Що робить системний адміністратор
Системний адміністратор — це незамінна людина в будь-якій компанії. Це саме до нього ми біжимо, коли забули важливий пароль, принтер зажував папір, комп’ютер завис, а програма не працює.
Сисадмін може налагодити роботу чого завгодно одним своїм поглядом: він об’єднує в мережу комп’ютери, прокладає кабелі, оптимізує роботу серверів, налаштовує інтернет та електронну пошту.
А ще він працює з резервними копіями: зберігає, готує, перевіряє дані, встановлює і оновлює техніку та комп’ютерні програми, створює облікові записи для користувачів, відповідає за безпеку, усуває будь-які системні несправності, планує і здійснює роботи по вдосконаленню мережі підприємства і документує всі дії.
Скільки отримує системний адміністратор
Найскромніші пропозиції по зарплаті отримують молоді фахівці від невеликих компаній, а зарплату вище середнього, як правило, пропонують великі компанії. Розмір зарплати залежить від специфічних вимог (сертифікати, навички програмування, додаткові спеціальні знання). Хороші зарплати сисадмінам пропонують IT-компанії, але тут і вимоги вище. А найвищий дохід у сисадмінів дата-центрів, які налаштовують та адмініструють групи серверів комерційного призначення.
на квітень 2025
*за даними 437 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Системний адміністратор» по Україні
Які навички потрібні системному адміністратору
Ну, по-перше, вміти дуже суворо питати: «Вимикати-вмикати пробували» :) А якщо серйозно, то системний адміністратор має володіти широким колом знань різних систем та технологій, бути стійким до стресів, посидючим та терплячим.
- Вміти встановлювати і налаштовувати різні операційні системи, програмне забезпечення, діагностувати та усувати проблеми із різними програмами.
- Розуміти принципи роботи мережевого обладнання та мережевих протоколів.
- Вміти працювати з доменними та поштовими службами.
- Вміти діагностувати та, можливо, ремонтувати комп’ютерну техніку, офісне обладнання, відновлювати інформацію.
Наскільки затребуваними є системні адміністратори
Дуже і дуже затребувані! Всюди, де є комп’ютери, потрібен сисадмін, і часто не один, а декілька. Це може бути маленька турфірма, що користується послугами сисадміна, який не працює в них постійно, а може бути великий банк чи ІТ-компанія із цілим відділом системних адміністраторів.
Кількість вакансій
«Системний адміністратор» по Україні
Де вчитися на системного адміністратора
Щоб стати системним адміністратором в Україні, є декілька варіантів навчання:
- вища освіта — вибирати варто виші, в яких є факультети комп’ютерних систем, інформаційних технологій або прикладної інформатики;
- середньо-спеціальна освіта — в Україні є багато коледжів, в яких можна опанувати професію системного адміністратора;
- якщо ви хочете швиденько вивчитися на сисадміна без здобуття вищої чи середньої спеціальної освіти, можна закінчити спеціалізовані курси — це відмінний варіант для тих, хто задумується над зміною професії чи вдосконалення своїх навичок.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Слюсар
Слюсар — це професійний робочий, який обробляє метали ручним або механізованим інструментом, а також складає, регулює, ремонтує машини та механізми.

Бармен
Бармен — майстер коктейльної справи. Він знає, як зробити сухий мартіні та що треба збовтати, а не змішувати.