Що робить агроном
Агроном — це друга людина після керівника господарства, від якої залежить успіх ведення аграрного бізнесу. Господарство може вирощувати зернові, овочі, фрукти, кормові трави, соняшник, та що завгодно, залежно від клімату, ґрунту, попиту на ринку. І саме агроном визначає, які рослини та сорти краще вирощувати, вибирає, які польові роботи та в який час потрібно проводити: строки сівби та збирання, поливу. І все це в великих масштабах поля, а то й декількох.
В його обов’язки входять також вивчення стану ґрунту і підбір добрив, вибір методів боротьби з паразитами. З настанням осені в агронома нові турботи: забезпечити збереження вирощеного врожаю, підготувати якісне насіння для наступного посадкового року.
В підпорядкуванні в агронома — механізатори та рільники. Він організовує їх працю, навчання, своєчасну допомогу в разі труднощів.
Скільки отримує агроном
Зарплата агронома коливається в залежності від кваліфікації та регіону. Але зарплати в аграрному секторі — одні з найвищих в країні. За останні кілька років вони зросли у 2,5-3 рази. Зарплата головного агронома може досягати 80 тис. грн. Крім того, потужні українські агрохолдинги забезпечують своїх працівників повним соціальним пакетом, який включає житло, транспорт та покриття частини повсякденних витрат.
на квітень 2025
*за даними 107 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Агроном» по Україні
Які навички потрібні агроному
- В першу чергу — профільні аграрні знання: вміння розбиратися у видах ґрунтів, етапах росту та розвитку рослин.
- Знання принципів роботи сільськогосподарської техніки та сучасного виробництва, основ роботи в лабораторії.
- Добре розбиратися в природних процесах, знати біологію, хімію.
- Бути гарним управлінцем та вміти правильно організувати робочий процес.
- Вміти планувати та дотримуватися плану, але водночас адекватно реагувати на швидко мінливі умови.
Наскільки затребуваними є агрономи
Професія агронома входить до числа найбільш дефіцитних та затребуваних в Україні. Агрономи потрібні на багатьох великих сільськогосподарських підприємствах, у фермерських господарствах найрізноманітніших розмірів і профілів, а також в тепличних господарствах і в плодорозсадник.
Кількість вакансій
«Агроном» по Україні
Де вчитися на агронома
Щоб стати агрономом в Україні, є декілька варіантів навчання:
- вища освіта — вибирати варто профільні виші або ті, в яких є аграрні факультети;
- середньо-спеціальна освіта — в Україні є багато коледжів, в яких можна опанувати професію агронома.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

PR-фахівець
PR-фахівець займається налагодженням комунікацій між компанією та аудиторією. Формує її імідж в медіа, працює з громадською думкою. Загалом, робить все, щоб про компанію відгукувалися тільки в позитивному ключі.

Ризик-менеджер
Ризик-менеджер — фахівець, який аналізує діяльність компанії, виявляє можливі економічні чи репутаційні втрати та допомагає їх уникнути.