- 4 хв читання
- 16165
Скільки треба працювати, щоб купити iPhone 16 в Україні
Доступність новинки Apple для пересічної людини — один із показників заможності населення. Work.ua підрахував, скільки потрібно працювати і заробляти, щоб придбати новий айфон у 2024 році.


Минулого року після презентації iPhone 15 Work.ua проводив дослідження та зʼясовував, скільки часу представникам різних професій знадобиться для купівлі гаджета. Новий рік — нова презентація Apple! Тож ми вирішили перевірити, як змінилися зарплати у перерахунку на «яблучні» телефони.
Індекс iPhone 2024: чому ми взагалі його рахуємо
Усе просто: він демонструє рівень заможності населення і враховує різницю в ціні iPhone у різних країнах світу. Адже до базової ціни гаджета в США додаються місцеві податки та інші нарахування, що впливає на вартість айфона в конкретній країні. До речі, цьогоріч Apple встановив такі ціни:
- iPhone 16 — 799 доларів;
- iPhone 16 Plus — 899 доларів;
- iPhone 16 Pro — 999 доларів;
- iPhone 16 Pro Max — 1 199 доларів.
За даними Picodi.com, «Індекс айфона» в Україні за останні 6 років був таким:
- 136,7 днів — у 2018 році;
- 96,7 днів — у 2019;
- 87 днів — у 2020;
- 69,9 днів — у 2021;
- 98,1 днів — у 2022;
- 81,5 дня — у 2023 році.
На жаль, за «Індексом айфона» наша країна одна з найдорожчих. Важче купити новий телефон хіба в Туреччині, де у 2023 році потрібно було відкладати гроші 124 дні.
Чи реально купити новий айфон із середньою зарплатою
Нумо рахувати, за скільки днів можна заробити на телефон? Для розрахунку «Індексу айфона» традиційно вибирають модель iPhone Pro у базовій комплектації на 128Gb.
До старту офіційних продажів ми не знаємо, скільки він коштуватиме в Україні. Тому розрахуємо вартість виходячи з офіційної ціни в США та курсу долара за ставкою Нацбанку на день підготовки матеріалу. Тож множимо 999 на 41,14 і маємо вартість 41 098,86 грн. Зауважимо, що ця сума є заниженою — в Україні техніка Apple зазвичай коштує дорожче, ніж в Америці.
Друга цифра, яка нас цікавить — середня заробітна плата, що за даними Work.ua складає 21 500 грн на місяць. Для визначення «Індексу айфона» дослідники беруть за основу 21 робочий день на місяць. Тож із розрахунку 21 500 грн / 21 день маємо 1 024 грн.
Тепер можемо розрахувати наш індекс. Ділимо вартість iPhone 16 Pro на розмір середньої зарплати на день і маємо 40 робочих днів. Минулого року за підрахунками Work.ua для придбання гаджета було потрібно 60 днів. Проте це не значить, що купити телефон стало легше — просто до старту офіційних продажів в Україні всі розрахунки є приблизними.
Як швидко куплять айфон водій-міжнародник, Head of SMM, HR і касир
Щоб зʼясувати, скільки часу представникам різних професій потрібно працювати заради нового гаджету, пропонуємо використати два методи розрахунків:
- «Індекс iPhone», який ми обчислили раніше для середньої заробітної плати. Але щоб цифра була реальнішою, візьмемо за основу повний місяць, а не лише робочі дні. Очевидний недолік цього методу — він передбачає, що людина має відкладати геть усі зароблені гроші. А це практично неможливо. Тож щоб наблизити розрахунки до реального життя, використаємо додатковий інструмент.
- Класичний метод розподілу бюджету «50/30/20», де 50% доходів ви виділяєте на основні потреби, 30% — на поточні «забаганки» та 20% — на заощадження. Саме ці 20% нас і цікавлять.
За основу візьмемо також iPhone 16 Prо вартістю 999 доларів, або 41 098,86 грн.
Водій-міжнародник
Середня зарплата водія-міжнародника в Україні складає 50 000 грн. Ми не будемо оцінювати доцільність придбання айфона представниками різних професій. Адже мова йде саме про фінансову спроможність зробити велику покупку.
Тож чи легко водієві-міжнароднику придбати новий гаджет? Нумо рахувати, скільки їм треба часу, щоб назбирати грошей для купівлі айфона:
- 25 днів, якщо відкладати весь дохід;
- 123 дні (4 місяці), якщо заощаджувати 20% зарплати.
Head of SMM
Середня зарплата SMM-керівника в Україні — 42 500 грн. Для цих фахівців айфон — робочий інструмент. І нерідко у вакансіях серед вимог до цих спеціалістів трапляється пункт «айфон останньої моделі». Це необхідно, щоб створювати фото- та відеоконтент найвищої якості. Проте чи достатньо середньої зарплати Head of SMM, щоб оновлення техніки не було проблемою? Новий гаджет керівник відділу SMM придбає за:
- 29 днів, якщо відкладати весь дохід;
- 145 дні (майже 5 місяців), якщо заощаджувати 20% зарплати.
