Нотаріус
Нотаріус — це професійний юрист, уповноважений державою засвідчувати законність та достовірність найрізноманітніших фактів, дій та документів.
Що робить нотаріус
Нотаріус грає роль «незалежного свідка», що засвідчує факти, справжність документів та їхніх копій, правильність перекладів, відсутність помилок при складанні юридичних документів. Крім цього, такий фахівець:
- здійснює встановлені державою юридичні дії, спрямовані на оформлення та отримання спадщини;
- оформляє права власності на майно;
- фіксує факти укладання угод;
- оформляє і завіряє заповіти.
Нотаріус зберігає у себе копії завірених їм договорів та інших документів, картки із зразками підписів та ін. Робота такого фахівця полягає в запобіганні спорів між зацікавленими особами.
Скільки отримує нотаріус
Заробітна плата нотаріуса залежить від багатьох факторів: регіон проживання, стаж та досвід роботи, статус контори та її фінансові можливості. Зазвичай зарплата складається з окладної (фіксованою) частини та преміальної. Остання залежить від виконання плану, якості роботи, стажу та кількості власних клієнтів.
Заробітки приватних нотаріусів значно вище працівників аналогічної спеціалізації державних установ. Рівень їхніх доходів варіюється в залежності від місця надання послуг, потоку клієнтів.
Які навички потрібні нотаріусу
Відповідно до вимог законодавства, щоб стати нотаріусом, людині потрібно бути громадянином України, отримати повну вищу юридичну освіту, володіти державною мовою, мати стаж роботи у сфері права.
Крім того, треба бути людиною відповідальною, сумлінно ставитись до своєї професії, бути уважним, мати велике бажання розвиватись та весь час вдосконалюватись. Адже законодавство постійно змінюється, приймаються нові закони, постанови, додаються нові функції.
Для того щоб бути професіоналом своєї справи, бути компетентним нотаріусом, необхідно весь час навчатись, читати, бути у курсі останніх змін, знати тонкощі законодавства та не боятись освоювати нові напрямки.
Наскільки затребувані нотаріуси
Стати нотаріусом досить непросто. Ще складніше — стати кваліфікованим і затребуваним фахівцем. Далеко не всім помічникам вдається після стажування отримати місце нотаріуса. Однак при хорошій мотивації і цілеспрямованості домогтися можна багато чого.
Нотаріусу потрібно знати абсолютно всі напрямки юриспруденції. І чим більше він розбирається в усіх їх нюансах, тим більш затребуваним фахівцем буде. Особливо в невеликих містах нотаріус повинен бути фахівцем широкого профілю, що значно ускладнює специфіку його роботи, проте дозволяє бути затребуваним.
Кількість вакансій
по Україні
Де вчитись на нотаріуса
Якщо ви вирішили стати нотаріусом, то першим кроком є отримання повної вищої юридичної освіти.
Другий і обов’язковий крок — стаж роботи у сфері права не менш як 6 років, з них не менш як 3 роки роботи помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори. Це дозволить вам отримати практичні навички, опанувати тонкощі цієї професії, отримати досвід та знання безпосередньо у сфері нотаріату.
І третій крок — це зібрати усі отримані вами знання та навички та скласти кваліфікаційний іспит.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Візажист
Візажист — спеціаліст сфери краси, який бездоганно робить макіяж.

Хірург
Хірург — це лікар, який отримав вищу медичну освіту і спеціалізується на операційних втручаннях.