Що робить слюсар
Слюсарем називають фахівця з ручної обробки металу, який вміло орудує різними інструментами: від викрутки до верстата. Фахівці цього напрямку задіяні не тільки в промисловому виробництві: без участі слюсаря неможливо уявити собі ремонт водопровідних труб або машини. Залежно від спеціалізації слюсарі бувають різні:
- Слюсар по контрольно-вимірювальним приладам займається обслуговуванням і дрібним ремонтом контрольно-вимірювальних приладів і автоматики. Він монтує і робить технічне обслуговування КВП.
- Слюсар механоскладальних робіт збирає машини та механізми з деталей, налагоджує їх, а також ремонтує та обслуговує.
- Автослюсар ремонтує машини.
- Слюсар-сантехнік займається монтажем та обслуговуванням водопровідних комунікацій.
- Слюсар-ремонтник стежить за виробничим обладнанням, проводить поточний і капітальний ремонт верстатів і машин, а ще виконує їх монтаж і регулювання, діагностує технічний стан приладів і апаратів перед початком роботи і визначає ступінь зносу обладнання.
Скільки отримує слюсар
Слюсарі заробляють досить непогано, але рівень їхнього окладу залежить від кваліфікації, досвіду роботи і розряду. Після закінчення спеціального навчального закладу, слюсарю присвоюється 1-4 розряд, 5-6 отримують, склавши практичний іспит вже на підприємстві. Крім того, після 6-го розряду працівник може стати майстром, а потім — головним інженером, за умови закінчення вищого навчального закладу.
на апрель 2025
*по данным 1 705 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Слесарь» по Украине
Які навички потрібні слюсарю
- Технічний склад розуму.
- Уміння працювати зі спеціальним інструментом (борідок, зубило, кувалда, мітчик, струбниця, шабер тощо).
- Розуміння основ слюсарної справи.
- Базові знання фізики, геометрії, механіки та інших точних наук.
- Розвинений окомір та моторика пальців.
- Фізична витривалість, акуратність, уважність й терпіння.
- Знання техніки безпеки, принципів роботи обладнання, з яким доводиться мати справу, особливості оброблюваних матеріалів, технологію профілактичного ремонту, методи ремонту старих деталей, будову та варіанти використання контрольно-вимірювального технічного обладнання.
Наскільки затребувані слюсарі
Праця слюсаря необхідна в багатьох галузях: в експлуатаційних відділах, на підприємствах, заводах, ЖЕКах, ремонтних майстернях, на будівництві, в хімічній промисловості, в машинобудівництві, в фермерському господарстві, бо машини і механізми стали невід’ємною частиною нашого життя. Вони частенько виходять з ладу, для їхнього обслуговування необхідні професійно підготовлені працівники, тому кількість робочих місць для слюсарів буде лише збільшуватися.
Количество вакансий
«Слесарь» по Украине
Де вчитися на слюсаря
Вивчитися на слюсаря можна в коледжі, де є спеціальність «майстер слюсарних робіт». За бажанням, можна продовжити навчання у виші за напрямом «інженерія, машинобудування» або «електроніка, телекомунікації», щоб згодом отримати більш високооплачувану посаду.
Для підвищення навичок можна влаштуватися в підхожу за профілем організацію на посаду учня, щоб швидко вникнути в суть робочого процесу і набути досвіду. Пройти перепідготовку чи підвищити кваліфікацію можна в центрах професійної освіти, в деяких — абсолютно безкоштовно.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Візажист
Візажист — спеціаліст сфери краси, який бездоганно робить макіяж.

3D-дизайнер
3D-дизайнер — це фахівець з 3D-графіки. Він вміє зобразити неіснуючий об'єкт так, що ви ніколи не засумніваєтеся в його реальності. Спеціальність 3D-дизайнера об'єднує творчість і технічні навички, її часто включають до переліків професій майбутнього.