- 10243
Як здобути справжню стресостійкість
Якщо ви хоча б раз створювали резюме, то ми на 85% впевнені, що в ньому було слово «стресостійкість». Проте далеко не кожен працівник, що називає себе стресостійким, знає, що це насправді означає і як його досягти.

Стресостійкість не означає, що людина зовсім не відчуває впливу стресу. Насправді мається на увазі, що вона вміє чудово справлятися з психологічним навантаженням і мінімізувати його згубні наслідки.
Work.ua розповідає, у чому головні небезпеки стресу та як навчитися справжній стресостійкості.
Небезпечний стрес і його наслідки
Стрес буває двох типів — короткотривалий і довготривалий. Перший не несе особливої небезпеки, а якщо стресові події часто повторюються, то в організмі виробляється до них своєрідний імунітет.
Наприклад, якщо ви працюєте менеджером з продажів, то згадаєте, що на початку кар’єри кожна розмова з клієнтом була справжнім випробуванням, долоні пітніли, а серце калатало. Зате з часом все змінилося — це організм пристосувався до типового стресу.
Справжню небезпеку несе стрес, який накопичується. Його ще називають довготривалим. Це різноманітні стресові ситуації, що виникають повсякчас, дуже несподівано і подекуди накладаються одна на одну. При довготривалому стресі людина залишається нервовою й розлюченою, навіть коли подразник зникає.
Якщо піддаватися такому стресу, то чекати наслідків залишиться недовго. А серед них, між іншим:
- безсоння або інші порушення сну;
- втрата імунітету;
- депресія;
- проблеми з шлунком та кишківником;
- проблеми зі шкірою;
- хвороби серця.
Як поводитись, якщо відчуваєте стрес
- «Ні» тотальному контролю. Частіше за все людина піддається стресу, коли не може щось контролювати. Однак варто розуміти, що все контролювати просто неможливо і прагнути до цього — нездорово. Іноді варто просто відпустити ситуацію, ви зрозумієте, що відсутність вашого постійного нагляду не призведе до катастрофи, і зможете нарешті розслабитися.
- Перегляньте важливість процесів та не перебільшуйте значення наслідків. Якщо ви не тримаєте палець на кнопці ядерної валізки, то жодна ваша помилка не стане фатальною. Радимо згадувати про це частіше і бути готовими до того, що іноді промахів не уникнути, але багато помилок можна швидко виправити.
- Вимикайте роздратування. Довготривалий стрес виникає тоді, коли людина не може абстрагуватися від проблем і носить з собою це напруження всюди, як заплічну торбу. Щоб ваше життя стало набагато якіснішим, навчіться залишати професійні негаразди на роботі. Так, відсторонитися від чогось, що вас сильно хвилює, — непросто, однак спробуйте приходячи додому ввечері та у вихідні займатися тільки сімейними й домашніми справами. Ваша нервова система і організм загалом скажуть вам за це «дякую».
Зображення з х/ф The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, 2001 р.
2 коментарі
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.