- 7 хв читання
- 1679
«Мені нічого писати», «у мене немає досягнень», «це довго» і ще 4 думки, які не дають вам заповнити резюме та знайти роботу
Рекрутери постійно стикаються з «візитками», де кандидати зазначають про себе мінімум інформації. Так навіть досвідчені фахівці залишаються непомітними, просто через те, що не доклали зусиль до створення повноцінного резюме.


Посади продавців-консультантів, адміністраторів, водіїв, охоронців, вантажників, касирів — одні з найзатребуваніших на Work.ua за кількістю розміщених вакансій. Відповідно, саме ці посади мають достатньо високий показник конкуренції серед шукачів.
Здавалося б, роботи вистачить усім. Проте на практиці багато людей шукають роботу місяцями, не розуміючи, чому так. І причина часто не у браку вакансій, а у недостатньо інформативних резюме.
У більшості кандидатів на ці посади резюме містить лише ім’я, місто, контактні дані та, у кращому разі, перелічені один чи два попередні місця роботи без опису обов’язків чи навичок.
Так роботодавець просто не може «зчитати» та оцінити досвід і потенціал кандидата. Без деталей рекрутеру просто немає за що «зачепитися», щоб ухвалити рішення, чи варто спілкуватися саме з цим кандидатом. Ба більше, незаповнене резюме може виглядати як ознака безвідповідальності або низької мотивації, мовляв: «Якщо людині лінь написати кілька рядків про себе — їй, мабуть, не дуже й треба ця робота».
І, враховуючи великий потік шукачів на популярні посади, рекрутер просто не має змоги витрачати час, щоб поспілкуватися з кожним кандидатом у якого «порожнє» резюме.
Work.ua описав сім найпоширеніших причин, які зупиняють шукачів повністю заповнити резюме та пояснює, чому 20% зусиль, які ви вкладете у створення якісного резюме, принесуть 80% результату та допоможуть швидше знайти роботу.
Причини, чому шукачі недооцінюють важливість деталей у резюме
1. Упевненість, що обов’язки й так очевидні
Помилкова думка:
«Усі й так знають, чим займається продавець чи охоронець — навіщо мені ще щось пояснювати?».
Як насправді. Обов’язки відрізняються залежно від сфери компанії, формату роботи, графіку, навантаження тощо. Візьмемо, до прикладу, посаду охоронця. Працівник може охороняти найрізноманітніші об’єкти. Десь доведеться працювати з камерами спостереження, і для цієї роботи у кандидата має бути розвинута цифрова грамотність. Деякі вакансії пропонують роботу у складі групи мобільного реагування, де працівнику обов’язково знадобиться мати водійське посвідчення для керування транспортним засобом.
Так само продавець у магазині техніки повинен знати характеристики товарів і консультувати клієнтів, а в продуктовому — працювати зі швидким обігом, вагами, терміналом, часто й з викладкою товару. А це зовсім різні навички.
Тож як би не здавалося, що ваша посада не потребує уточнень, без конкретики рекрутер не зможе оцінити рівень досвіду.
2. Небажання витрачати час
Помилкова думка:
«У мене немає часу писати про себе — краще одразу зателефоную рекрутеру».
Як насправді. У середньому рекрутер витрачає від 6 секунд на первинне ознайомлення з резюме. А от телефонна розмова з кандидатом займає від 5 до 15 хвилин, щоб зібрати ту саму базову інформацію.
Логічно, що більшість рекрутерів віддадуть перевагу кандидатам, які надсилають повноцінне резюме — саме так менеджер з найму зможе ефективно обробити велику кількість відгуків, швидко оцінити досвід, навички та зосередитися на найбільш релевантних кандидатах.
Телефонувати варто вже після надсилання резюме, щоб уточнити деталі чи дізнатися про статус свого відгуку. Тим паче деякі вакансії справді передбачають попередній дзвінок — у таких випадках це зазначено в описі.
Але якщо ви вирішите телефонувати кожному роботодавцю, то лише на 10 вакансій витратите від 1 до 2 годин — і то без гарантії, що вас вислухають або запропонують прийти на співбесіду.
3. Нерозуміння, що саме писати
Помилкова думка:
«Я не офісний працівник, у мене немає „досягнень“».
Як насправді. У будь-яких професіях є чимало речей, які варто вказати як досягнення чи сильні сторони. Наприклад:
Продавець може зазначити: «Обслуговував до 100 клієнтів щодня, працював у години пік, регулярно отримував позитивні відгуки».
Касир: «Працював із великою готівкою, не допускав розбіжностей під час інкасацій».
Охоронець: «Контролював об’єкт площею 2000 м², працював із відеоспостереженням і системами сигналізації».
Водій: «Безаварійний стаж 5 років, знаю маршрутну сітку міста/області».
Навіть прості речі — як стабільність, пунктуальність, знання техніки, касового обладнання чи навички спілкування з людьми — це вже важлива інформація для роботодавця.
Головне — не применшувати власний досвід.
4. Низький рівень цифрової грамотності
Помилкова думка:
«Не розумію, як це все правильно заповнювати. Складно».
Як насправді. Для багатьох шукачів справді простішим здається розповісти про себе телефоном, ніж розбиратися з навігацією на сайтах з пошуку роботи, заповненням форм чи завантаженням файлів.
Але створення резюме на Work.ua — це простий покроковий процес, який можна зробити навіть із телефону. Ба більше, вас супроводжуватимуть підказки, які допоможуть якнайкраще заповнити кожен розділ. Усе інтуїтивно, зрозуміло і не потребує спеціальних знань.
