Що робить адвокат
Якщо вірити голлівудським фільмам, щоденна робота адвоката схожа на справжній блокбастер. Але в реальності все трошки інакше.
Основне поле діяльності адвоката — зали судових засідань. Адже тільки ці фахівці можуть захищати або представляти чиїсь інтереси у судах. Звичайні юристи не мають такої можливості.
Окрім цього, велику частину роботи адвоката займає спілкування з людьми. Передусім це консультування клієнтів, які стикнулися з певними проблемами та потребують допомоги. Також адвокату часто доводиться комунікувати з колегами-правниками: слідчими, суддями, прокурорами, нотаріусами тощо.
Не менше часу потребує і робота з документами. Адвокат складає для клієнтів позовні заяви, клопотання, скарги, звернення тощо.
Частину робочого часу адвокат неодмінно присвячує ознайомленню зі змінами законодавства та актуальною судовою практикою. Українська правова система досить динамічна, тож фахівцям потрібно весь час «тримати руку на пульсі».
Скільки отримує адвокат
Дохід адвоката залежить від низки факторів. Насамперед — від спеціалізації. Фахівець може працювати із земельними, податковими чи сімейними спорами, реєструвати компанії або захищати потерпілих від злочинів. Гонорар за кожним із цих напрямів може відрізнятися.
Крім того, на дохід впливає і форма зайнятості. Спеціаліст може працювати самостійно або бути найманим працівником в адвокатському об’єднанні.
на апрель 2025
*по данным 194 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Адвокат» по Украине
Які навички потрібні адвокату
Hard Skills адвоката чітко регулює Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»:
- Повна вища юридична освіта — диплом магістра.
- Вільне володіння українською мовою.
- Стаж роботи у галузі права не менш як 2 роки.
На практиці ж не обійтися без таких Soft Skills:
- загострене відчуття справедливості та чесності;
- стресостійкість;
- комунікативні навички та хист до публічних виступів;
- емоційний інтелект та емпатія;
- навички тайм-менеджменту, багатозадачність;
- вміння обробляти великі обсяги інформації;
- логіка та системне мислення;
- уважність до деталей;
- цілеспрямованість та наполегливість.
Наскільки затребувані адвокати
Адвокат — це людина, що захищає справедливість та правду. Потреба у таких фахівцях завжди буде значною. До того ж у суспільстві невпинно виникають нові відносини, що потребують законодавчого регулювання та несуть ризик виникнення судових спорів. Наприклад, розвиток штучного інтелекту чи права людини в інтернеті.
Количество вакансий
«Адвокат» по Украине
Де вчитися на адвоката
Стати адвокатом досить непросто. Насамперед потрібно здобути ступінь магістра права на юридичному факультеті. Зараз чи не кожен заклад вищої освіти пропонує студентам здобути освітньо-кваліфікаційний ступінь за спеціальністю «Правознавство», тож до вибору alma mater варто підходити виважено.
Після здобуття диплома майбутній адвокат має отримати 2 роки юридичного стажу. Наприклад, на посаді юриста, помічника адвоката, секретаря судових засідань тощо. Після цього фахівець складає кваліфікаційний іспит та проходить стажування. Лише за цих умов можна скласти присягу адвоката України та отримати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.
Так, шлях адвоката до роботи мрії досить довгий та непростий. Але переваги професії вартують докладених зусиль.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Менеджер з туризму
Менеджер з туризму — це професіонал в плануванні та організації подорожей.

Кухар
Професія кухаря — дуже творча та цікава для тих, хто любить частувати інших смачними стравами та вигадувати нові мікси і смаки.