Що робить юрист
Юрист — широкопрофільний фахівець в області права.
Якщо юрист працює в міністерствах, відомствах або адміністраціях, він займається складанням законів, постанов, актів та інших нормативних документів. А також переглядає і редагує вже існуючу документацію.
Ще юристи працюють в суді, прокуратурі, податковій чи митній службі. Вони займаються розслідуваннями правопорушень.
Юристів запрошують працювати і до приватних компаній. Тут вони займаються складанням юридичних документів, стежать, щоб договори були правильно складені та не несли загрози для компанії, дають консультації із законодавчих питань.
Також юрист складає позови, коли виникає необхідність подати в суд для вирішення конфліктних питань.
Скільки отримує юрист
Зарплата юриста залежить від галузі, в якій він працює, в області якого права спеціалізується і від того, чи працює він на себе або перебуває на державній службі. І що більше досвіду, то вище вартість послуг.
на апрель 2025
*по данным 1 093 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Юрист» по Украине
Які навички потрібні юристу
Найважливіша навичка — відмінна пам’ять. Без знань законів і підзаконних актів України юристу нікуди. А якщо у нього міжнародний профіль, то і законодавства країни, з якою працює компанія.
Юристу знадобляться:
- розвинені аналітичні здібності, логіка;
- посидючість, клопітливість, увага до деталей;
- вміння виступати публічно;
- навички ділового листування та складання документів;
- загострене почуття справедливості та чесність.
- І не варто забувати про непідкупність, адже часто від рішення юриста залежить доля компанії або навіть держави.
Наскільки затребувані юристи
На юристів завжди буде попит, тому що вирішувати суперечки або перевіряти законність складених документів потрібно кожного дня. Що більше досвіду у юриста, то він популярніший. З розвитком технологій стають необхідні фахівці в тих областях права, які раніше не користувалися великою популярністю. Наприклад, юрист, який буде захищати права потерпілих від кіберзлочинів.
Количество вакансий
«Юрист» по Украине
Де вчитися на юриста
Щоб стати юристом, необхідно закінчити юридичний факультет університету. Зараз він є практично в кожному великому виші країни, тому альма-матер варто вибирати ретельно. Після закінчення університету, щоб підтримувати гідний рівень знань, необхідно проходити курси підвищення кваліфікації, тому що база знань і закони час від часу оновлюються.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Рієлтор
Рієлтор — це фахівець у сфері нерухомості. Він допоможе купити, орендувати, здати в оренду чи продати ваше житло, земельну ділянку або будь-яку іншу споруду.

Перукар
Перукар — це майстер зачісок, який займається стрижкою, укладкою, фарбуванням, завивкою та доглядом за волоссям.