Що робить менеджер з персоналу
Обов’язки менеджера з персоналу (HR-менеджера) залежать від розміру та структури компанії.
- Менеджер з персоналу постійно спостерігає за ситуацією на ринку праці щодо трендів та середньої зарплати спеціалістів різних фахів.
- Знаходить персонал для компанії, відповідає за планування найму, створює кадровий резерв.
- Створює систему мотивації співробітників.
- Відповідає за корпоративну культуру: формує соціально-психологічний клімат, цінності на зацікавленність працівників у досягненні загальних цілей.
- Організує професійну та психологічну адаптацію нових співробітників, проводить атестацію працівників, розробляє та впроваджує методи управління персоналом, працює з робітниками, що звільняються.
- Відповідає за організацію тренінгів та навчальних семінарів для співробітників.
Скільки отримує менеджер з персоналу
Зарплата менеджера з персоналу залежить від кількості обов’язків, рівня відповідальності, розмірів компанії тощо.
на квітень 2025
*за даними 1 741 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Менеджер з персоналу» по Україні
Які навички потрібні менеджеру з персоналу
- Менеджер з персоналу має знатися на психології та розуміти, які особисті якості потрібні тому чи іншому спеціалісту, щоб зайняти відкриту посаду.
- Професійно володіти навичками спілкування для проведення співбесід, вміти зняти психічне напруження, налаштувати людину на розмову, заспокоїти та підтримати.
- Важливо знати чинне трудове законодавство, правила оформлення документації з прийому та звільнення персоналу.
- Бути чуйним та відкритим.
Наскільки затребуваними є менеджери з персоналу
Менеджер з персоналу — дуже потрібна людина. Та, як правило, компанії, в яких працює до 50 осіб, не наймають таких спеціалістів. Але роботи для ейчарів насправді дуже багато.
Кількість вакансій
«Менеджер з персоналу» по Україні
Де вчитися на менеджера з персоналу
- Щоб стати менеджером з персоналу, можна отримати вищу освіту за фахом «Психологія» або «Соціологія, соціальна робота».
- Також можна пройти спеціальні курси для менеджерів з персоналу.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Кухар
Професія кухаря — дуже творча та цікава для тих, хто любить частувати інших смачними стравами та вигадувати нові мікси і смаки.

Оператор АЗК
Оператор АЗК — співробітник автозаправної станції, що заправляє автомобілі клієнтів паливом.