Що робить дизайнер
Бути дизайнером — означає планувати, проектувати, розробляти та створювати графічний контент. Якщо мова йде про веб-дизайн, такий спеціаліст має знатися на тонкощах інтерфейсу, щоб робити його зручним та зрозумілим для користувача. Якщо це розробка одягу чи меблів, треба розумітися та тонкощах матеріалів та форм.
В роботі дизайнера є багато простору для креатива, але це лише на перший погляд здається, що такі спеціалісти покладаються виключно на фантазію. Існує багато правил та стандартів, яких потрібно триматися, щоб готова робота була не просто красивою а ще й практичною.
Існують різні спеціалізації дизайнерів, як то:
- дизайнери інтер’єрів;
- дизайнери-графіки;
- дизайнери одягу та інші.
Але всіх їх об’єднує творча складова та бажання робити світ красивішим, зручнішим та більш гармонійним.
Скільки отримує дизайнер
Безумовно, розмір зарплати дизайнера залежить від його кваліфікації, навичок та знань. На нашій діаграмі можна побачити розподіл зарплат, які роботодавці вказують у своїх вакансіях на нашому сайті.
на апрель 2025
*по данным 398 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Дизайнер» по Украине
Які навички потрібні дизайнеру
Якщо ви хочете стати дизайнером, вам потрібно володіти такими навичками:
- вмінням працювати у спеціальних графічних програмах, наприклад, Adobe Photoshop, Corel Draw, Illustrator, InDesign;
- творчим мисленням;
- умінням відстоювати свої ідеї;
- знати англійську (якщо плануєте працювати з іноземними компаніями).
Але залежно від вимог роботодавця також можуть бути потрібні знання психології (для UX-дизайнерів) чи взагалі основи опору матеріалів (якщо мова йде про промислового дизайнера).
Наскільки затребуваними є дизайнери
Наразі дизайнери є дуже затребуваними, тож якщо ви вирішили змінити або здобути професію, варто звернути увагу саме на цей напрямок. Все більше бізнесів виходять в інтернет, створюють сайти, рекламу. Також зростає попит на дизайнерів інтер’єру, як і кількість новобудов та будівництва.
Количество вакансий
«Дизайнер» по Украине
Де вчитися на дизайнера
Щоб стати дизайнером в Україні, є декілька варіантів навчання:
- вища освіта — вибирати варто виші, в яких є факультети образотворчого мистецтва;
- середньо-спеціальна освіта — в Україні є багато коледжів, в яких можна опанувати професію дизайнера;
- якщо ви хочете швиденько вивчитися на дизайнера без здобуття вищої чи середньої спеціальної освіти, можна закінчити спеціалізовані курси дизайну — це відмінний варіант для тих, хто задумується над зміною професії чи вдосконалення своїх навичок.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Бухгалтер
Бухгалтер — одна з найвідповідальніших професій. Адже саме в руках цих спеціалістів знаходиться документація з фінансової частини кожного бізнесу.

Менеджер з персоналу
Менеджер з персоналу — це фахівець, який, в залежності від правил компанії, займається підбором, адаптацією, звільненням і навіть розвитком персоналу.