Що робить садівник
Основне завдання садівника — доглядати за рослинами, газонами, кущами, деревами на озелененій території. Він формує цілісний образ саду або парку, висаджуючи та вирощуючи рослини, кущі, дерева і доглядаючи за тими, що вже є.
Він вміє висаджувати дерева та кущі, формувати їх, стригти живу огорожу і газон, створювати декоративні композиції та квітники. А також захищати зелені насадження від хвороб і шкідників, підгодовувати насадження добривами, обробляти ґрунт, пересаджувати, розмножувати та щеплювати рослини. Загалом садівник робить все, щоб підтримувати лад на зеленій ділянці.
Робота садівника фізично важка, адже доводиться перевозити ґрунт, добрива, прибирати зайві гілки, сніг.
Садівник, поєднуючи знання із агрономії, ботаніки, квітникарства, дендрології, ґрунтознавства та ландшафтного дизайну, створює та підтримує на певній території красу та гармонію.
Скільки отримує садівник
Зарплата садівника різниться в залежності від досвіду шукача, компанії та міста, де пропонується вакансія. В Україні оплата праці садівника варіюється від 5 до 17 тисяч гривень.
на квітень 2025
*за даними 161 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Садівник» по Україні
Які навички потрібні садівнику
- Вміти садити та вирощувати рослини, кущі, дерева.
- Вміти доглядати за рослинами, газонами, кущами, деревами.
- Знати основні засоби боротьби зі шкідниками і хворобами зелених насаджень.
- Мати досвід роботи з технікою та інструментами.
- Вміти виконувати ремонтні робіт.
- Знати основні правила охорони праці та техніки безпеки.
- Працьовитість, відповідальність та неконфліктність стануть додатковими бонусами.
Наскільки затребуваними є садівники
Необхідність у фахівцях даної професії зростає. Гарний садівник зараз на вагу золота, і пов’язано це зі зростанням його престижності. Зараз попит значно перевищує пропозицію. Садівник — це в одній особі ремісник, вчений та художник — майстер, здатний створювати твори садового мистецтва.
Кількість вакансій
«Садівник» по Україні
Де вчаться на садівників
Отримати професію садівника можна у середніх спеціальних навчальних закладах на спеціальності «майстер садово-паркового та ландшафтного будівництва».
А також можна здобути бакалавра або спеціаліста у вищих навчальних закладах, закінчивши профільний факультет.
Підвищувати свій рівень можна також за допомогою курсів, тренінгів та воркшопів.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Медсестра
Медсестра чи медбрат — це права рука та помічник лікаря на прийомі, під час лікування та операцій.

Бариста
Бариста — це фахівець з приготування кави. Людина, яка чудово знається на сортах зерен, може абсолютно точно визначити ступінь прожарювання, вид помелу та спосіб заварки, зробивши тільки один ковток напою.