Що робить фармацевт
В основному ці фахівці працюють в аптеках та відпускають ліки покупцям. Але вони не тільки продають препарати, а й перевіряють рецепти лікарів, видають ліки за цими рецептами, або підказують аналоги, пояснюють як правильно та безпечно приймати препарати. Досить часто фармацевти допомагають визначитися з тим, які ліки вибрати.
Ще одним напрямком діяльності фармацевта може стати наука, тобто робота в лабораторіях, науково-дослідних інститутах чи підприємствах з виробництва лікарських препаратів.
Або ж працювати дистрибьютором, тобто представником фармацевтичної компанії, який забезпечує взаємозв’язок між виробником ліків та аптекою і часто виконує обов’язки торгового представника.
Скільки отримує фармацевт
Фармацевти отримують зарплату в залежності від досвіду та місця роботи, посади та населеного пункта.
на апрель 2025
*по данным 844 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Фармацевт» по Украине
Які навички потрібні фармацевту
- Знання асортименту лікарських засобів, фізико-хімічні властивості медичних препаратів, технології приготування, правила зберігання. Вільно орієнтуватися в їхніх видах та групах, складі, правилах застосування, дозування. Добре розбиратися в сировині.
- Знання латині.
- Захоплення хімією.
- Точність та спостережливість.
Наскільки затребувані фармацевти
Професія фармацевта — одна з найбільш затребуваних на ринку праці України. Адже його ми бачимо набагато частіше, ніж доктора: якщо у нас болить голова або горло, ми не поспішаємо до лікарні. Ми вирушаємо в аптеку. І фармацевт радить нам, які ліки придбати, як часто його приймати і в якій дозуванні. Людина цієї професії — «швидка допомога» при незначних травмах або легких застудах.
Количество вакансий
«Фармацевт» по Украине
Де вчитись на фармацевта
Вивчитися на фармацевта можна як у вищому навчальному закладі на факультеті «Медицина, фармація», так і в середньо-спеціальному. Випускник університету або академії зможе працювати провізором, а випускник училища або коледжу — лише його помічником.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Маркетинговий стратег
Маркетинговий стратег — це людина, яка шукає відповіді на бізнес-завдання чи проблеми. До нього приходять і запитують: «Про що це буде?»

Геймдизайнер
Геймдизайнер — це режисер комп'ютерних ігор, людина, яка курує виробництво від ідеї до релізу й навіть на етапі підтримки.