Що робить адміністратор
Адміністратор — обличчя закладу або магазину. Він займається адміністративно-управлінською діяльністю, заповнює службову документацію, відповідає на всі питання як клієнтів, так й інших працівників.
Адміністратори торговельної зали контролюють виконання своїх обов’язків іншими співробітниками, наприклад, офіціантами, якщо це адміністратор кафе чи ресторану. Ще адміністратори можуть контролювати товарообіг — закупівлю і продаж товарів, безперебійне надходження їх до зали, стежить за належним виглядом товарів на полицях, контролює заміну цінників на актуальні.
Також адміністратори повинні організовувати різні промо-матеріали для дегустацій та інших акцій.
Адміністратори створюють доброзичливу атмосферу і роблять все, щоб клієнту було зручно і комфортно. Наприклад, в спортивній залі вони видають ключі, рушники. Найчастіше саме адміністратор допомагає клієнту записатися на процедури в салонах краси, забронювати столик у ресторані або купити абонемент до спортзали.
Скільки отримує адміністратор
Зарплата адміністратора залежить від статусності місця, в якому він працює. У столиці оплата праці адміністратора теж буде вища, адже там більше закладів, яким необхідно підтримувати свій імідж під час роботи з клієнтами.
на апрель 2025
*по данным 3 684 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Администратор» по Украине
Які навички потрібні адміністратору
Крім досконалого знання того, чим займається компанія, в якій він працює, адміністратору потрібно розвивати такі soft skills:
- комунікабельність, особливо навички ділового спілкування;
- дисципліну та витримку;
- стресостійкість;
- любов до людей і бажання їм допомагати;
- швидкість реакції.
Наскільки затребувані адміністратори
Адміністратори досить затребувані на ринку праці, тому що все частіше відкриваються нові заклади. Конкуренція серед претендентів висока, оскільки виші випускають багато молодих фахівців. Але адміністраторів із великим досвідом роботи наймають із більшим бажанням.
Количество вакансий
«Администратор» по Украине
Де вчитися на адміністратора
Щоб стати адміністратором, буде плюсом закінчити виш за будь-якою управлінською спеціальністю, наприклад, менеджмент, готельна справа, туризм. Також можна підвищувати свою кваліфікацію на курсах і тренінгах.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Супервайзер
Супервайзер — це той, хто здійснює управління торговими представниками, мерчандайзерами, рекламними агентами та промоутерами.

Стропальник
Стропальник — це той, хто вміє якісно та правильно підготувати вантаж до переміщення, а також стежить і коригує переміщення вантажу підйомним краном.