Що робить фотограф
Фотографують сьогодні всі, адже фотоапарат є у кожного з нас в смартфоні. Але фотограф-професіонал — це той, хто все ж робить знімки на фотоапарат, а ще заробляє своїм ремеслом гроші. Тому що фотографії професіонала завжди добре виставлені, висвітлені та оброблені, класно виглядають в альбомах та збирають багато лайків у соцмережах.
Для цього фотограф готується до зйомки: вибирає тему і місце зйомки, реквізит, розмовляє з замовником, у разі необхідності отримує дозвіл на зйомку. У процесі фотографування професіонал вибирає оптимальне освітлення, фон, підказує кращі пози моделям, вручну крутить фокус та діафрагму. А потім ще й обробляє фотографії: підтягує кольори, ретушує недоліки.
Фотографи бувають різні: студійні, репортажні, весільні, рекламні, фешн, криміналісти. Але найчастіше один фахівець працює одразу в декількох жанрах.
Скільки отримує фотограф
Все залежить від майстерності, репутації й працьовитості. Добре розкручений фотограф отримує дуже багато. Не останню роль відіграє і портфоліо. Чим яскравіші та оригінальніші фотографії в ньому, тим більше людей цікавляться послугами і тим вищі гонорари.
на квітень 2025
*за даними 132 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Фотограф» по Україні
Які навички потрібні фотографу
- Гарний смак, відчуття стилю, розуміння основ роботи зі світлом, знання правил побудови композиції, здатність чітко зафіксувати об’єкт в русі.
- Знання основ фотографії, фотооптики.
- Знання властивостей фотоапаратури й освітлювальної техніки, вміння ними користуватися.
- Вміння користуватися фотошопом та іншими редакторами для обробки фотографій.
- Розбиратися в психології та діловому спілкуванні.
- Бути терплячим й посидючим, адже обробка фотографій досить монотонне і скрупульозне заняття.
Наскільки затребувані фотографи
Незважаючи на те, що кожен із нас носить у кишені фотоапарат, професія фотографа не втрачає своєї затребуваності. Важливі події життя люди, як і раніше, вважають за краще довірити фіксувати професіоналу. Найбільш затребувані, звичайно, весільні фотографи, але набирає популярності зйомка новонароджених, фотографів часто запрошують на дні народження, корпоративи, урочисті відкриття.
Також фотограф може додатково продавати свої роботи на стоках, фотографувати товари для інтернет-магазинів і займатися навчанням новачків. Не кажучи вже про роботу в ЗМІ та модельних агентствах.
Кількість вакансій
«Фотограф» по Україні
Де вчитися на фотографа
Фотографом може стати кожен, незалежно від освіти, якщо йому подобається фотографувати і у нього це виходить. Але вийти на професійний рівень, вивчитися на фотографа і опанувати секрети майстерності допоможуть спеціальні курси фотографів, студії та фото-школи, де викладають досвідчені фотографи.
Вища освіта за фахом «Образотворче мистецтво», «Дизайн» так само додасть навичок початківцям фотографам.
Щоб стати хорошим фотографом, необхідно постійно розвивати в собі візуальну культуру: відвідувати виставки відомих майстрів фотографії, ходити в музеї, дивитися фільми.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Супервайзер
Супервайзер — це той, хто здійснює управління торговими представниками, мерчандайзерами, рекламними агентами та промоутерами.

Провізор
Провізор — той, хто займається виготовленням, зберіганням та продажем ліків.