Що робить відеооператор
Головне заняття відеооператора — це зйомка на відеокамеру. З огляду на це, серед основних обов’язків оператора:
- складання плану відеозйомки;
- установка знімальної техніки;
- сам процес відеозйомки;
- обробка отриманого матеріалу.
Інші обов’язки залежать вже від того, де фахівець проводить цю зйомку.
Якщо відеооператор працює, наприклад, на телебаченні, то він також може виїжджати на місця подій разом з кореспондентом, керувати підготовкою репортажної зйомки, готувати телевізійну студію до прямого ефіру.
Під час зйомки пам’ятної події, святкування дня народження або весілля, оператор сам створює сценарій зйомки, а в кіно — навпаки, у сценарії може бути прописаний кожен кадр. (Часто при зйомці рекламних роликів та відеокліпів навіть користуються ілюстрованим режисерським сценарієм або розкадровкою).
Робота оператора — це серйозна розумова праця: від нього вимагається спочатку намалювати картинку в себе в голові, а потім докласти всіх зусиль, щоб перенести вигаданий сюжет на екран.
При цьому професія не виключає фізичної складової — перенесення та встановлення відеотехніки.
Скільки отримує відеооператор
Зарплата відеооператора, як і в багатьох інших творчих професіях, залежить від досвідченості та визнання таланту, кваліфікованості фахівця, а також бюджету самого проєкту, в якому він бере участь.
Відеооператор може отримувати ставку або гонорар за кожен проєкт, яким він займається.
на апрель 2025
*по данным 91 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Видеооператор» по Украине
Які навички потрібні відеооператору
- Уміння поводитися з відеотехнікою.
- Навички монтажу.
- Організаторські здібності.
- Образне мислення та гарна уява.
- Хороші фізичні дані, спритність, а особливо важлива твердість руки.
- Уважність.
- Старанність і терпіння.
- Навички психолога і стресостійкість.
- Спостережливість, хороший окомір.
- Винахідливість і вміння швидко ухвалювати рішення.
Наскільки затребувані відеооператори
У наш час попит на відеоконтент високий як ніколи і, найімовірніше, в майбутньому ця тенденція не просто збережеться, але й посилиться. Тому відеооператори дуже затребувані зараз і будуть затребувані в майбутньому.
Количество вакансий
«Видеооператор» по Украине
Де вчитися на відеооператора
Професію відеооператора можна отримати у вищому навчальному закладі. Але серед операторів також багато самоучок, які перекваліфікувалися з фотографів або просто самостійно опанували відеокамеру.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Стропальник
Стропальник — це той, хто вміє якісно та правильно підготувати вантаж до переміщення, а також стежить і коригує переміщення вантажу підйомним краном.

Актор
Актор — людина, завдання якої змусити глядача повірити: все, що відбувається на сцені або на екрані — реальне. Талановиті актори змушують сміятися і плакати, злитися і радіти, заздрити і почуватися щасливим. А іноді й самі забувають, що грають роль. Стати актором — отримати шанс прожити не одне, а десятки різних життів.