- 15649
Як підготуватися до повернення в офіс: освоюємо сліпий друк
У цій статті Work.ua досліджує основні переваги володіння навичкою сліпого набору тексту, спілкується з магістрами швидкого друку й дізнається шокуючі факти.

Трохи філософії й футурології
Уже зараз архіви, бібліотеки та музеї активно оцифровують усі наявні у них дані, а футурологи вважають, що скоро навіть думки людини будуть автоматично переводитися у цифровий формат за допомогою спеціальних пристроїв. Та поки що таких пристроїв не існує: щоб перенести свої ідеї у комп’ютер, треба довго вистукувати пальцями по клавіатурі.
Набір тексту є невіддільною частиною роботи багатьох спеціалістів — від секретарів до юристів і, звичайно ж, письменників. Наразі відомо, що кожен офісний працівник і кожен фрілансер витрачає на набір тексту щонайменше годину на день, а в середньому — 5 з половиною годин.
Зараз, коли ми всі застрягли по домівках через карантин, саме час подбати про те, щоб скоротити цей час. Як це зробити? Найрезультативніший спосіб — освоїти метод сліпого друку.
Трохи конкретики й фактів
Метод сліпого друку — це коли ви набираєте текст, не дивлячись на клавіатуру і працюючи всіма десятьма пальцями.
Ця навичка може здаватися простою та незначною, але тільки до того моменту, як ви дізнаєтеся наступні факти:
- Вміння друкувати наосліп дозволяє зекономити 20 хвилин на день. Водночас, якщо збільшити швидкість набору тексту на 20%, то економити будете вже 35 хвилин на день або 21 день на рік.
- Якщо тренувати сліпий друк по 30 хвилин кожного дня, то прогрес буде помітний уже за два тижні.
- 65% людей вчаться швидко друкувати до 24 років, хоча насправді сліпому друку може навчитися людина будь-якого віку.
- Середня кількість помилок на хвилину при швидкому друку — усього 8.
- Середня швидкість друку — 207 знаків на хвилину. Однак постійні тренування можуть допомогти друкувати вдвічі, а то й утричі швидше.

«Сліпий друк — це не тільки про „друкувати швидше“. Ви економите час не лише на швидкості, а ще й на виправленні помилок і відволіканні на клавіатуру.
Наприклад, ви друкуєте не так і багато, збільшення швидкості на 20% для вас звучить не дуже переконливо. Але уявіть-но таку ситуацію: ви сидите перед монітором і обмірковуєте рішення вашого завдання, думка приходить, ви починаєте набирати текст і тут — помилка, переводите очі на клавіатуру, починаєте шукати потрібну кнопку, виправляти помилку, а коли повертаєтеся поглядом до екрана, думку вже втрачено.
А якщо виключити з ланцюжка „думка-клавіатура-екран“ клавіатуру, то ваша продуктивність значно зросте!»
Трохи висновків
Вміння друкувати на клавіатурі наосліп — це необхідність. Водночас навчитися сліпому набору не так складно і довго, як може здатися на перший погляд, — навпаки це захоплююче і цікаво. Ось подивіться розлогу інструкцію того, як правильно друкувати наосліп.
Зображення з х/ф Bruce Almighty, 2003 р.
17 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Так если у вас такая скорость - пробуйте писать статьи.
И так делать раз в час. Я делал каждый день (были каникулы - был все время дома). Потратил 1 неделю на запоминание клавиатуры.
2я фаза это практика и мышечная память. Есть онлайн тренажет - как мне кажется самый лучший для второй фазы. klava.org. Так вот - запускаем там сразу большой текст, в котором есть все буквы, знаки - в общем где задействуется вся клавиатура сразу. И отключаем отображение виртуальной клавиатуры. И начинаем набирать текст. Картина расположения кнопок есть у нас в голове. По ней ориентируемся. Располагаем руки на клавиатуре - на физическую клавиатуру НЕ СМОТРИМ !!! От слова совсем. И начинаем набирать текст. Важно на этом этапе каждый символ в тексте набрать не глядя на клавиатуру. Даже если на один символ уйдет по 10-15 секунд на вспоминание где клавиша. Если нажали кнопку, а она не та - ничего - просто бэкспейсом исправляем. Даже если ошиблись - это все равно вам плюс. В голове отложится что нажатая клавиша - соответствует другому символу. И так неделю(то есть вторая неделя). Тут не каждый час - а как можно больше. Просто по максимуму времени набирать тексты. Я набирал часами.
И к концу второй недели получил скорость 60 знаков в минуту. Сейчас я набираю спокойно 120 знаков в минуту, без ошибок и опечаток. На английской или русской .
Ось тренажер на українській мові: www.ratatype.ua
Більше того, в правому нижньому куті сайту ви можете обрати ще й інші мови для тренування.