Що робить офтальмолог
Головний об’єкт роботи офтальмолога — це очі. Лікар проводить огляди, перевіряє гостроту і чіткість зору, внутрішньоочний тиск, робить тести, щоб виявити дальтонізм.
Виявляє і лікує захворювання, наприклад, короткозорість або далекозорість, глаукому, катаракту, астигматизм, алергічні реакції. Якщо щось потрапило в око, треба теж бігти до офтальмолога. А також він проводить профілактику генетичних або вікових змін сітківки. Правильно вибрати окуляри або контактні лінзи — теж робота окуліста.
Скільки отримує офтальмолог
Зарплата офтальмолога залежить від його стажу та місця роботи. У приватних клініках або оптиках зарплата може бути вищою, ніж в державних установах. Можна відкрити свій кабінет, тоді зарплата буде залежати від власних докладених зусиль.
на апрель 2025
*по данным 82 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Офтальмолог» по Украине
Які навички потрібні офтальмологу
Офтальмолог — складна професія, без ґрунтовної бази знань в роботі не обійтися. Треба знати структуру такого складного механізму, як око, пам’ятати про хвороби, які можуть негативно впливати на зір, щоб поставити правильний діагноз.
Лікар повинен вміти працювати зі спеціальною апаратурою.
Крім професійних умінь, лікарю-офтальмологу необхідно:
- володіти аналітичним складом розуму, щоб обробляти велику кількість інформації;
- мати розвинену дрібну моторику рук;
- бути уважним і акуратним;
- бути комунікабельним, тому що доводиться спілкуватися з великою кількістю людей. А дитячому офтальмологу ще треба вміти знаходити підхід до маленьких пацієнтів.
Наскільки затребувані офтальмологи
Офтальмолог завжди буде затребуваним фахівцем. У наш час все більше людей скаржаться на погіршення зору, тому переживати про скорочення робочих місць не варто.
Количество вакансий
«Офтальмолог» по Украине
Де вчиться на офтальмолога
Щоб стати офтальмологом, треба закінчити медичний університет. Для професії характерне постійне навчання та підвищення кваліфікації, тому необхідно проходити тренінги, інтенсиви або відвідувати лекції провідних фахівців.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Системний адміністратор
Системний адміністратор — це фахівець, який підтримує правильну роботу комп'ютерної техніки і програмного забезпечення, а також відповідає за інформаційну безпеку організації.

Ревізор
Ревізор — це той, хто проводить перевірку господарчо-економічної діяльності конкретної установи, підприємства або підрозділу. При чому ревізор лише оглядає та дає оцінку, не видає розпоряджень та наказів.