Що робить бариста
Бариста не просто робить каву, він буквально чаклує над зернами. Вжух, і у вас в руках гарячий напій. Але не все так просто. Для цього бариста балансує з величиною помелу температурою води і молока, вибирає силу темпер і час екстрадиції (і знає значення цих слів).
Бариста повинен:
- знати все про кавові зерна;
- пам’ятати рецепти приготування кави;
- вміти обслуговувати і працювати з обладнанням.
А ще мати трошечки художнього таланту, щоб малювати на пінці. Бариста часто ще робить і інші напої, отож їх рецепти теж потрібно тримати в голові.
Скільки отримує бариста
Зарплата баристи залежить від типу кав’ярні, в якій він працює і від рівня професіоналізму. Велику частину заробітку становлять чайові.
на квітень 2025
*за даними 4 513 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Бариста» по Україні
Які навички потрібні баристі
Найголовніше — це знання про каву. Який смак у якого сорту, як правильно зберігати зерна, яке повинно бути прожарювання, ступінь помелу і т. д.
Важливо приручити кавоварку, барист повинен розумітися на технічних особливостях, адже від цього залежить смак кави. Бариста стежить за тиском і температурою води в апараті.
І куди ж без комунікабельності, адже це ж робота з людьми.
Наскільки затребувані баристи
Попит на баристів зростає з кожним днем, тому що кава стала невіддільною частиною життя сучасного жителя мегаполісу. Відкривається безліч кав’ярень. Як класичних, де готують американо, капучино і лате, так і кав’ярень третьої хвилі, де доведеться навчитися заварювати фільтр, робити раф і флет уайт.
Кількість вакансій
«Бариста» по Україні
Де вчитися на баристу
Для того, щоб стати баристою, можна пройти спеціалізовані курси, але найкраще піти відразу працювати в кав’ярню, де віртуозно варити каву навчать більш досвідчені колеги.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Інженер
Інженер — це фахівець, що займається створенням і обслуговуванням різноманітних технічних пристроїв.

Маляр
Маляр займається підготовкою поверхонь, а потім і фарбуванням, обробкою або декоруванням на фінальному етапі робіт.