Що робить офіціант
Офіціант зустрічає гостей кафе чи ресторану, допомагає обрати страву, тому він повинен знати все меню і з яких продуктів готується кожна позиція. Саме він створює гостинну атмосферу в залі, щоб клієнти були задоволені та поверталися в заклад знову й знову.
Також офіціант сервірує стіл, змінює скатертини, столове приладдя під час зміни трапези, забирає брудний посуд і приносить чистий. На банкетах і фуршетах допомагає вибрати напої і наливає їх.
Після завершення вечора офіціант зводить касу і приводить до ладу приміщення.
Скільки отримує офіціант
Зарплата офіціанта залежить від закладу, в якому він працює. У ресторанах оплата праці може бути більше, ніж в кафе. Значущу частину доходу приносять чайові — компліменти від гостей. Тому, що професійнішим і привітнішим буде офіціант, то більше він буде отримувати.
на квітень 2025
*за даними 2 833 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Офіціант» по Україні
Які навички потрібні офіціантові
Перш за все — це базові знання:
- поєднання напоїв і продуктів, щоб вміти підказати клієнтові, наприклад, яка страва підійде до білого сухого вина;
- етикет і правила спілкування з людьми;
- правила сервірування столів, подачі страв.
Звичайно, потрібно розбиратися в меню, цінах та особливості рецептури страв, які подають в закладі.
Офіціант повинен вміти володіти своїми емоціями, тому що в будь-якій ситуації він повинен залишатися привітним і усміхненим.
І, звичайно, мати високий рівень вміння комунікувати з людьми.
Наскільки затребувані офіціанти
Офіціанти дуже затребувані на ринку праці, бо все частіше люди хочуть обідати і навіть снідати не вдома. Відкривається багато закладів з різноманітною кухнею. Плюс, це така сфера, де є плинність, адже багато офіціантів — це студенти, які підробляють, а після випуску вони знаходять постійну роботу.
Кількість вакансій
«Офіціант» по Україні
Де вчитися на офіціантів
Найкраще вчитися вже на практиці — в кафе, барі чи ресторані, але можна підтягнути теоретичну базу в коледжі, де є кафедра ресторанного обслуговування або на спеціалізованих курсах.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Кухар
Професія кухаря — дуже творча та цікава для тих, хто любить частувати інших смачними стравами та вигадувати нові мікси і смаки.

Тракторист-машиніст
Тракторист-машиніст — це водій трактора. І якщо ви думали, що трактористи потрібні тільки в сільському господарстві, нам є, чим вас здивувати.