є об’єктивними. Якщо це можливо, поговоріть краще безпосередньо з тими, хто працює в компанії.
4. Якою буде моя заробітна плата?
«Ну нарешті до найважливішого!» — думаєте ви. Якщо до цього ви не встигли обговорити заробітну плату, вас не запитали про очікування або не розповіли, що пропонує компанія, тепер саме час. Не забудьте гарненько підготуватися, вивчивши, яку середню зарплату отримують люди на схожих посадах з подібними обов’язками.
Задайтесь і питанням про переваги майбутньої роботи — навіть якщо вам пропонують менше, ніж ви очікували, велике значення можуть мати такі бонуси, як безкоштовні тренінги і обіди, наявність спортзалу або гнучкий робочий графік.
5. Як я буду діставатися до роботи?
Звичайно, якщо це робота вашої мрії або ви живете так далеко, що вам на будь-яку роботу їхати трьома маршрутками, або ви орендуєте житло і готові переїхати ближче до офісу, тоді просто оминайте це питання.
Але згідно досліджень, люди, змушені добиратися до роботи на машині чи громадському транспорті, відчувають себе менш щасливими і задоволеними життям, а також переживають більше стресу, ніж люди, що працюють поблизу будинку або на фрілансі. При цьому невдоволення зростає з кожною додатковою хвилиною, проведеною в дорозі. І це навіть не враховуючи витрати на бензин чи проїзд. Тому гарненько прорахуйте, скільки часу і нервів буде віднімати дорога до роботи, щоб згодом це не перетворилося на щоденне випробування.
Work.ua впевнений, вдумливі відповіді на ці питання розставлять все по своїх місцях. Будьте чесні з самими собою і потенційним роботодавцем.
44 коментарі
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
- А предпоследний вопрос разве не зависит от первого? О графике работы не спрашивает только раб или дурак.
А Ви спробуйте працювати у Польщі, Німеччині, Ізраїлі... Там працюють про 12-16 годин (наші співвітчизники) та по 1 виходному, і не скавчать...
В Японії робітники працюють по 12-16 годин, тому що вони розуміють, що краіна потребую фінансового розвитку, деякі -по 24 години і сплять на роботі!
А Вам подавай по 6 годин, щоб у носі 4 години ковирятись, а дві години смажити цигарки, але щоб зарплатня була як у Європі...
Так Ми країну , ніколи не підіймемо, як "калину..."
На прикладі моєї сім'ї: У мене ставкана на 20% вища, ніж у дружини (працює у іншого роботодавця).
Мій роботодавець за перепрацювання доплачує символічні 12 грн/годину. А в позаробочий час залишатися доводиться.
У дружини роботодавець за перепрацювання доплачує згідно ставки.
В результаті при (приблизно) однакових годинах перепрацювань дружина отримує на 12-15% вищу з/п, ніж я.
Як Ви гадаєте, при пошуку нової роботи мене буде цікавити питання графіку роботи та компенсації за перепрацювання?
Кстати! Международная ассоциация МОТ своим вердиктом осудила новый (типа!) КЗоТ Украины . Так что вперёд! И пусть всем пролетариям) повезёт!)))
А Дмитрий наверное не знает сколько 5 евро в гривнах.))
Лодыри не хотят, не учиться, не работать, не вкладывать в развитие свои деньги, ум...Но чтобы платили... А посчитали, с чего складывается зарплата рабочего ???
Конечно, проще ежедневно обходить мусорники по 3 р в день, там найдется и выпить, и закусить, и что одеть.. У нас народ- щедрый, все выбрасывает на мусор... Наблюдаю в Харькове каждый день такое...
Это наверное свобода жизни...Вот такие, здесь за частую , и рассуждают "грамотно" о работе!!!
1. На первый вопрос отвечает человек, с которым вы собеседуетесь, при первом же обзорном рассказе о компании, или это написано в заявке.
2. Расти и развиваться - это понятие самостоятельное. Хотя спросить о возможных курсах, тренингах, и тп конечно можно.. Но при нормальной работе - некогда будет. Работа сама по себе лучший тренинг
3. Этот вопрос надо выяснять в курилке у сотрудников, остальные не скажут объективно
4. Тут соглашусь.
5. Это тупой вопрос. Вы же как то добрались для собеседования? Да и просто - этим вопросом вы покажете, что вы не разбираетесь в примитивном, в тех же гуглокартах.. Зачем вы тогда такой работодателю?
А унас- все розкрали, а хто не зміг- той або ледар,або невезучий(((