Що робить motion-дизайнер
Motion-дизайнер або відеодизайнер займається створенням анімованої графіки. Він «змушує» рухатися статичні об’єкти. Наприклад, придумує анімацію для логотипів і шрифтів, «оживляє» фотографії та ілюстрації. Саме motion-дизайнери роблять титри до фільмів, заставки для передач, анімовані презентації та інфографіки, рекламні ролики, трейлери, тизери та багато іншого.
Скільки отримує motion-дизайнер
Зарплата фахівця сильно залежить від роботодавця й міста проживання, а ще й від досвіду і портфоліо. Багато хто з відеодизайнерів працює віддалено — це дозволяє їм брати замовлення з усього світу і заробляти більше, ніж в офісі.
на апрель 2025
*по данным 173 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Motion-дизайнер» по Украине
Які навички потрібні motion-дизайнеру
- Знання композиції (вміння грамотно розташовувати графічні об’єкти в кадрі), типографіки (підбір шрифтів, оформлення текстів), теорії кольору (потрібна, щоб підбирати оптимальну колірну гамму).
- Знання основ сценарного мистецтва.
- Творче мислення, вміння генерувати нові ідеї, знаходити нестандартні рішення.
- Володіння комп’ютерними програмами для створення й обробки графіки, відео, анімації. Приклади програм: Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator та інші.
- Уміння працювати в команді.
Наскільки затребувані motion-дизайнери
Сфери застосування motion-дизайну: онлайн-ігри, медіа, реклама, кінематограф, телебачення. Всі ці напрямки добре розвинені, а отже, необхідність у фахівцях висока.
Количество вакансий
«Motion-дизайнер» по Украине
Де вчитися на motion-дизайнера
Познайомитися з основами motion-дизайну можна самостійно. У мережі є безліч навчальних роликів на цю тему. Однак для професійної роботи самостійно отриманих знань може не вистачити. Тому якщо ви хочете стати відеодизайнером і заробляти цим, краще пройти спеціальні курси.
Мotion-дизайнер — професія нова, у вишах їй не навчають, але людям з дизайнерською, художньою або режисерською освітою буде простіше її опанувати.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Перекладач
Перекладач — це спеціаліст, який професійно займається перекладанням текстів чи промов з однієї мови на іншу.

PPC-спеціаліст
PPC-фахівець, Pay Per Click фахівець — це фахівець із контекстної реклами, він привертає на сайт користувачів, які з великою ймовірністю щось на ньому замовлять.