- 70762
8 надійних ознак упередженого ставлення начальника
Іноді лишень одна маленька помилка може кардинально змінити ставлення начальника до підлеглого. Як зрозуміти, що промах назавжди закарбувався в пам’яті шефа й тепер він ставиться до вас упереджено?

Ось 8 надійних знаків того, що бос чомусь вважає вас недостатньо відповідальним, досвідченим, висококваліфікованим порівняно з іншими колегами. Work.ua пропонує з’ясувати, чи дійсно начальник відноситься до вас упереджено.
Ніколи не хвалить
Ну от зовсім. Ні словечка хвалебного у ваш бік. Навіть якщо ви робите щось нереальне, гори звертаєте і весь колектив готовий вас на руках носити. Якщо найбільшою похвалою від боса для вас є короткий кивок і задумливе «Хмм», а на інших така холодність не поширюється, то це знак.
Не дякує
Це майже те саме, що й відсутність похвали, але іноді ще прикріше. Адже в такому випадку від упередженого боса не дочекаєшся не лише доброго слова, але й матеріальної подяки.
Вам незрозуміло, чому вас, на відміну від інших колег, ніколи не відпускають додому раніше, а новорічну премію видають зі скрипом і тільки тому, що це масова акція, а не з подяки? Тож може справа в упередженості керівника?
Не підвищує
Щоб виявити подібну закономірність, вам потрібно пропрацювати в компанії як мінімум кілька років. Як це виглядає: ті, хто раніше перебував у вас в підпорядкуванні, вже подолали пару кар’єрних сходинок, та які б складні й відповідальні проєкти ви не реалізовували, все одно залишаєтеся на тій самій позиції.
У таких випадках ми радимо піти до начальника і прямо запитати, чому вас досі не підвищили. Можливо, для такого, на перший погляд, упередженого ставлення існують об’єктивні причини (наприклад, бос вважає, що більше ніхто не впорається з цими обов’язками).
Не довіряє важливі проєкти
Помітили, що виконуєте тільки періодичні завдання, а колеги буквально завантажені важливими проєктами? Не раз висловлювали бажання взятися за доленосну для компанії ініціативу, але завжди залишалися за бортом? Тут одне з двох:
- або ви недостатньо впевнено заявили про свою здатність впоратися зі складнощами;
- або начальник не довіряє вам і вважає, що ви зганьбитеся.
Контролює
Якщо ранок починається не з кави, а з питання начальника «І як там наш проєкт?», якщо протягом дня він обов’язково уточнить, чим ви займаєтеся в даний момент, то в особливому ставленні сумніватися не доводиться.
Такий контроль ще допустимий на адресу новачка в компанії. Але коли постійному нагляду піддається співробітник з досвідом, і він, і весь колектив помітять настороженість начальника.
Обговорює за спиною
Стати предметом офісних пліток — ситуація не з приємних. Особливо, якщо колеги обговорюють ваші помилки. Особливо, якщо ініціатором подібних бесід є безпосередній керівник.
Зазвичай одна людина розпускає плітки про іншу або висміює її за спиною тоді, коли відчуває гостру неприязнь. А переносити особисту думку на робочі стосунки — це ще одна форма упередженості.
Ображає
Цілеспрямовані образи, спілкування на підвищених тонах і навіть нецензурна лайка на вашу адресу теж може бути ознакою упередженого ставлення. Тим більше, коли агресивна манера шефа проявляється виключно у спілкуванні з вами.
При цьому незалежно від того, скільки людей страждає від тиранії начальника — ви один або весь колектив, допускати, а тим більше терпіти таке ставлення не можна.
Зосереджений на невдачах
Є здорова критика, яка допомагає досягти найкращого результату. А є нездорова — вона покликана принизити працівника, знецінити його досягнення і довести, що його старання нічого не варті.
Якщо бос говорить лише про недоліки, не розповідає як поліпшити проєкт і відкрито натякає на нікчемність роботи, він або не вміє м’яко висловлювати свої претензії, або свідомо налаштований проти підлеглого.
Work.ua співчуває тим, хто зіткнувся з упередженим ставленням начальства, і бажає скоріше впоратися з труднощами. У цьому вам допоможе наша стаття «Як знайти підхід до проблемного начальника».
9 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Ще який тут єдинорог від Олександра, що дивакує літерами. Ви не в темі.