Що робить перукар
Перукар робить різні стрижки, фарбує, завиває та укладає волосся, займається його лікуванням, нарощуванням, ламінуванням, коригує форму зачіски, а ще вусів та бороди у чоловіків, плете коси, дреди та інші хитромудрі зачіски. Деякі перукарі спеціалізуються на пастижерних роботах — виготовленні перук.
Перукар може бути фахівцем з жіночих, чоловічих або дитячих зачісок, або перукарем-універсалом. Але справжні чарівники — це перукарі-стилісти. Вони не просто приводять волосся до ладу, а й змінюють образ, вони здатні за допомогою зачіски підкреслити достоїнства та приховати недоліки клієнта.
Скільки отримує перукар
Зарплата перукаря безпосередньо залежить від кількості клієнтів. Тому ті, хто має велику клієнтську базу, заробляють добре. До того ж розмір зарплати перукаря залежить від місця роботи. У кожному салоні своя схема оплати, але зазвичай ставка відсутня, є тільки відсоток з вартості робіт та чайові. Багато салонів ділять своїх майстрів на категорії: наприклад, майстер-стиліст, ВІП-стиліст, просто стиліст. Чим вище категорія, тим вище цінник у майстра.
Перукар може працювати і на себе, але давайте тоді доводиться самому покривати витрати на оренду приміщення та матеріали.
на квітень 2025
*за даними 868 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Перукар» по Україні
Які навички потрібні перукарю
- Знати стандартні типи облич та зачіски, які їм підходять.
- Володіти різноманітними техніками стрижки та фарбування волосся.
- Орієнтуватися у всьому розмаїтті фарб та засобів для хімічної завивки, а також знати, як перукарські речовини взаємодіють з різними типами шкіри і волосся.
- Знати, як доглядати за волоссям, не пошкодити його, застосовуючи хімікати та різне обладнання.
- Знати техніку безпеки та санітарні норми.
- Розбиратися в облаштуванні перукарень, інструментах, що там застосовуються, обладнанні та техніці, знати, як обробляти знаряддя праці та доглядати за ними.
- Робити не тільки стандартні стрижки, але й складні, святкові зачіски та укладки.
- Бути комунікабельним та мати естетичний смак.
Наскільки затребувані перукарі
«Часом знайти хорошого перукаря набагато складніше, ніж вдало вийти заміж», — жартують француженки. Але у кожному жарті є часточка правди. Перукар — один з найбільш затребуваних фахівців сфери послуг, якому доволі просто влаштуватися в салон або почати свій бізнес. Без роботи хороший майстер ніколи не залишиться.
Кількість вакансій
«Перукар» по Україні
Де вчитися на перукаря
Місць, де можна, навчиться перукарського мистецтва безліч: коледжі, школи краси, перукарні курси з різною тривалістю навчання: три місяці, півроку, рік. Можете також закінчити університет, провчитися п’ять років і отримати професію модельєр-перукар. Але, навіть на цьому навчання не закінчується, бо професія перукаря не стоїть на місці і майстру постійно необхідно опановувати нові вміння та підвищувати кваліфікацію.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Перекладач
Перекладач — це спеціаліст, який професійно займається перекладанням текстів чи промов з однієї мови на іншу.

Торговельний представник
Торговельний представник — це спеціаліст, який займається просуванням товарів на місцях продажу.