Що робить бізнес-аналітик
Бізнес-аналітик розглядає внутрішню і зовнішню діяльність компанії, існуючу модель бізнесу, і якщо вона невдала, то розробляє поради щодо її поліпшення або зовсім нову.
Своїми порадами він повинен впорядкувати процеси всередині компанії, оптимізувати роботу як між відділами, так і всередині, прибрати непотрібні витрати, збільшити прибуток.
Робота бізнес-аналітика побудована таким чином:
- виділення потреб компанії;
- формування вимог до кінцевого продукту або послуги;
- аналіз і виявлення бізнес-проблем;
- складання списку рішень для вирішення проблем;
- презентація висновків замовнику;
- управління впровадженням рішень, коригування планів.
Скільки отримує бізнес-аналітик
Бізнес-аналітик — це високооплачувана професія. Рівень зарплати залежить від досвіду, навичок і сфери, в якій він працює. Також у столиці або у великій компанії оплата праці буде вище.
на апрель 2025
*по данным 81 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Бизнес-аналитик» по Украине
Які навички потрібні бізнес-аналітику
Для успішної роботи бізнес-аналітику знадобляться, як не дивно, аналітичне мислення і знання в тій сфері, з якою він збирається працювати. Для того, щоб почати аналіз, потрібно вивчити сам продукт, нішу, в якій працює компанія, розуміти доступні інструменти роботи та просування.
Для складання звітів і презентацій аналітик повинен володіти, як мінімум, Power Point.
Якщо бізнес-аналітик працює в IT, він повинен розбиратися в основах програмування, тестування, економіки.
Бізнес аналітик повинен:
- знати методи управління проєктами;
- бути комунікабельним;
- вміти швидко приймати рішення;
- бути уважним до деталей;
- знати англійську мову.
Наскільки затребувані бізнес-аналітики
Із розвитком бізнесу зростає попит і на бізнес-аналітиків. Найбільше вони популярні в IT-сфері, але також потрібні банкам, великим підприємствам, будівельному бізнесу.
Количество вакансий
«Бизнес-аналитик» по Украине
Де вчитися на бізнес-аналітика
Щоб почати кар’єру бізнес-аналітика, краще закінчити економічний, математичний факультет або факультет менеджменту. Але зупинятися на цьому не варто. Хороший бізнес-аналітик ще має освіту в сфері, в якій хоче працювати і постійно повинен підвищувати свою кваліфікацію на курсах або в бізнес-школах.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Тракторист-машиніст
Тракторист-машиніст — це водій трактора. І якщо ви думали, що трактористи потрібні тільки в сільському господарстві, нам є, чим вас здивувати.

Продавець-консультант
Продавець-консультант — ідеальна робота для тих, хто любить спілкуватися з іншими. Вона вимагає відмінних комунікативних навичок та вважається гарним варіантом для старту кар’єри.