Що робить маркетолог
Маркетолог поєднує навички соціолога чи навіть дослідника, копірайтера, піарника, аналітика. Він має виокремити саме те, що потрібно аудиторії, щоб просунути свій продукт чи послугу. Він вивчає поведінку, захоплення, інтереси, вікові та гендерні відмінності аудиторії, координує дії медійних партнерів. Словом, робить усе, щоб реклама дійшла до кінцевого користувача та сприяла популяризації необхідного товару тощо.
Загалом до обов’язків маркетолога входить:
- створення та реалізація маркетингової стратегії;
- розробка брендінгу;
- аналітика впливу тих чи інших процесів чи проектів;
- проведення рекламних кампаній від розробки до втілення;
- робота з e-mail розсиланнями.
Скільки отримує маркетолог
Зарплата маркетологів може відрізнятися в залежності від компанії та обов’язків. Наприклад, інтернет-маркетолог заробляє більше, ніж звичайний спеціаліст.
на квітень 2025
*за даними 1 419 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Маркетолог» по Україні
Які навички потрібні маркетологу
- Знання маркетингових основ.
- Розвинуті комунікативні навички.
- Аналітичні навички.
- Вміння проводити презентації.
- Знання психології споживачів.
- Творче мислення.
Наскільки затребувані маркетологи
У часи розквіту реклами, інтернету та споживчого буму? Надзатребувані. Адже чи не у кожній компанії потребують спеціалістів з просування товарів на ринок. Не кажучи вже про агенції, які власне й спеціалізуються на цьому самому просуванні.
Кількість вакансій
«Маркетолог» по Україні
Де вчитися на маркетолога
- Вища освіта для маркетолога не обов’язкова, проте й не завадить. Вивчитися на маркетолога можна у виші за фахом «Маркетинг».
- Також можна закінчити спеціалізовані курси з маркетингу.
Але майте на увазі. Не можна просто отримати диплом. Маркетологу постійно потрібно навчатися, щоб залишатися у строю. Він має завжди оновлювати свої знання та освоювати нові й нові навички.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Актор
Актор — людина, завдання якої змусити глядача повірити: все, що відбувається на сцені або на екрані — реальне. Талановиті актори змушують сміятися і плакати, злитися і радіти, заздрити і почуватися щасливим. А іноді й самі забувають, що грають роль. Стати актором — отримати шанс прожити не одне, а десятки різних життів.

Менеджер з продажу
Менеджер з продажу — дуже затребувана нині професія. Кожна компанія, що надає послуги, щось виробляє чи продає, має в своєму штаті менеджерів з продажу.