Що робить еколог
Але якщо говорити розгорнуто, то до обов’язків еколога в залежності від компанії чи підприємства, в якому він працює, може входити:
- вивчення стану води, землі та повітря, а також впливу промислових відходів на рослини, тварин та людей;
- виявлення причин забруднень та прогнозування можливих наслідків розвитку ситуації;
- вивчення наслідків запуску космічних ракет та контроль над утилізацією радіоактивних відходів.
Працювати еколог може як у природоохоронних організаціях, так і у галузі охорони здоров’я чи освітніх організаціях, а також на промислових підприємствах.
Скільки отримує еколог
Зарплата еколога залежить від того, в якій організації працює спеціаліст, які задачі виконує та скільки на ньому відповідальності.
на апрель 2025
*по данным 41 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Эколог» по Украине
Які навички потрібні екологу
Професія еколога — це вибір потенційних борців та небайдужих людей з аналітичним розумом та бажанням робити світ кращим. Щоб стати екологом, потрібно:
- знатися на екологічному законодавстві;
- знати фізику, хімію, біологію та процеси, які відбуваються в навколишньому середовищі;
- вміти складати екологічні звіти;
- знатися на методології екологічного моніторингу;
- бути максимально стресостійким;
- мати аналітичний розум;
- вміти працювати в команді;
- бути дипломатичним та гнучким для переговорів з держструктурами.
Наскільки затребуваними є екологи
Наразі професія еколога трохи недооцінена. Але професійні рекрутери та експерти ринку праці кажуть, що у найближчому майбутньому екологи користуватимуться дуже великим попитом. Бо сьогодні людей все більше хвилює стан природних ресурсів та можливості їх збереження.
Крім того, надактивно розвинулася космічна галузь, в якій також задіяні екологи, що вивчають не тільки наслідки запуску ракет, а ще й умови для вирощування рослин на інших планетах тощо.
Количество вакансий
«Эколог» по Украине
Де вчитися на еколога
Щоб стати екологом, потрібно здобути вищу освіту за напрямком «Екологія».
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Бариста
Бариста — це фахівець з приготування кави. Людина, яка чудово знається на сортах зерен, може абсолютно точно визначити ступінь прожарювання, вид помелу та спосіб заварки, зробивши тільки один ковток напою.

Кризовий менеджер
Кризовий менеджер — людина, яка приходить в компанію в моменти кризи, щоб врятувати її від банкрутства, що майоріє на горизонті.