HR-менеджер
Середня зарплата HR-менеджера в Україні складає 25 000 грн. Представники цієї професії накопичать на новий гаджет за такий час:
- 49 днів, якщо відкладати весь дохід;
- 246 днів (більш як 8 місяців), якщо заощаджувати 20% зарплати.
Касир
Середня зарплата касира в Україні — 17 000 грн. Збирати кошти на айфон останньої моделі представникам цієї професії доведеться досить довго:
- 73 дні, якщо відкладати весь дохід;
- 362 днів (майже рік), якщо заощаджувати 20% зарплати.
Звісно ж, середня зарплата — це узагальнена цифра, і в кожній професії є можливості для росту та збільшення доходів. Тож віримо, що ця статистика надихне вас розвиватися й опановувати нові навички, щоб заробляти більше.
*Зображення з офіційної презентації Apple
43 коментарі
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Може, вказують до податків(18+1.5)%?
Тут люди переважно шукають шляхи до нових фінансових надходжень, а не думають куди витратити.
Або таргетуйте ці непотрібні дослідження роботодавцям, або get real щодо запитів співшукачів під час війни й безробіття.
Така ж сама ситуація, працювати вчителем за 6−7 тисяч це просто знущання і плювок прямо в очі майбутньому країни. Поки [образа видалена модератором Work.ua] у високих кабінетах не почнуть змінювати ситуацію молодь масово тікатиме будь якими шляхами!
особливо для тих у кого їх небагато , як приклад
Касир 362 днів (майже рік), якщо заощаджувати 20% зарплати.
людина з мозком та руками може з тих самих 50 тис почати власний бізнес
2) крім того що iPhone непотрібна цеглина,
ще й зайвий ризик
в суворому Дніпропетровську вбили каменюкою за дві гривні (!!!)
https://dnipro.depo.ua/rus/dnipro/rozmozzhiv-golovu-za-dvi-grivni-stali-vidomi-podrobitsi-zhorstkogo-vbivstva-poruch-iz-tsentralnim-rinkom-dnipra-202201251416649
на лагідній Троещині в Києві за 200 грн можуть вдарити кулаком (чи що під руку трапиться)
не звертайте увагу на рекламу та ІПСО, навіть начебто дружнє.
новини виключно текст, та справжні - де є факти.
наприклад - днями повідомили що в банків хочуть забрати половину прибутку, може заберуть "лише" третину .
бізнес може бути в тому, в чому людина розбирається ; те що потрібо людям ; та низька конкуренція ; інше - втрата часу та грошей.
Наприклад таксувати зараз збиток, великий.
ще - наступний рік буде дуже сутужним; в Україні може найгірший за десятиліття.
На лагідній Троещині останніми роками тричі обстрілювали ринок навпроти райвідділу ,
на босяцькій Оболоні 90-х силовики в формі не ходили менше двох.
коли в Ваш магазинчик канцтоварів з обігом два долари на день зайде босяк з пляшкою безину
дасте йому сто доларів чи будете дивитись як палає Ваш бізнес
чи зламаєте руку що тягнется до чужого ?
Ахахах! Чергові [образа видалена модератором Work.ua] засвітилися…
«він демонструє рівень заможності населення» — це точно про нас? Коли кожен обірванець мріє не про щось більш фундаментальне в житті, а тільки про черговий іФон. «На траНваї — але ж з новим іФоном!» — ось наше кредо! Імідж ніщєброда — на кожному куті «кричати», що він не ніщєброд. І іФон колись вправно грав цю роль, але тепер це ніхріна не показник.
А шо там по зростанню кількості побутових кредитів в черговому вересні-жовтні? А по продажам «дошираків»?
Скільки потрібно відкладати вихователю дитячого садка із заробітною платою 10−13 тис грн, щоб купити 16 айфон
Ох вже ці щасливчики — власники айфонів. Вони маги серед маглів із різними там китайськими брязкальцями. Вони можуть дивитися на них як на… Ну ви зрозуміли. І нехай маг живе в орендованих у хрущовці апартаментах із трьома іншими магами з «Сільпо», харчується китайською локшиною швидкого приготування, за допомогою айфона він може перевтілюватися на супергероя, постити фотки і різні ваші тік-токи.
Всіх у кого Android теж вирахували )))
почти 3 месяца!!!
но при этом:
- не есть;
- не пить;
- не одеваться;
- не обуваться.
Т.Е. за 3 месяца все базовые потребности не закрыты ради iPhone 16.
Внедрение в головы обывателей концепции важности покупки iPhone 16 чем закрытие базовых потребностей для себя. (термин: потреблядство)
Бо в Україні ніхто не хоче брати мам після декрету…таке відчуття що всі роботодавці чайлдфрі, і тепер думаю мені що дитину назад засунути😂чи що, ніхто не хоче виплачувати лікарняні, і всі йдуть в тінь через це 😂😂😂
А ви питаєте як заробити на айфон?😂😂😂
Краще напишіть пост, як знайти роботу після декрету… оце нагальніше питання
Розвиватись в цій сфері з такими зп, ну взагалі нереально з цінами на курси наприклад від Hillel де за курс в місяць треба заплатити 8000грн, про що тут можна говорити? 😂😂😂