Що робить товарознавець
Товарознавець може бути як універсальним фахівцем, так і мати певну спеціалізацію. Нерідко в штаті великих компаній є кілька товарознавців, кожен з яких відповідає за свою сферу діяльності, наприклад, контроль якості або організацію закупівель.
Коло обов’язків товарознавця залежить від діяльності компанії, в якій він працює. Але загалом товарознавець займається наступним:
- контролює надходження та наявність товару на складі;
- веде облік товару;
- проводить інвентаризації;
- встановлює причини утворення надлишків;
- оформлює документацію на відвантаження та надходження товару.
В деяких магазинах у товарознавця більш широке коло обов’язків. Він розробляє план поставок і продажів, визначає, скільки і якої продукції потрібно, для того, щоб продати її без надлишків, контролює правильність оприбуткування, присвоєння ціни та розміщення товару на складі.
Скільки отримує товарознавець
Це залежить від кваліфікації та професійних навичок фахівця. Товарознавці, які виконують тільки закупівельну діяльність отримують менше, а ті, що завідують складом — більше. Якщо у кандидата є досвід роботи, вища освіта та знання програм обліку, то він може непогано заробляти. На розмір заробітку може вплинути знання іноземної мови та наявність водійських прав.
на апрель 2025
*по данным 829 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Товаровед» по Украине
Які навички потрібні товарознавцю
- В процесі роботи товарознавцю знадобиться знання програм для систематизації даних (1С, Excel тощо).
- Товарознавцю необхідно мати гарну пам’ять, знати нормативну документацію організації, в якій він працює, а також держстандарти та інші документи, для того, щоб коректно працювати з товаром й виконувати всі необхідні дії на різних етапах роботи.
- Стане в нагоді вміння складати звіти, а також будуть потрібні знання методик ведення різних досліджень та принципи складання прогнозів.
- Математичні та аналітичні здібності, вміння швидко аналізувати залишки і прогнозувати продажі.
- Зібраність та уважність, активність та відповідальність.
Наскільки затребувані товарознавці
Професія товарознавця дуже затребувана на ринку праці. Багато фірм та підприємств потребують кваліфікованих фахівцях. Крім того, можна працювати в компаніях, які займаються моніторингом якості товарів і дотримання прав споживачів. Кар’єрне зростання з позиції товарознавця можливе в двох напрямках. Залежно від місця роботи, можливий розвиток або в бік керівних посад, або в бік логістики та управління поставками.
Количество вакансий
«Товаровед» по Украине
Де вчитися на товарознавця
Здобути освіту за спеціальністю «Товарознавець» можна як вищу, так і середню спеціальну. Однак якщо ви плануєте просування кар’єрними сходами, краще все ж вступати до вишу, а не до коледжу. Спеціальність досить популярна і представлена в багатьох навчальних закладах, особливо в тих, що мають економічну спрямованість.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Садівник
Садівник — це той, хто піклується про сад, парк або будь-яку іншу озеленену територію.

Хімік
Хімік — людина, яка знає все про речовини, їхню взаємодію та перетворення.