Назустріч — платформа взаємодії ветеранів та роботодавців
Переглянути

Мерчендайзер

Мерчендайзер — це той, хто контролює наявність всього асортименту компанії на полицях магазину і розташування товарів або рекламних матеріалів про них в найпривабливіших для покупців місцях.

400
вакансій
19 000
середня зарплата

Що робить мерчендайзер

З боку може здатися, що мерчендайзер лише виставляє товари на порожні місця магазинних полиць. Але у фахівця цього профілю набагато більше функцій, завдань та цілей:

  • викладання продукції за певною схемою, розробленою маркетологами;
  • оцінка товарного запасу конкретних найменувань, відстеження та своєчасне поповнення залишків;
  • проведення інвентаризації в торговій точці, допомога в пересуванні товарів на складі, прикріплення та зміна цінників;
  • оформлення прилавків і інших частин магазину рекламною продукцією;
  • проведення промоакцій або допомога в їх організації, акцій по зниженню цін і інформування адміністрації про ризик можливих втрат товарних запасів і про те, які заходи слід вжити у зв’язку з цим.

Мерчендайзер також може брати участь в доставленні та отриманні товару, перевіряти, що продукція має товарний вигляд до того, як її виклали на стенд. Якість роботи мерчендайзера безпосередньо впливає на показники продажів конкретної торгової точки. Як правило, під опікою мерчендайзера — від трьох до двадцяти магазинів. Причому для успішної роботи нерідко їх потрібно відвідувати практично щодня.

Скільки отримує мерчендайзер

Заробітна плата мерчендайзера залежить від досвіду, обсягу роботи і рівня компанії. Нерідко, крім «голої ставки», роботодавці обіцяють премії, оплату мобільного зв’язку, а якщо ви працюєте на своєму авто, компенсацію амортизації та пальне.

19 000 грн

на квітень 2025

*за даними 783 вакансій

Розподіл зарплат

13 000 грн
25 000 грн

Зміна середньої зарплати

«Мерчендайзер» по Україні

За даними Work.ua — work.ua/stat

Які навички потрібні мерчендайзеру

  • Знання основ організації роботи для формування попиту і збільшення обсягів продажів.
  • Розуміння базових принципів маркетингу і менеджменту, різновиди реклами та методів просування продукції.
  • Знання принципів організації торгового простору та оцінки ефективності розміщення товарів на полицях.
  • Розуміння особливостей психології та поведінки покупців.
  • Знання основних характеристик і цін реалізованої продукції.
  • Володіння азами соціології, економіки, психології та етики.
  • Бажано — водійське посвідчення.
  • А ще мерчендайзеру добре бути виконавчим, спостережливим, переконливим і впевненим у собі. У багатьох випадках ці риси характеру можуть переважити досвід роботи й стати вирішальними для роботодавця.

Наскільки затребуваними є мерчендайзери

Спеціальність мерчендайзера потрібна в будь-якій компанії, яка займається гуртовими або роздрібними продажами — чи то хімія, чи ліки, чи харчові продукти. Від професіоналізму мерчендайзера безпосередньо залежить успіх компанії, а саме — здатність конкурувати з компаніями такого ж профілю.

400
вакансій на сайті

Кількість вакансій

«Мерчендайзер» по Україні

За даними Work.ua — work.ua/stat

Де вчитися на мерчендайзера

Вищі навчальні заклади на мерчендайзерів не вчать. Але деякі компанії надають перевагу кандидатам з вищою освітою чи середньою професійною. Будь-якою. Особливий попит на маркетологів та менеджери з продажу. Інші компанії навпаки намагаються запрошувати студентів і випускників, навчаючи їх з нуля.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Друкар

Друкар

Друкар — фахівець, завдяки роботі якого ви можете почитати паперову книгу або журнал, роздати всім бажаючим свої візитки, купувати товари в гарній упаковці та багато іншого.

Контент-менеджер

Контент-менеджер

Контент-менеджер — це серце і душа будь-якого сайту чи сторінки в соціальних мережах. Адже все, що ми бачимо та читаємо в інтернеті — це справа рук контенщиків.

>