Що робить інкасатор
Щоденна задача інкасатора, свідками якої ми неодноразово бували, — збір виручки в касах магазинів і перевезення її в банк на зберігання. Крім того, готівкові гроші переміщаються і в зворотному напрямку, наприклад, з банківської установи на підприємство, де вони використовуються для оплати праці співробітників.
Але в інкасаторів є ще кілька функцій. Це розвезення монет і банкнот з центрального офісу банку в периферійні відділення, готівкові розрахунки між різними фінансовими організаціями, переміщення дорогоцінних металів, а також секретної фінансової документації.
З розвитком системи банкоматів і терміналів в коло обов’язків інкасаторів додалося поповнення банкоматів готівкою, а також вилучення прийомних касет в банкоматах і в терміналах оплати.
Скільки отримує інкасатор
Заробітна плата інкасатора залежить від досвіду роботи співробітника і специфіки компанії, в якій він працює. Часто те, скільки отримує інкасатор, залежить від його обов’язків і кількості організацій, в які слід приїжджати для інкасації. Крім окладу, деякі роботодавці пропонують співробітникам додаткові бонуси.
на квітень 2025
*за даними 38 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Інкасатор» по Україні
Які навички потрібні інкасатору
- Інкасатору необхідно бути сильним як у фізичному плані, так і в психологічному: він завжди повинен бути готовий до будь-яких несподіванок і позаштатних ситуацій.
- Вміти приймати правильні та обдумані рішення в екстремальних умовах, спокій і витримка.
- Не мати судимостей, шкідливих звичок, сумнівних фактів в біографії.
- Володіти пістолетом та автоматом, вміти стріляти з різних положень.
- Мати за плечима службу в армії або поліції, досвід роботи в охоронних структурах.
- Вміти водити авто та мати водійське посвідчення (часто роботодавці пропонують претенденту поєднання функцій інкасатора й водія).
Наскільки затребуваними є інкасатори
Хоча в усьому світі поступово йде процес зменшення в обороті готівки і розвитку розрахунків пластиковими картками, до повної відмови від купюр і монет нам ще далеко. А поки існує необхідність безпечно перевозити гроші та інші цінності, ця робота буде затребувана.
Кількість вакансій
«Інкасатор» по Україні
Де вчитися на інкасатора
Для того щоб працювати інкасатором, вища освіта не потрібна, достатньо середньої, служби в армії і «чистої» біографії.
Однак перед тим, як стати інкасатором, все одно доведеться пройти спеціальне навчання і отримати ліцензію приватного охоронця. А ще водійські права, якщо у вас їх ще нема. Часто плюсом для здобувача є військова, юридична або спортивна освіта.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Офіціант
Офіціант — одна з найпоширеніших професій у сфері обслуговування. Саме він приймає, приносить замовлення, дає чек та цікавиться, чи було вам смачно.

Відеооператор
Відеооператор — це людина, очима якого ми бачимо світ, коли дивимося відео на комп'ютері, телевізор або фільм у кінотеатрі. Оператор відеокамери бачить реальність по-особливому і завжди знайде потрібний ракурс, щоб так само показати її глядачеві.