Що робить косметолог
Косметолог усуває естетичні недоліки зовнішності. Він може працювати як у клініці (тоді це лікар-косметолог), так і в салоні краси.
Обов’язки косметолога:
- Проводить механічні та хімічні чистки обличчя, пілінги.
- Робить «уколи молодості» — ін’єкції, які розгладжують зморшки, збільшують губи і так далі.
- Проводить процедури зі зволоження, живлення, тонізації шкіри.
- Робить пластичні або лікувальні масажі.
- Лікує акне, бореться з постакне.
- Займається терапією: озоно-, кріо-, голкорефлексотерапією.
Також косметолог може видаляти небажане волосся, новоутворення на шкірі, робити татуаж і пірсинг. Загалом, це майстер з краси, який виправить нехірургічним шляхом все, що вам в собі хочеться змінити.
Скільки отримує косметолог
Оплата праці косметолога залежить від його кваліфікації. Спеціаліст без медичної освіти зароблятиме менше, бо не зможе виконувати деякі процедури. У досвідченого косметолога прибуток буде більшим, тому що у нього вже є своя база постійних клієнтів, яку початківцю ще тільки треба напрацьовувати.
на апрель 2025
*по данным 474 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Косметолог» по Украине
Які навички потрібні косметологу
Косметолог повинен мати ґрунтовні знання у сферах дерматології, фізіотерапії, про роботу нервової, ендокринної систем, шлунково-кишкового тракту. В ідеалі у фахівця повинен бути диплом лікаря.
А ще зобов’язаний:
- Знати склади препаратів, які він використовує у своїй практиці, їхні переваги та побічні дії.
- Уміти поводитися з апаратурою для процедур.
- Знати, як проводити процедури.
- Володіти методами нанесення косметичних засобів.
- Вміти робити ін’єкції.
- Мати естетичний смак.
- Мати гострий зір.
Як людині, що працює у сфері краси, косметологу необхідно ретельно стежити і за своєю зовнішністю. Робота косметолога безпосередньо пов’язана з людьми, тому точно будуть необхідні: комунікабельність, ввічливість, акуратність, охайність, гарна координація.
Наскільки затребувані косметологи
Фахівці в області косметології дуже затребувані, тому що охочих піклуватися про свій зовнішній вигляд з кожним роком все більше. А коли косметичні процедури стануть популярні не тільки у жінок, а й у чоловіків, ринок може відчути брак фахівців.
Количество вакансий
«Косметолог» по Украине
Де вчитися на косметолога
Щоб стати косметологом, можна закінчити профільні курси, але краще отримати диплом медичного університету, і після нього вибрати кваліфікацію «Косметологія».
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Дизайнер
Дизайнер — одна з найкреативніших та найзатребуваніших професій у часи діджитал-маркетингу, реклами та стрімкого розвитку бізнесу.

3D-дизайнер
3D-дизайнер — це фахівець з 3D-графіки. Він вміє зобразити неіснуючий об'єкт так, що ви ніколи не засумніваєтеся в його реальності. Спеціальність 3D-дизайнера об'єднує творчість і технічні навички, її часто включають до переліків професій майбутнього.