Що робить сценарист
Робота сценариста схожа на письменницьку, але є велика відмінність — його текст призначений для відтворення в дії, а не для звичайного читання. Для сценаріїв фільмів важливо, щоб те, що відбувається, було зрозуміло без пояснень з-за кадру.
Сценарист створює повне керівництво того, що побачить в кінцевому підсумку глядач. Сценарій повинен містити докладні описи місця дій, репліки і як вони вимовляються, що в цей час роблять герої, як вони виражають свої емоції, їхні характери та звички.
Робота над сценарієм починається з синопсиса — короткого опису. Готується опис дійових осіб, їхніх біографій та зовнішності. Також на підготовчому етапі весь задум ділиться на сцени та епізоди, додаються ремарки.
Скільки отримує сценарист
Заробітна плата залежить від затребуваності сценариста. Що більше комерційно успішних робіт в портфоліо, то більше буде його гонорар. Також розмір винагороди залежить від сфери, в якій працює сценарист. За сценарії до заходів можна отримати менше, ніж за рекламні ролики, серіали на телебаченні або фільми.
на апрель 2025
*по данным 56 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Сценарист» по Украине
Які навички потрібні сценаристу
Сценарист повинен мати професійне чуття, щоб розуміти, яка історія гідна втілення, а яка — ні. Він постійно аналізує те, що побачив, помічає цікаве навколо, любить читати.
Сценаристу необхідно:
- знати закони сценарної майстерності;
- розуміти принципи кіно, театру, телебачення;
- вміти обробляти великі обсяги інформації;
- бути грамотним.
А також мати особисті якості:
- креативність;
- багату фантазію;
- посидючість, увагу до деталей.
Наскільки затребувані сценаристи
Попит на послуги сценаристів зростає, бо розвивається індустрія кіно та телесеріалів, запускається багато блогів на Youtube, яким теж потрібен сценарій.
Количество вакансий
«Сценарист» по Украине
Де вчитися на сценариста
Щоб стати сценаристом, мати спеціальну освіту необов’язково, але краще закінчити театральний виш або хоча б курси сценарної майстерності.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Оператор call-центра
Оператор call-центра — це фахівець, який допомагає швидко отримати інформацію, вирішити проблему або зробити замовлення телефоном.

Охоронець
Охоронець — людина, яка відповідає за безпеку людей та / або збереження матеріальних цінностей.