Що робить економіст
Економіст — не топ-менеджер, але без нього ефективне управління було б неможливо. Він той, хто виконує всі розрахунки по оптимізації діяльності компанії, має передбачити наперед значення щодо тих чи інших показників, побачити динаміку розвитку підприємства, регіону, держави, застерегти керівника від неправильних дій.
Економіст знає усі сильні та слабкі сторони свого підприємства та може запропонувати найбільш ефективну стратегію його розвитку. Впали доходи? Економіст визначить, чому це сталося, знайде «проблемні» місця, запропонує оптимальне рішення.
У кожної компанії свої вимоги до економіста, пов’язані зі специфікою бізнесу. Але де б не працював економіст, він має бачити ситуацію в цілому і, з огляду на всі сторони діяльності компанії, знайти спосіб збільшення прибутку і зменшення витрат. Ну і всі економісти точно проводять кипу розрахунків, роблять гори звітів і рекомендацій для керівників компаній, підприємств або країни.
Скільки отримує економіст
Вважається, що економісти, маючи доступ до фінансових потоків компаній і часто обіймаючи керівні посади, отримують хороші зарплати. В цілому, з цим можна погодитися, але з певними обмовками — якість зарплати залежить від рівня професійної підготовки, конкретної компанії, регіону і ступеня кар'єрних сходів: стажист отримує менше, економіст — більше, ну і головний економіст компанії — ще більше.
на апрель 2025
*по данным 499 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Экономист» по Украине
Які навички потрібні економісту
Хороший економіст повинен вміти збирати величезні обсяги інформації та працювати з ними. Постійно бути в курсі подій в економічному світі. А також:
- мати міцні знання з економічних дисциплін;
- володіти макроекономічною теорією;
- знати особливості досліджуваної галузі, тенденції розвитку, показники прибутковості;
- вміти працювати з бухгалтерською та фінансовою звітністю, знати порядок складання рахунків;
- володіти аналітичним складом розуму, щоб проводити комплексний аналіз вигідності конкретних угод.
Для успішної кар’єри в галузі економіки фахівець повинен впевнено поводитися з ПК, вміти працювати в спеціалізованих програмах, знатися на бухгалтерського обліку та податковому законодавстві, великим плюсом є володіння англійською мовою.
Наскільки затребуваними є економісти
Спеціалісти кажуть про перенасиченість ринку економістами. Але водночас економісти затребувані скрізь, де потрібно планувати і розраховувати фінанси, де потрібно контролювати витрати коштів, аналізувати результати роботи підприємства. А отже, всюди!
Количество вакансий
«Экономист» по Украине
Де вчитися на економіста
Майбутні економісти можуть надійти як в коледж, так і в внз. Майже кожен університет в нашій країні готує і випускає дипломованих економістів.
Але для просування по кар’єрних сходах бажано закінчити магістратуру, а в ідеалі програму MBA, ну і наостанок — необхідно буде регулярно відвідувати семінари, тренінги та курси підвищення кваліфікації.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Поліцейський
Поліцейський — це хранитель правопорядку, уповноважений державою на те, щоб захищати закон, запобігати злочинам або усувати їхні наслідки. Загалом, поліцейський робить так, щоб справедливість перемагала (в рамках закону).

PPC-спеціаліст
PPC-фахівець, Pay Per Click фахівець — це фахівець із контекстної реклами, він привертає на сайт користувачів, які з великою ймовірністю щось на ньому замовлять.