Що робить режисер монтажу
Робота відеомонтажера — завершальний етап виробництва будь-якого відеопродукту. Саме він вирізає непотрібні та невдалі фрагменти і сцени, склеює хороші кадри, зняті операторами з різних ракурсів і за різних обставин, робить переходи, накладає музику або голоси, додає титри, підписи, словом, створює єдиний фільм, відеоролик або телепрограму.
Скільки отримує режисер монтажу
Зарплата режисера монтажу значно залежить від того, в якій саме сфері він працює. Так, доходи у виробництві реклами, кліпів та фільмів більші, ніж в телеіндустрії. У разі фрілансу багато що залежить від досвіду та наявності постійних клієнтів. Наприклад, можна непогано заробляти на монтажі весіль та інших пам’ятних подій.
на квітень 2025
*за даними 178 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Відеомонтажер» по Україні
Які навички потрібні режисеру монтажа
- Знання основних правил монтажу, склеювання планів, основи звукорежисури.
- Вміння працювати в професійних програмах для обробки відео. Найпопулярніші: Adobe Premiere, Sony Vegas, Edius, Pinnacle Studio.
- Для більш серйозної роботи знадобиться знання Adobe After Effects. Для монтажу в ньому буде потрібно більше часу на вивчення, а також більш потужний комп’ютер.
- Корисним буде знання Adobe Photoshop або іншого фоторедактора.
- Для відеомонтажера важлива швидка реакція та вміння працювати у швидкому темпі. Особливо це актуально для телебачення. При цьому режисер монтажу повинен бути стресостійкою людиною, вміти навіть в поспіху працювати якісно, творчо та уважно.
Наскільки затребувані режисери монтажу
Не можна сказати, що відеомонтажери дуже затребувані на ринку праці, але як і в будь-якій професії, хороший фахівець завжди зможе знайти роботу. Монтажери потрібні на телебаченні, в кіностудіях, а ще можна створити власний сайт або запропонувати свої послуги власникам популярних YouTube-каналів. Люди, які знають англійську мову, можуть отримувати замовлення на міжнародних майданчиках.
Кількість вакансій
«Відеомонтажер» по Україні
Де вчитися на режисера монтажу
Тим, хто мріє працювати в кіно або з іншими масштабними проєктами, краще отримати вищу освіту. Але серед режисерів монтажу багато самоучок, яким просто подобається монтувати відео, адже в інтернеті маса безкоштовних навчальних матеріалів, головне — невпинно практикуватися. А якщо не виходить розібратися з якимись нюансами відеопрограм, можна закінчити курси відеомонтажу.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Вантажник
Вантажник — це той, хто переміщує різноманітні вантажі на певні відстані.

Пакувальник
Пакувальник — той, хто комплектує, фасує та спаковує різні предмети та товари.