Геймдизайнер
Геймдизайнер — це режисер комп'ютерних ігор, людина, яка курує виробництво від ідеї до релізу й навіть на етапі підтримки.
Що робить геймдизайнер
Від геймдизайнера або від ігрового дизайнера, як від режисера кіно або театральної постановки, повністю залежить, яким шляхом і в який бік піде процес розробки комп’ютерної гри і який продукт отримає користувач у фіналі.
До обов’язків геймдизайнера входить:
- Створення або вибір ідеї для майбутньої гри.
- Складання документа, який віддзеркалює ідею, — концепт-документа.
- Складання документа, в якому розписана вся гра, а також порядок її виробництва, — дизайн-документа.
- Затвердження дизайн-документа з компанією-видавцем, без схвалення якої зазвичай неможливо почати виробництво (такі компанії спонсорують і представляють комп’ютерні ігри).
- Керівництво виробництвом гри на етапі створення альфа-версії. На цьому етапі ігровий дизайнер співпрацює зі сценаристами, програмістами, дизайнерами рівнів, моделлерами (художниками 3D-графіки), композиторами, акторами та іншими учасниками процесу.
- Випуск демо-версії або демонстраційної версії гри — неповного, робочого варіанту, який використовують для реклами.
- Активна участь у тестуванні бета-версії та остаточної версії продукту.
- Керівництво випуском гри на ринок — релізом і виправленням помилок, випуском оновлень — підтримкою гри.
У ході виконання цих обов’язків ігровий дизайнер повинен спілкуватися з майбутніми користувачами, спонсорами, з усіма учасниками виробництва, організувати їхню результативну співпрацю і стежити за тим, щоб процес створення гри йшов за планом.
Скільки отримує геймдизайнер
Зарплата досвідченого геймдизайнера зазвичай вище середньої, а новачки спочатку намагаються заробити собі репутацію і досвід. Також розмір зарплати ігрового дизайнера залежить від міста, де знаходиться геймдизайнерская студія, її популярності й вагомості в індустрії.
Які навички потрібні геймдизайнеру
- Глибокі знання про все, пов’язане з комп’ютерними іграми, багатий геймерський досвід.
- Знання з програмування, математики, фізики, дизайну.
- Розвинені просторове мислення, уява та художній смак.
- Уміння вести документацію.
- Організаторські здібності.
- Комунікабельність та вміння працювати в команді.
- Аналітичні здібності.
- Широкий кругозір.
Наскільки затребувані геймдизайнери
Геймдизайнерских студій поки не дуже багато, ця розважальна індустрія ще розвивається. Тому геймдизанери не надто затребувані. Але водночас професійних геймдизайнерів також не дуже багато і конкуренція серед фахівців невисока.
Кількість вакансій
по Україні
Де вчитися на геймдизайнера
У вищих навчальних закладах молоду професію геймдизайнера не викладають. На нього можна перекваліфікуватися, здобувши фах програміста, веб-дизайнера, спеціальність пов’язану з фізикою чи математикою, а ще вже є курси геймдизайнерів.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Офтальмолог
Офтальмолог — це лікар, який піклується про здоров'я наших очей.

3D-дизайнер
3D-дизайнер — це фахівець з 3D-графіки. Він вміє зобразити неіснуючий об'єкт так, що ви ніколи не засумніваєтеся в його реальності. Спеціальність 3D-дизайнера об'єднує творчість і технічні навички, її часто включають до переліків професій майбутнього.