Не треба бути «айтішником», щоб знайти роботу онлайн — достатньо зробити декілька кроків назустріч можливостям.
Завантажуйте застосунок Work.ua у Google Play та App Store → створюйте резюме → економте власний час, коли шукаєте роботу.
5. Низька самооцінка або сумніви в цінності свого досвіду
Помилкова думка:
«Я звичайний касир, нічого особливого».
Як насправді. Роботодавцю важлива ваша реальна практика — вміння працювати з людьми, з грошима, технікою, залишатись спокійним під тиском, дотримуватись порядку та інструкцій. Тому те, що для вас є щоденною рутиною, для компанії може бути ключовою перевагою.
Бо рекрутер не бачив, як ви працюєте — він бачив лише те, що ви написали про себе в резюме. І якщо у ньому нічого не вказано, то й оцінити нічого.
Просто опишіть, що робили: швидко обслуговували клієнтів, вели касу без помилок, працювали з POS-терміналом — це вже те, що вирізняє вас серед інших.
Не знецінюйте свій досвід — робота, яку ви робите добре, вже є вашою перевагою.
6. Негативний досвід у минулому
Помилкова думка:
«Я колись заповнив резюме — і нічого не змінилось».
Як насправді. Заповнити один раз резюме — ще не гарантія успіху, особливо якщо воно поверхневе, без опису досвіду, навичок і додаткової інформації. Рекрутер бачить лише те, що йому дають. І якщо цього мало, він просто переходить до наступного кандидата.
Якщо ви створите повноцінне резюме та будете підтримувати регулярну активність, як от відгукуватися на вакансії, матимете і запрошення на співбесіди та шанс вибрати роботу, яка дійсно вам цікава.
7. Небажання змінювати стару звичку
Помилкова думка:
«Я так завжди шукав — і знаходив».
Як насправді. Ринок праці змінюється, як і стрілки вашого годинника. Конкуренція вища, вимоги чіткіші, а час у рекрутерів — обмеженіший. Щоб знайти хорошу роботу, недостатньо діяти за звичною схемою, коли правила гри вже давно змінилися.
Людина витрачає на соціальні мережі понад 2 годин на день, а створення резюме на Work.ua займає в середньому лише 3 хвилини 40 секунд. За час, який ви щодня проводите в соцмережах, можна було б заповнити резюме понад 38 разів.
Резюме — це ваш головний інструмент у пошуку роботи. І варто лише почати ним користуватись — ви вже будете на крок попереду інших кандидатів. Тим паче вся потрібна інформація у вас вже є — просто запишіть її.
Робіть перший крок уже зараз. Зайдіть у свій профіль на Work.ua, натисніть «Створити резюме» або відредагуйте вже наявне.
10 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Оксано, шкода, що вам не підійшов наш шаблон. Але ви також можете створити резюме у вигляді файлу, оформити його за вашим бажанням і завантажити у обліковий запис 😊
Так, дійсно, вказати всі міста України у резюме неможливо. Але ви можете вибрати до десяти міст, які найбільше вам підходять, і додати їх у резюме для покращення результату пошуку.
Крім того, під час пошуку вакансій у полі «Місто» ви можете вибрати опцію «Вся Україна», що дозволить вам побачити вакансії, доступні по всій території країни, не обмежуючи себе тільки одним містом. Це дасть вам можливість знаходити вакансії в різних регіонах і одночасно зберегти фокус на тих містах, які вам цікаві.
А якщо ви розглядаєте можливість працювати віддалено без прив’язки до конкретного місця, будь ласка:
Вдалого пошуку роботи!
Лано, щоб написати резюме, Work.ua має покроковий алгоритм створення резюме без досвіду роботи, а також поспілкувався з роботодавцями про те, чи важлива для них вища освіта.
Застосовуючи інформацію з цих матеріалів ви можете створити резюме навіть якщо не маєте досвіду або не навчалися у ЗВО.
* Продавець може зазначити: "Обслуговував до 100 клієнтів щодня, працював у години пік..."
Может. Он вообще "может сказать", что только благодаря его уникальному таланту весь персонал магазина не оставался голодным. Это ж проверить невозможно, "а ну, опровергни". То же самое и кассир, который "сказал", что-де работал с большими суммами. А ну, проверь конфиденциальную информацию, сделай это, детка, сделай это снова.
* Водій: "Безаварійний стаж 5 років..."
А вот здесь совершенно другая ситуация, есть документ, в котором нету (или есть) отметки о правонарушениях и натрындеть с потолка не получится. Валить то и другое в одну кучу -- ну, такая себе статья с аналитикой, "похвалим автора, он старался".
А вообще практика "формы для резюме, где надо обязательно заполнить поля" -- дикость. Особенно про наличие "корочки об образовании", когда и дипломы покупаются любые, и срок в институте тупо отсиживают до звонка просто ради корочки. В итоге способный самоучка "не проходит фильтр", а бездарь "с корочкой" принимается на должность, со всеми вытекающими для работодателя. Эйчаркам же слооожно и скуууучно глазками читать резюме, а потратить своё бесценное время для инсты и сплетен на короткую уточняющую переписку -- это вообще за гранью, вы чтооо! О том, что специалиста должен оценивать специалист, а не "молодая мамочка в декрете, взявшая непыльную подработку", речи вообще нет.
Миколо, добридень! Будь ласка, напишіть нам на [email protected], і ми допоможемо налаштувати розсилку з потрібними вакансіями.