Що робить тестувальник
Головне завдання тестувальника — знайти помилки, яких міг припуститися програміст. Тестувальник перевіряє програми з точки зору експерта і звичайного користувача, тобто, шукає баги й оцінює функціональність продукту.
До обов’язків цього спеціаліста входить розробка сценаріїв тестування, тест-кейсів, їх прогін, складання звітів про виявлені помилки (часто іноземною мовою).
Є альфа- і бета-тестувальники. Перші займаються тестуванням програм на різних стадіях розробки — альфа-версій, а другі шукають недопрацювання в бета-версіях — майже готових або вже випущених програмах.
У великих тестувальних студіях кожен тестувальник є фахівцем з певного виду тестування — навантажливого, функціонального, автоматизованого, конфігураційного, ігрового, тестування юзабіліті, локалізації, сумісності, безпеки та інших. Тестувальники, які працюють у невеликих компаніях, — це, частіше за все, майстри на всі руки, так звані універсали.
Робота тестувальника ПЗ — складна і кропітка. Часом цей фахівець досліджує продукт на всіх стадіях його розробки.
Скільки отримує тестувальник
Найвищі зарплати пропонують роботодавці з великих міст — у Києві та Харкові тестувальник може заробляти 20000 грн на місяць. На оплату праці впливає також досвід фахівця і рівень його професіоналізму, бажання навчатися, а ще форма співпраці (постійне працевлаштування або фріланс).
на апрель 2025
*по данным 147 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Тестировщик» по Украине
Які навички потрібні тестувальникові
- Вища освіта.
- Знання ОС Windows, Mac OS і, при необхідності тестування мобільних додатків, платформ Android та iOS.
- Знання мов програмування хоча б на базовому рівні.
- Уміння складати тести для ПЗ, знання основних систем автоматизації тестування (SilkTest, Rational Robot, HP QuickTest Professional, IBM Rational Functional Tester і т. д.).
- Знання методологій тестування (CMM, RUP, MSF) і систем реєстрації помилок (Rational ClearQuest, TrackStudio і т. д.).
- Знання англійської мови на рівні, що дозволяє читати і складати технічні тексти — звіти.
- Посидючість, уважність, жвавий розум — вміння пристосувати методи тестування до першочергових завдань, шукати незвичайні рішення.
Наскільки затребувані тестувальники ПЗ
У сучасному світі IT-фахівці є одними з найбільш затребуваних на ринку праці. Щодня створюються та впроваджуються десятки нових програм і сайтів, усі вони мають бути перевірені QA-інженерами, тому попит на професіоналів у тестуванні ПЗ — високий.
Количество вакансий
«Тестировщик» по Украине
Де вчитися на тестувальника
- Спеціальність «Тестувальник ПЗ» виші поки що не пропонують, але на тестера легко можуть перекваліфікуватися випускники спеціальності «Програмування».
- За останні роки з’явилось безліч курсів, де готові навчити таємниць роботи тестувальника (в 2016 в Україні зафіксували 73 IT-шкіл і навчальних центрів).
- Багато компаній вважають за краще впроваджувати власні навчальні курси, що допомагає їм бути впевненими у своїх тестерах.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Токар
Токар — це той, хто за допомогою токарного станка перетворює необроблені заготовки без форми у різні деталі з дерева, металу, пластику, органічного скла, смоли тощо.

Ветеринар
Ветеринар — це лікар, який спеціалізується на лікуванні та догляді за тваринами. Серед пацієнтів у ветеринара — домашні тварини, велика і дрібна рогата худоба, птахи, дикі тварини, риби і навіть бджоли.