Що робить електрик
Електрик має справу з усіма можливими видами електрообладнання. Глобально його обов’язки можна позначити словосполученням «обслуговування електротехніки», а конкретні завдання електрика залежать від того, де він працює.
Наприклад, майстер, який працює на заводі, займається монтажем, діагностикою та ремонтом верстатів, стежить за безперебійною подачею енергії на виробництво. До слова, на великих підприємствах електрики працюють у складі бригад.
У міських електромережах електрики займаються проведенням ліній електропередач, встановленням та обслуговуванням ліхтарів, а в комунальних службах — здійснюють обслуговування електроустаткування в житлових будинках.
Також електрики можуть працювати в приватних компаніях, де виконують найрізноманітніші завдання — від ремонту праски до заміни проводки у квартирі.
Скільки отримує електрик
Зарплата електрика, так само, як і його обов’язки, залежить від того, де саме він працює, а ще від розряду електрика. Існує шість розрядів електриків, і що нижчий розряд, то менш відповідальну посаду займає фахівець і то нижчу зарплату отримує (електрики першого розряду мають базові професійні навички і не працюють з електрикою, а шостого, навпаки, — можуть стати керівниками цілої бригади електромонтерів).
на апрель 2025
*по данным 1 365 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Электрик» по Украине
Які навички потрібні електрику
- Профільна середньо-спеціальна або вища освіта.
- Знання і розуміння закономірностей роботи різних електроприладів, електромереж, електросхем і ланцюгів.
- Уміння обробляти і застосовувати на практиці дані, отримані з технічної документації електроприладу.
- Знання основ електроніки, прикладної механіки і автоматики.
- Обов’язкове знання способів захисту і вміння надавати першу медичну допомогу при ураженні електричним струмом.
Також, зважаючи на небезпечність і відповідальність роботи, електрик обов’язково повинен мати такі якості:
- Міцне здоров’я і фізичну витривалість.
- Хорошу реакцію і розвинений інстинкт самозбереження.
- Відмінний зір.
- Розвинену дрібну моторику рук.
- Логічне і просторове мислення.
- Гостре почуття відповідальності.
Наскільки затребуваними є електрики
Електрики потрібні там, де користуються електрикою, тобто скрізь. Попит на цих фахівців не спадає впродовж довгих років, і можна зі 100% впевненістю гарантувати, що він збережеться і в майбутньому.
Количество вакансий
«Электрик» по Украине
Де вчитися на електрика
Професію електрика найчастіше освоюють у технікумах і коледжах, а ще на спеціальних курсах електриків.
Також цю професію можна отримати у виші за спеціальністю «Електрик». Електрик з вищою освітою зможе піднятися кар’єрними сходами та отримати керівну посаду.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

3D-дизайнер
3D-дизайнер — це фахівець з 3D-графіки. Він вміє зобразити неіснуючий об'єкт так, що ви ніколи не засумніваєтеся в його реальності. Спеціальність 3D-дизайнера об'єднує творчість і технічні навички, її часто включають до переліків професій майбутнього.

Хореограф
Хореограф — це людина, яка займається вивченням і викладанням танцювального мистецтва, а також постановкою танцювальних творів.